آزادی ۳۱ زندانی جرائم غیر عمد در قزوین تا ۲ روز آینده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

آزادی ۳۱ زندانی جرائم غیر عمد در قزوین تا ۲ روز آینده

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا : رییس کل دادگستری قزوین از فراهم شدن مقدمات آزادی 31 زندانی جرائم غیر عمد ظرف یکی ، دو روز آینده خبر داد.

آزادی ۳۱ زندانی جرائم غیر عمد در قزوین تا ۲ روز آینده - 1

به گزارش رکنا، مراسم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با حضور رییس کل دادگستری قزوین، مسئولان قضایی و مدیر کل اداره اوقاف استان قزوین در زندان مرکزی استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در این مراسم گفت: سنت وقف یک سنت اسلامی و دینی است و در منابع شیعه مفصل به آن پرداخته شده است. خوشبختانه موقوفاتی کمک به زندانیان جرائم غیر عمد وجود دارد که سبب آزادی این اشخاص می‌گردد.

وی ادامه داد: واقفین بزرگترین خیرین هستند چرا که خیرین دیگر فصلی و موردی به ستاد دیه کمک می‌کنند، اما واقفین خیراتشان به صورت دائمی برقرار است.

مقام ارشد قضایی استان قزوین گفت: باورمان بر این است که زندان به خصوص در جرایم غیر عمد جای مناسبی برای اصلاح فرد نیست بلکه باید شرایطی فراهم شود تا زندانی بتواند با حضور در اجتماع و در کنار خانواده، اشتباهات و خطا‌های گذشته خود را جبران کند.

وی افزود: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در سال ۱۳۶۹ توسط شهید لاجوردی بنیان نهاده شد. نهالی که اینک تبدیل به شجره طیبه تنومندی شده است و به پشتوانه حمایت‌های مقام معظم رهبری (دام عزه العالی)، مسئولین بلند پایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خیرین و نیکوکاران عزیز موجبات آزادی بیش از ۱۳۰ هزار نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را در سطح کشور فراهم نموده است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

رییس کل دادگستری قزوین افزود: مقدمات آزادی ۳۱ نفر زندانی جرائم غیر عمد فراهم شده است و ظرف یکی دو روز آینده آزاد می‌شوند. مجموع کل بدهی این زندانیان بالغ بر ۱۷ میلیارد است که بخش اعظم این مبلغ را خود طلبکاران بخشیدند، بخشی از آن را خود زندانیان پرداخت کرده‌اند و بخش دیگر را اداره کل اوقاف، متولیان موقوفه و تعدادی از خیرین و بخشی ستاد دیه استان پرداخت کرده‌اند.

وی بیان کرد: وقتی در جرائمی که فرد از روی غفلت، نا آگاهی و ناخواسته و یا به خاطر شرایط اجتماعی به زندان می‌افتد باید همه از همان روز تلاش کنیم تا شرایط آزادی او را فراهم نماییم.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی گفت: ان شاالله این جلسه منشا خیری شود تا ما موقوفاتی را در آینده داشته باشیم که ویژه کمک کردن به مددجویان زندانی باشد چراکه اکثر موقوفات به گونه ایست که باید در همان مورد خاص خودش مصرف شود و ما نمی‌توانیم ثمراتشان را برای کمک به مددجویان زندانی مصرف کنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، آزاده اولیایی مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی گفت: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی بر خانواده کانابیس‌ها از جمله حشیش و گل متمرکز است. وی افزود: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی، اعتیاد به هر ماده مضر از جمله سیگار را دربر می‌گیرد. وی درباره اعتیاد به گل و حشیش اظهار کرد: باور اشتباهی بین دانشجویان شکل گرفته است مبنی بر این‌که گل اعتیادآور نیست. مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی کشور گفت: با برگزاری کمپین و ساخت کلیپ در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت داریم. بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، اکنون ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف‌کننده مواد مخدر در کشور وجود دارند که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از ۶۶ درصد مربوط به تریاک است.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مسافران خط متروی میلان (لیلا M۵)، خود را در میان مناظر طبیعی فصل‌های چهارگانه می‌بینند، اطرافشان با برچسب‌های رنگی روی دیوار قطار‌ها و کف آن پوشیده شده است. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. بنا به گزارش وب سایت ایتالیایی milanotoday، این پروژه اولیه که در هجدهم نوامبر افتتاح شده، با هدف استفاده بهینه از سطوح داخلی قطار‌ها راه اندازی گشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سیف‌الله ابوترابی با اشاره به اینکه همچنان سازمان ثبت احوال برای تامین کارت خام از سوی چاپخانه دولتی با مشکلاتی روبرو است، اظهار کرد: متاسفانه مشکلات تامین کارت خام، علیرغم همراهی مسئولان چاپخانه دولتی برقرار است. بیشتر بخوانید چند نفر تاکنون کارت ملی هوشمند خود را نگرفته‌اند؟ وی تصریح کرد: امیدواریم مشکل تامین کارت خام برای تولید کارت ملی هوشمند برطرف شود چرا که هم اکنون میزان تولید کارت ملی هوشمند برای افراد ثبت‌نام شده و متقاضی به شدت کاهش پیدا کرده است. ابوترابی افزود: بر اساس آخرین آمار ۵۴ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت‌نام کرده‌اند. از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان برای دریافت کارت ملی هوشمند، ۴۶ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده است و این فرایند همچنان ادامه دارد. وی همچنین به تعداد افرادی که هنوز برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند اشاره و تصریح کرد: بر اساس آمار به‌دست‌آمده، حدود ۹ میلیون نفر از هموطنان برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند که توصیه می‌شود هرچه سریعتر اقدام به ثبت‌نام برای دریافت کارت ملی هوشمند کنند.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ناوگان حمل و نقل عمومی عالیشهر - بوشهر ظهر امروز افتتاح شد. شهردار عالیشهر با بیان اینکه ساکنان این شهر همواره از مشکل ناوگان عمومی گلایه داشتند اظهار داشت: در این راستا با تلاش شبانه‌روزی ناوگان اتوبوسرانی حمل و نقل بین شهری عالیشهر راه‌اندازی شد. مهدی قایدی با بیان اینکه در حال حاضر ۷ دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی این شهر فعالیت می‌کند افزود: این ناوگان شامل ۵ دستگاه در خط عالیشهر بوشهر و بالعکس و ۲ دستگاه بین فازهای شهری به ایستگاه مرکزی عالیشهر به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کنند. رئیس شورای عالیشهر نیزبا تأکید بر اینکه حمل و نقل عمومی نه تنها دغدغه شهروندان بلکه به دغدغه مسئولان بوده که با تلاش همه جانبه برطرف شد. خدارحم فراشنبدی بیان کرد: راه اندازی ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی برای شهر عالیشهر امری مهم که مورد استقبال مردم می‌باشد و نیازمند است به صورت منظم و مستمر انجام پذیرد.

نظرها

اخبار بیشتر