رئیس‌جمهور چاد: آفریقا نباید به تنهایی نتایج مداخله ناتو در لیبی را تحمل کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
رئیس‌جمهور چاد: آفریقا نباید به تنهایی نتایج مداخله ناتو در لیبی را تحمل کند

رئیس‌جمهور چاد: آفریقا نباید به تنهایی نتایج مداخله ناتو در لیبی را تحمل کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس‌جمهور چاد تأکید کرد که مداخله ناتو در لیبی فاجعه بار بود و نباید آفریقا به تنهایی نتایج این فاجعه را تحمل کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ادریس دبی، رئیس چاد گفت: عواقب مداخله ناتو در لیبی در سال ۲۰۱۱ فاجعه‌بار بود. این مداخله یک فاجعه واقعی بود و نباید آفریقا به تنهایی مسئولیت آن را به دوش بکشد. از جمله این عواقب این بود که لیبی به پناهگاهی برای گروهک‌های جنایتکار و تروریستی و مرکزی برای امدادرسانی به تروریست‌های فعال در ساحل تبدیل شد.

وی کوتاهی جامعه جهانی در حمایت از مبارزه با تروریسم در کشورهای ساحل و افغانستان و خاورمیانه را محکوم کرد.

رئیس چاد از تأثیر نزاع‌ها در کشورهای مجاور به ویژه لیبی بر این کشور و نبود امنیت به خاطر عملیات بوکوحرام انتقاد کرد.

وی تأکید کرد که نزاع‌ها بر تمامی واردات و صادرات به لیبی که موجب بحران اقتصادی شده‌ است، تأثیر گذاشته است.

دبی گفت: این مشکلات اقتصادی بعد از بازگشت بیش از ۵۰۰ هزار شهروند چاد به وطنشان از لیبی و آفریقای مرکزی برجسته شد. همچنین صدها هزار آواره از کشورهای مجاور از سال ۲۰۰۳ در چاد هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
رکنارکنا4 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
الفالف3 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر