انتقاد از غیبت‌ ویلموتس و واکنش به بازگشت برانکو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. ورزشی
انتقاد از غیبت‌ ویلموتس و واکنش به بازگشت برانکو

انتقاد از غیبت‌ ویلموتس و واکنش به بازگشت برانکو

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه اعضای تیم ملی به اندازه کافی کار نمی‌کنند و نیاز به مسئولیت پذیری بیشتری دارند، گفت: دیدار با بحرین برای ما بازی کلیدی و در واقع فینال است.

به گزارش مشرق، هومن افاضلی درباره ارزیابی اش از وضعیت تیم ملی فوتبال ایران بعد از باخت به عراق و تساوی تیم‌های بحرین وعراق در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ از پروازی بودن و غیبت‌های مارک ویلموتس انتقاد و تاکید کرد که تیم ملی برای صعود به مرحله نهایی، نیاز به تغییر در چند بخش دارد. افاضلی که ارتباط نزدیکی با برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس دارد، همچنین به خبر احتمال حضور وی در تیم ملی هم واکنش نشان داد و از باشگاه پرسپولیس خواست مطالبات این مربی را پرداخت کند.

مشروح گفتگوی افاضلی در ادامه می‌آید:

تیم ملی نیاز به تغییرات دارد

با اتفاقاتی که رخ داد، کار برای تیم ملی و صعود به مرحله نهایی خیلی سخت شده است. تیم ملی الان باید تمام مسابقاتش را پیروز شود تا به عنوان تیم نخست صعود کند. اگر تیم ملی می‌خواهد موفق باشد باید یکسری تغییرات در نحوه سازماندهی تیم و نحوه عملکرد و کادر فنی‌اش ایجاد شود. اگر بخواهد این روند ادامه یابد کار بازهم بیشتر گره می‌خورد. تمام کسانی که در تیم ملی کار می‌کنند باید تمرکز داشته باشند. الان به نظر می‌رسد که این تمرکز وجود ندارد. آنها نیاز دارند که مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند. باید در کل، نگرش حاکم بر تیم ملی چه در مدیریت بازیکنان و چه در مسائل فنی و سازماندهی‌ها تغییر کند.

اعضای تیم ملی به اندازه کافی کار نمی‌کنند

به نظرم تمام اعضای تیم ملی به اندازه کافی کار نمی‌کنند. در حال حاضر فقط وحید هاشمیان است که همه جا حضور دارد در حالی که مهمترین آدم تیم ملی، سرمربی است. این سرمربی است که به کل تیم انرژی می‌دهد و باید خودش و تفکرش همه جا باشد. بیش از این نمی‌خواهم یکسری چیزها را باز کنم ولی به نظرم کارمان سخت است. باید تمام مسابقات را پیروز شویم. خردادماه سال آینده دو بازی سخت با بحرین و عراق داریم. بازی با بحرین کلیدی است. من خودم با تیم ملی چند بار مقابل بحرین قرار گرفته‌ام و می‌توانم از حالا پیش بینی کنم که چه دیدار مشکلی در پیش داریم.

کی روش باید جام می‌آورد!

ویلموتس حضور بسیار کمی در ایران دارد. تا بحث از عدم حضور ویلموتس در ایران می‌شود، همه به غلط او را در این زمینه با کی روش مقایسه می‌کنند. کار کی روش هم اشتباه و غلط بود و چون او این کار غلط را باب کرد نباید بگوییم ویلموتس هم حق دارد پروازی باشد و یا در مرخصی به سر ببرد. همه می‌گویند کار کی روش در تیم ملی ایران خوب بوده که این را قبول ندارم. کی روش باید با این تیم جام می‌آورد ولی حتی در یک تورنمنت ساده هم کاپ نگرفتیم!

تفاوت کی روش با ویلموتس؛ ایجاد سازماندهی و مرخصی

فرق کی روش و ویلموتس این است که کی روش در سال‌های نخست کارش، زمان زیادی را در ایران سپری کرد. او یک سازماندهی کامل را شکل داد و بعد از آن بود که به مرخصی می‌رفت. در حالی که ویلموتس این ساختار و سازماندهی را انجام نداده است. ویلموتس در ایران نیست. دستیارانش هم در ایران نیستند و سازماندهی مدنظر شکل نگرفته است. مربیان در تیم ملی، زمان زیادی ندارند. هم کی روش و هم برانکو در زمان حضورشان در تیم ملی اصرار داشتند که زمان بیشتری بازیکنان را در اختیار داشته باشند و سازمان لیگ همواره تحت فشار بود.

خبری: اخبار ورزشی چند دقیقه پیش از سراسر وب

به بازیکنان گفتیم که بازی با عراق سخت نیست!

شرایط قبل از بازی ایران با عراق را نگاه کنید. لیگ ما جمعه تمام شده اما ملی پوشان یکشنبه وارد اردو شده‌اند. این یعنی دارید به بازیکن می‌گویید که بازی سختی نداریم در حالی که دو روز هم در تیم ملی دو روز است؛ نه فقط برای تمرین بلکه برای تغییر ذهنیت بازیکنان از رده باشگاهی به رده ملی. باید بازیکنان سریع به ریتم بازی‌های ملی برگردند ولی قبل از بازی با عراق هیچکدام از این اتفاقات رخ نداد.

بازی با بحرین فینال است

به نظرم فینال ما بازی با بحرین است که شانسمان را برای صعود زنده نگه می‌دارد. فدراسیون با صدور بیانیه نشان داد که شرایط را درک کرده است و به اندازه کافی نسبت به سخت بودن شرایط واقف است ولی باید قدم‌های عملی هم برداشته شود. اولین قدم این است که ویلموتس زمان بیشتری در ایران باشد تا شناختش از شرایط و بازیکنان بیشتر شود.

واکنش به خبر حضور برانکو در تیم ملی

در روزهای گذشته با برانکو به خاطر قطع بودن اینترنت در ارتباط نبوده‌ام و در جریان حضورش در تیم ملی به جای ویلموتس نیستم. وظیفه ما هم این است که تا زمانی که ویلموتس سرمربی است، از او حمایت کنیم. ۱۰ یا ۲۰ سال بعد دیگر هیچکس نمی‌پرسد که سرمربی تیم ملی چه کسی بود بلکه می‌گویند نتایج که رقم خورد چه بود.

توصیه به برانکو برای حضور در تیم ملی؟

اگر برانکو از من برای حضور در تیم ملی مشورت بخواهد، آنچه که به او می‌گویم بین خودمان می‌ماند. این یک جمعبندی است که باید فدراسیون انجام بدهد ولی همانطور که گفتم تا زمانی که سرمربی تیم ملی تغییر نکرده باید از او دفاع و حمایت کنیم.

کار پرسپولیس با برانکو قشنگ نبود

نحوه جدایی برانکو از پرسپولیس و مطرح شدن بحث شکایت از وی از سوی باشگاه پرسپولیس اصلا شکل قشنگی نداشت. برانکو باید حقش را یک سال پیش می‌گرفت. کار باشگاه پرسپولیس تصویر خوبی از کشور ما درست نمی‌کند. کارلوس کی روش قبل از حضور در تیم ملی ایران در حضور من مکالمه طولانی با برانکو داشت تا در چند و چون تیم ملی قرار بگیرد. مطمئن باشید کالدرون هم درباره پرسپولیس با برانکو صحبت کرده است. به هر حال مطرح شدن این مباحث قشنگ نیست. من در جریان ریز حقوقی قرارداد برانکو نیستم ولی می‌دانم او بعد از عدم دریافت مطالباتش پس از دو ماه می‌توانسته قراردادش را فسخ کند.

پرسپولیس سراغ کسانی برود که این تعهدات را ایجاد کرد

برانکو سه قهرمانی لیگ، قهرمانی در جام حذفی و سوپرجام و صعود به فینال آسیا را در پرسپولیس به جای گذاشت و هیچ جایی برای شکایت پرسپولیس وجود ندارد. این باشگاه باید به تعهداتش عمل کند. هرچند که می‌دانم پرسپولیس هم از نظر مالی در شرایط سختی است. به نظرم پرسپولیس باید سراغ کسانی برود که در دوره مسئولیتشان چه چیزهایی را امضا کردند و باعث دردسر شدند. باید سراغ آنهایی رفت که تعهداتی را ایجاد کردند چون می‌دانستند که دیگر خودشان نیستند. چرا آنها هزینه اضافه به باشگاه تحمیل کردند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسی

الفالف1 روز قبل
فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسیگروه ورزشی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴ ۳۹۸۰۹۱۶۱۲۹سون هیونگ مین در ۱۲ ثانیه موفق شد در فاصله ۷۳ متری نسبت به دروازه برنلی ۶ بازیکن را جا بگذارد و سوپرگل بازی را به ثبت رساند.

گل استثنایی سوارز که قوانین فیزیک را نقض کرد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. شب گذشته در ادامه هفته شانزدهم لالیگا، بارسلونا میزبان مایورکا بود. در دقیقه ۴۳ بازی در حالی که بازی با نتیجه سه بر یک به سود بارسا در جریان بود، فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. بارسلونا با هت تریک لیونل مسی توانست با نتیجه ۵-۲ بر مایورکا پیروز شود. گل زیبای سوارز را تماشا کنید.

گل دیدنی سوارز به مایورکا (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل

زیباترین گل سال در نیوکمپ + عکس و فیلم

الفالف19 ساعت قبل
در شبی که مسی از توپ طلای ششم خود رونمایی کرد و موفق به ثبت یک هت تریک دیگر نیز شد، زیباترین گل بازی را لوئیس سوارز به ثمر رساند. یک گل پشت پای استثنایی که از حالا یکی از نامزدهای جایزه پوشکاش خواهد بود. ستاره اروگوئه‌ای پشت به دروازه بود اما در یک لحظه تصمیم گرفت با پشت پا به توپ ضربه بزند تا یکی از زیباترین گل‌های سال به ثبت برسد. این چهارمین گل بارسا به مایورکا بود و سوارز تعداد گل هایش را به ۱۳۹ رساند. به این ترتیب سوارز حالا به تمام ۲۸ تیمی که در لالیگا برابرشان به میدان رفته موفق به گلزنی شده است.

داستان بی‌سروته خارجی‌ها در فوتبال ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در «خارج از گود» این هفته خواهید دید: >> مدتی است که به فدراسیون فوتبال به علت قرارداد آقای مارک ویلموتس حسابی انتقاد می‌شود؛ ویلموتسی که به علت دیر پرداخت شدن حقوقش نیامده رفت و گفته می‌شود کلی ضرر و زیان نیز باید به وی پرداخت شود>> یکی از اعضای فراکسیون ورزش مجلس گفته است تاج و وزیر ورزش احضار می‌شوند تا پاسخگوی قرارداد ویلموتس باشند، چون موضوع محرمانه‌ای وجود ندارد و برای پولی که از بیت المال پرداخت می‌شود باید پاسخگو باشند>> فدراسیون فوتبال هم اکنون تمام توان خود را به کار گرفته است تا برانکو را به جای ویلموتس بیاورد؛ آن هم با سالی ۱٫۵ میلیون یورو>> یک سوال از فدراسیون فوتبال؛ برانکو همین تازگی از تیم الاهلی به علت کسب نتایج ضعیف اخراج شده است آن وقت می‌خواهید تیم ملی را به او بدهید؟ >> تیم تراکتور نیز مربی خارجی خود را اخراج کرد، چون نتیجه نگرفت>> بازیکنان و مربیان خارجی گریبان گیر فوتبال ایران شده‌اند

همشهری TV | مصطفی دنیزلی از تراکتور اخراج شد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

دانستنی‌هایی درباره اختلال عاطفی فصلی

عصر ایران1 روز قبل

دانشجویان آذربایجان غربی ایده‌های کابردی برای شتاب بخشی به روند توسعه استان ارائه دهند

ایسنا1 روز قبل

استاندار مازندران: همه باید قاعده بازی انتخاباتی را بپذیریم

مازن آنلاین18 ساعت قبل

هجوم اصلاح‌طلبان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس؛ از مجید انصاری تا وزیر خاتمی/زوج نماینده بازهم کاندیدا شدند /حواشی روز آخر ثبت نام کاندیداها

خبرآنلاین1 روز قبل

ضعیف‌ترین فصل مربیگری پپ گواردیولا

ایسنا21 ساعت قبل

بخش خصوصی ارز مورد نیاز واردات کالا‌های اساسی را تامین کرد

میزان‌آنلاین15 ساعت قبل

در این فصل روی کدام بازیکن بیشتر از همه پنالتی شد؟

نود15 ساعت قبل

دزدان دریایی خدمه یک نفتکش با پرچم هنگ کنگ را ربودند

تسنیم1 روز قبل

آیت الله رئیسی: خط قرمز ما بی استناد صحبت کردن است

میزان‌آنلاین1 روز قبل

روز دانشجو با حضور رئیس قوه قضائیه

صدا و سیما1 روز قبل