آشوبگران از اعتراضات مردم سوء استفاده کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
آشوبگران از اعتراضات مردم سوء استفاده کردند

آشوبگران از اعتراضات مردم سوء استفاده کردند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/اصفهان امروز همزمان با سراسر کشور، نماز عبادی و سیاسی جمعه در شهرستان های استان اصفهان برگزار شد و ائمه جمعه یک صدا اعمال تخریبی اعتشاشگران را محکوم و بر حمایت از قشر ضعیف جامعه تاکید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد یعقوبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نطنز، اظهار کرد: آشوبگران یا همان داعشی‌های وطنی از اعتراضات به حق و مسالمت آمیز مردم سو استفاده کردند.

وی افزود: اعتراض به مشکلات و رفع آنها و یا توجیه مردم توسط مسئولان حق مشروع هر ملتی است و ملت ما هم خواهان همین حرف بود، ولی عده‌ای اوباش از این فرصت سو استفاده کردند.

به گزارش ایسنا، امام جمعه نطنز گفت: وقتی بنزین گران شود همه چیز به تبع آن گران خواهد شد که مردم هم نگران همین موضوع هستند، اما نکته مهم این است که این تصمیم دولت است و باید به ان احترام گذاشت.

وی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده ایران یعنی استکبار، اسرائیل و کشورهای مرتجع عربی منطقه قصد داشتند تا اعتراضات مسالمت آمیز را به یک فتنه تبدیل کنند و نا امنی را در ایران رواج دهند.

یعقوبی خاطرنشان کرد: ایران هسته مقاومت و عراق و لبنان هم بال‌های آن هستند که دشمنان ابتدا بال‌های مقاومت را هدف قرار دادند و هدف بعدی هسته مقاومت یعنی ایران بود.

وی گفت: اما با بصیرت ملت ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری این فتنه هم خنثی شد و ایران اسلامی مثل همیشه در اوج اقتدار خواهد بود.

بسیجی برای خدا وارد عرصه می‌شود

همچنین امام جمعه خمینی شهر در خطبه‌های این شهر، گفت: بسیجی شدن یک آرمان قرآنی است و خداوند در آیات زیادی دستور به تشکیل بسیج داده است. ۵ آذر امام راحل (ره) فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد. بسیج یک دستور قرآنی است و آیات زیادی دستور به تشکیل بسیج داده است.

حجت الاسلام سید محمد موسوی با اشاره به اینکه همه آحاد جامعه باید بسیج شوند گفت: بسیجی شدن یک آرمان قرآنی است. امام راحل می‌فرمایند «اگر در کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان از آن دور خواهد شد.»

وی تفکر بسیجی را نجات بخش کشور دانست و گفت: اولین شاخصه بسیج، اخلاص است. بسیجی برای خدا وارد عرصه شده است. شاخصه دوم حضور در میادین سخت و هر جایی که نظام اسلامی نیاز به کمک دارد، است.

امام جمعه خمینی شهر به دوران‌های مختلف کشور و حضور بسیجیان اشاره کرد و افزود: همین بسیجیان بودند که بساط فتنه را بر چیدند. بسیجی یعنی کسی که برای خدا قدم بر می‌دارد. شهادت طلبی، بصیرت و ولایت مداری از شاخصه‌های دیگر بسیجی است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی به نشست با وزیر بهداشت و درمان در هفته اخیر اشاره کرد و گفت: این هفته مطالبات مردم در مورد تجهیزات بیمارستان‌ها، نظام ارجاع و تعمیر و ساخت خانه‌های بهداشت شهرستان را با حضور نماینده خدمت وزیر اعلام کردیم. اگر به این شهرستان توجه شود نظام سلامت آن ارتقا می‌یابد.

موسوی در مورد آشوب‌های اخیر نیز گفت: تحرکات مشکوکی در ۱۰ استان دیده شد. بعدا دیدیم که تجمعات سازمان یافته‌ای که مجهز به سلاح گرم و سرد هست وارد اعتراضات مردمی شد و متاسفانه ۲هزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد شد. آشوبگران در صدد حمله به عسلویه بودند و بنادر و فروشگاهها و … را می‌خواستند تخریب کنند. هدف آنها این بود که نظام اسلامی تسلیم دشمن شود. اما به هدفشان نرسیدند چون مردم ما با بصیرت، مجالی به آشوبگران ندادند.

دولت قیمت‌ها را رصد و کنترل کند

همچنین امام جمعه چادگان گفت: شخصا رییس دولت جلسه بگذارد و فرصت را بر سو استفاده گران در قیمت کالاها ببندد.

حجت الاسلام سید محمود بنی جمالی، افزود: بسیجی باید مشخصه‌های یک فرد انقلابی را داشته باشد و در هر شرایطی بصیر باشد.

وی خطاب به مردم در خصوص گرانی بنزین و اتفاقات اخیر افزود: اکثرا انتظار داشتند رهبری این تصمیم را خنثی یا ابطال کنند اما در عمل شاهد چیز دیگری شدند.

امام جمعه چادگان گفت: پس از سخنان رهبری معظم خط مردم از فتنه گران جدا شد و در دفاع از نظام و ولی فقیه هوشمندانه عمل کردند.

بنی جمالی مصرف بنزین و تصمیم اخیر را داری دو بعد داخلی و شکل اجرا دانست و خاطرنشان کرد: اینکه در کشور ما مصرف سوخت بسیار بالا هست شکی در آن نیست، اما در اجرا باید به گونه‌ای عمل شود که به مردم فشار اقتصادی وارد نشود.

وی خطاب به دولتمران گفت: هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده کپسول‌های CNG کمیاب شده است و این وظیفه دولت است که زیرساخت‌های سوخت جایگزین را برای مردم ایجاد کند.

پس از نماز جمعه، مردم چادگان به همراه مسئولان به برگزاری راهپیمایی برائت خود را از اغتشاش گران و آشوبگران به نمایش گذاشتند و شعار وحدت و یکدلی سر دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | روحانی: بروید پای صندوق رای ولو اینکه …

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
مهرمهر12 ساعت قبل
محمد عباسی عضو شورای ائتلاف در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه در کشور بحرانی وجود ندارد، گفت: مردم از بی‌تدبیری و نابسامانی‌های مدیریتی رنج می‌برند. بی‌تدبیرها برای توجیه ناکارآمدی‌ و بی‌عرضگی‌های خود می‌خواهند کشور و اقتصاد را بحرانی جلوه بدهند. وزیر اسبق ورزش و جوانان بیان کرد: برخی با بی‌منطقی همچنان منتظر اروپا و آمریکا هستند تا مشکلات کشور را رفع کنند. عباسی افزود: امروز بیشتر جبهه‌های مقدم این مقاومت را در لبه تیز مقابله قرار داده است که بنا بر آنچه پیش رفته جبهه مقاومت جهانی به سرداری انقلاب اسلامی با مرکزیت ایران است. ما هیچ راهی جز اقتصاد مقاومتی نداریم و این مهم بارها برای ما ثابت شده است اما برخی نمی‌خواهند حقیقت را قبول کنند.

فیلم | انتقاد سنگین روحانی از شورای نگهبان | این شد انتخابات؟!

همشهریهمشهری8 ساعت قبل
حسن روحانی با انتقاد از شیوه تحقیقات شورای نگهبان و بی‌توجهی آنها به گزارش نهادهای نظارتی گفت: اینکه شخصی همسایه‌هایش را ببیند و به آنها کادو بدهد تا از او تعریف کنند و تایید صلاحیت بگیرید، شد انتخابات …؟! دریافت ۹ MB کد خبر ۴۸۱۱۶۳
جام نیوزجام نیوز17 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، حسن روحانی در بخشی از سخنان روز گذشته خود گفته است: «شماها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی صددرصد مال ما هست …اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ شما که اینجوری در اتاق فکر گفتید مجلس بعدی صددرصد مال ماست؛ الحمدالله مال شماست؛ اگر مال شماست بگذارید یک رقابت شکل بگیرد» صرف نظر از بازی زودهنگام انتخاباتی رییس جمهور و مجری انتخابات و بدون درنظر گرفت صحت و سقم این ادعا، سؤال اساسی اینجاست که حسن روحانی که بارها از مذمت شنود سخن گفته و نهادهای کشور را متهم کرده است، چگونه به مکالمات و محتوای جلسات خصوصی مورو اشاره‌اش دسترسی دارد؟ رییس جمهور امنیتی با همراهی امنیتی‌ترین کابینه تاریخ، غیر از شنود با چه ابزار دیگری می‌تواند از محتوای جلسات خصوصی منتقدان باخبر شود؟ آیا رد صلاحیت بستگان رییس جمهور او را اینگونه بی‌محابا به میدان جناح‌بازی‌های انتخابات آورده است؟ آیا روحانی با علم به تک رقمی شدن محبوبیت خود و دولتش و البته جناح حامی او، بار دیگر تلاش می‌کند از تجربه انتخابات ۹۲ و ۹۶ برای دوقطبی‌سازی برای انتخابات مجلس هم استفاده کند؟ پیش‌تر منتقدان دولت و برخی نمایندگان مجلس نسبت به‌احتمال شنود از سوی دولت امنیتی حسن روحانی هشدار داده بودند.

فیلم | آرامش در میدان تجریش پس از بررسی بسته مشکوک توسط پلیس

همشهریهمشهری12 ساعت قبل
پس از اعلام وجود بسته مشکوک در تجریش و حضور نیروهای پلیس برای بررسی، دقایقی پیش اعلام شد بسته مشکوک مورد خاصی نبوده و آرامش به تجریش بازگشته است.

فیلم/ مداحی حاج محمود کریمی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر