نتیجه فیلمسازی با هدف کاسبی، قطعا اثری سخیف خواهد بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
نتیجه فیلمسازی با هدف کاسبی، قطعا اثری سخیف خواهد بود

نتیجه فیلمسازی با هدف کاسبی، قطعا اثری سخیف خواهد بود

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: تهیه کننده سینما و تلویزیون گفت: کارگردان، تهیه کننده و نویسنده متعهد باشند و بدانند برای چه فیلم می سازند، زمانی که این سه عنصر با یکدیگر رفتار حرفه ای داشته باشند بازیگر هرچقدر هم آماتور، غیرحرفه ای و نازل باشد نمی تواند تاثیر منفی در کار بگذارد.

به گزارش سینماپرس، علیرضا سبط احمدی، تهیه‌کننده تلویزیون، درباره کیفیت بازی بازیگران در مدیاهای متفاوت گفت: تئاتر، تلویزیون و سینما مدیاهای متفاوتی هستند که هرکدام باید در جایگاه خودشان مورد بررسی قرار گیرند. در سینما تمام اتفاقات و تصاویر در یک پرده ۱۶ متری برای مخاطبانی که پول دادند نمایش داده می‌شود. در تئاتر یک واقعه‌ای به صورت زنده برای تعداد زیادی تماشاگر روی صحنه می‌رود، بنابراین هر بازی بدی به وضوح دیده می‌شود و بازیگر حق ندارد برداشت دومی را بردارد.

او ادامه داد: اگر بازیگر هنرمند باشد و به کارش تعهد داشته باشد برایش هیچ فرقی نمی‌کند کجا کار می‌کند، اتفاقا تمام تلاشش را می‌کند آنقدر خوب بازی کند تا پیشنهادات کاری‌اش بالا برود.

تهیه‌کننده سریال «همسایه‌ها» تصریح کرد: تلویزیون و سینما را نباید با یکدیگر مقایسه کرد. خیلی اوقات برخی ریزه کاری‌ها که در سینما به آن پرداخته می‌شود در تلویزیون حذف می‌شود. تلویزیون جزئی از خانواده است و به همین دلیل حساسیت‌های بیشتری در برنامه‌ها و سریال‌هایش وجود دارد. از نظر کیفیت، دقت و سرعت باید همان حساسیتی که در سینما و تئاتر وجود دارد در تلویزیون هم وجود داشته باشد و کارگردانان و تهیه کنندگان به همان میزان رعایت کنند تا کار خوبی روی آنتن رود.

سبط‌احمدی اظهار کرد: یکی از دلایلی که باعث می‌شود دقت کارگردان و بازیگر در تلویزیون پائین بیاید کمبود وقت است. در یک فیلم سینمایی کارگردان روزی یک دقیقه خروجی مفید می‌گیرد درحالی‌که این کار در تلویزیون به روزی ۷ تا ۸ دقیقه می‌رسد. بنابراین باتوجه به اینکه راندمان کار در تلویزیون حداقل ۴ برابر سینماست سرعت تولید بالا می‌رود و این افزایش سرعت باعث کاهش دقت می‌شود.

بازیگری که می‌خواهد بماند باید در تلویزیون خوب کار کند!

سعید سیدزاده، تهیه کننده سینما و تلویزیون، در مورد تفاوت کیفیت بازی بازیگران در سینما و تلویزیون گفت: برای یک بازیگر حرفه‌ای و کاربلد نباید تفاوتی داشته باشد که قرار است در تلویزیون کار کند یا سینما بلکه او باید بهترین خود را ارائه دهد و تاجایی که می‌تواند نقش خود را به درستی ایفا کند. اگر بازیگری به کارش متعهد باشد قطعا کارش را جوری که نقش می‌طلبد انجام می‌دهد.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

او ادامه داد: در موضوع کیفیت بازی بازیگران، این کارگردان است که تعیین می‌کند بازیگر چگونه بازی کند. درواقع کسی که بازی را به مقصد می‌رساند کارگردان است. علاوه بر کارگردان، متن‌ها هم تاثیر بسزایی در نشان دادن نوع بازی بازیگر دارند و مشخص می‌کنند بازیگر باید چه کاری انجام دهد. اخیرا یک مطلبی خواندم که بازیگر مطرحی گفته بود فیلمسازان برای اسم و برند من به سراغم می‌آیند. وقتی متن‌های سخیف در دست فیلمسازان دست به دست می‌شود و سینما و تلویزیون را پوشش می‌دهد بازیگر هم به خود اجازه می‌دهد تنها به نامش اکتفا کند و اهمیتی به کیفیت کارش ندهد.

سیدزاده تصریح کرد: آنچه اهمیت دارد این است کارگردان، تهیه کننده و نویسنده متعهد باشند و بدانند برای چه فیلم می‌سازند، زمانی که این سه عنصر با یکدیگر رفتار حرفه‌ای داشته باشند بازیگر هرچقدر هم آماتور، غیرحرفه‌ای و نازل باشد نمی‌تواند تاثیر منفی در کار بگذارد.

این تهیه‌کننده اظهار کرد: اگر فیلمساز برای کاسبی آمده باشد در هر مدیایی قطعا اثری سخیف تولید خواهد کرد اما اگر تکلیفش با خود روشن باشد و برای ارتقاء سطح فرهنگی جامعه قدم بردارد قطعا اثر تاثیرگذاری خواهد داشت.

او افزود: اگر قصه و فیلمنامه رمق نداشته باشد و کشش کافی در مخاطب ایجاد نکند قطعا بازیگر هرچقدر هم خوب بازی کند نمی‌تواند سریال را نجات دهد. این نشان دهنده تاثیر فیلمنامه در سریال است.

سعید سیدزاده بیان داشت: نگه داشتن مخاطب پای تلویزیون بسیار سخت‌تر از سینما است. تلویزیون بالای ۲۰ کانال دارد وقتی مخاطب چند دقیقه از سریالی را ببیند، خوشش نیاید به راحتی کانال را عوض می‌کند اما در سینما چون مردم پول می‌دهند حتی اگر فیلم خوب نباشد تا آخر نگاه می‌کنند. اتفاقا اگر یک بازیگر بخواهد در این عرصه بماند باید در تلویزیون محکم‌تر از سینما کار کند.

*برنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«رادیکال سه» به استقبال روز دانشجو می‌رود

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه سه، برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌ برنامه‌ای شش قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ می‌پردازد. سیدنظام موسوی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سیدمهدی طباطبایی دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت مهمان‌های بخش اول ویژه‌برنامه «رادیکال سه» هستند و به بررسی فعالیت‌های جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ می‌پردازند. همچنین ایمان ملکا دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و مهدی امامقلی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مهمان‌های این برنامه در بخش دوم هستند که ابعاد فعالیت‌های جنبش دانشجویی را در دهه ۸۰ مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. در بخش پایانی این هفته نیز امین سلیمی مسئول سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و رضا نجابت دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مورد جریان دانشجویی در دهه نود سخن می‌گویند. «رادیکال سه» در روزهای شنبه تا پنجشنبه ۱۶ تا ۲۱ آذرماه هر روز ساعت ۱۸:۱۵ روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/البرز مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی گفت: مطالبات دانشجویان نباید سطحی و در حد مسائل روزمره باشد چون این یک خطر بزرگ است‌. حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت شهدای ۱۶ آذر اظهار کرد: دانشجویان، امروزه با توجه به شرایط زمانی، مسئولیت سنگین‌تری برعهده دارند و آن هدایت جامعه به سمت تعالی است‌. هاشمی با اشاره به نکات منفی فضای فرهنگی، اجتماعی، صنفی و علمی گفت: مطالبات دانشجویان نباید سطحی و در حد مسائل روزمره باشد چون این یک خطر بزرگ است‌. وی با تاکید بر اتحاد دانشجویان و تشکلات گفت: دانشجویان باید از اختلاف سطحی پرهیز و سلیقه‌های مختلف را در خود هضم کنند تا شنونده‌ خوبی برای گروه‌های متفاوت باشند. هاشمی در پایان گفت: جرات داشتن، مطالبه کردن، اطلاع و آگاهی از مسائل جامعه و داشتن مهارت علمی از مواردی است که یک دانشجو باید خود را به آن آراسته کند.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
«هوتن شکیبا» بازیگر جوان سینما و تلویزیون امسال با یک فیلم راهی جشنواره فیلم فجر خواهد شد، وی در سی و هفتمین دوره از جشنواره فیلم فجر توانست به خاطر بازی در فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود نماید. «هوتن شکیبا» بازیگر جوان سینما و تلویزیون امسال با یک فیلم راهی جشنواره فیلم فجر خواهد شد، وی در سی و هفتمین دوره از جشنواره فیلم فجر توانست به خاطر بازی در فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود نماید. شکیبا از جمله بازیگران فعال عرصه تئاتر است، از کارهای اخیر او در تئاتر می‌توان مرگ هوتن، الیور توئیست، ۱۰۰٪ و بینوایان را نام برد. عامه پسندشکیبا امسال فیلم «عامه پسند» را راهی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر می‌بیند، این فیلم سومین تجربه کارگردانی سهیل بیرقی فرم حضور در جشنواره فیلم فجر را پر کرده است. «عرق سرد» آخرین ساخته سینمایی بیرقی بعد از موفقیت در جشنواره فجر و فستیوال‌های داخلی و خارجی و کسب چندین جایزه مدتی است اکران‌های بین المللی اش را آغاز کرده است.

فیلم‌های تاریخی که تاریخ را تحریف کردند + عکس

13+
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس، «مجید عظیم زاده»، صبح امروز؛ شنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۸ دار فانی را وداع گفت و به یاران شهیدش پیوست. مجید عظیم‌زاده که از رزمندگان گردان انصار الرسول (ص) لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) بود، سال ۱۳۶۵، در عملیات کربلای ۵ و در منطقه شلمچه از ناحیه هر دو چشم آسیب دیده و نابینا شد. این جانباز دفاع مقدس بعد از تحمل ۳۳ سال رنج جانبازی امروز به کاروان شهدا پیوست. مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مجید عظیم‌زاده، صبح فردا از ساعت ۱۱ در گلزار شهدای تهران برگزار شده و پیکر او در قطعه ۴۰ در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده می‌شود. انتهای پیام/

در همین نزدیکی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر