رویکرد حکیمانه رهبر انقلاب در مقابل تصمیم سران سه قوه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
رویکرد حکیمانه رهبر انقلاب در مقابل تصمیم سران سه قوه

رویکرد حکیمانه رهبر انقلاب در مقابل تصمیم سران سه قوه

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/گیلان امام جمعه رشت با اشاره به رویکرد حکیمانه رهبر انقلاب در مقابل تصمیم سران قوا، بیان کرد:‌ اگر رهبری با مصوبه افزایش قیمت بنزین مخالفت می‌کرد، التهاب بیشتری در کشور ایجاد می‌شد.

آیت‌الله رسول فلاحتی، ‌ امام جمعه رشت امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، با اشاره به فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به دستور معمار کبیر انقلاب در آذرماه سال ۱۳۵۸، اظهار کرد: مفتخریم که اکثر مردم ما تفکر بسیجی دارند و بسیجی‌وار زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پاسداری از انقلاب و ارزش‌های اسلامی و انقلابی را در گرو بسیج و روحیه بسیجی دانستند، گفت: بسیج به عنوان لشکر مخلص خدا در برابر استکبار جهانی ایستادگی و مقاومت می‌کند و بسیجیان در نهایت گمنامی دفاع از اسلام و انقلاب و نظام اسلامی را سرلوحه خود قرار داده‌اند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به آشوب‌های اخیر در کشور که با سوءاستفاده از اعلام اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین رخ داد، تصریح کرد: این آشوب‌ها و تخریب‌ها و آتش زدن‌ها از اتفاقتی که در سال ۸۸ افتاد خسارت‌بارتر بود.

امام جمعه رشت بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولان را نتیجه برخی از عملکردهای ضعیف و نابجا دانست و عنوان کرد: ‌ اگر مسئولان توانایی نظارت و کنترل بر بازار و قیمت‌ها را ندارند، بسیجیان مخلص و جان بر کف می‌توانند کمک‌کار باشند.

وی با بیان اینکه سیره امام خمینی (ره) در منش و روش رهبر معظم انقلاب متجلی است، اضافه کرد: همانگونه که امام راحل میزان را رای ملت می‌دانست، امروز نیز مقام معظم رهبری از دولت‌های مختلف که منتخب مردم هستند حمایت می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه فرمایشات رهبری طی روزهای اخیر نقشه‌های شوم مثلث استکباری را نقش بر آب کرد، گفت: ‌ دشمن از طریق ناآرامی‌های عراق و لبنان برای ایجاد آشوب و ناامنی در ایران برنامه‌ریزی کرده بود؛ البته برخی از اقدامات موجب امیدواری دشمن شد لذا مردم باید بصیرت و هوشیاری خود را حفظ کنند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی از مردم و مسئولان خواست همواره لبیک‌گوی ولایت باشند و تصریح کرد: رهبر انقلاب بارها نسبت به فتنه‌ها هشدار داده‌اند و دشمن برای فتنه ۹۸ برنامه‌ریزی کرده بود.

امام جمعه رشت با اشاره به رویکرد حکیمانه رهبر انقلاب در مقابل تصمیم سران قوا، بیان کرد: ‌ اگر رهبری با مصوبه افزایش قیمت بنزین مخالفت می‌کرد، التهاب بیشتری در کشور ایجاد می‌شد و دشمن بحث دو حاکمیتی را مطرح و از این موقعیت سوءاستفاده می‌کرد. تغییر رای سران قوا مبنی بر عدم افزایش قیمت بنزین نیز تبعات بعدی داشت و مخالفت با سایر طرح‌ها و برنامه‌ها و مصوبات را به همراه می‌آورد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نظر کارشناسی درباره گرانی بنزین را به دولت واگذار کردند، متذکر شد: ‌ امروز وظیفه مسئولان به ویژه دولتمردان است که با کمک نهادهای نظارتی دقت بیشتری بر بازار و ارزاق عمومی مردم داشته باشند و در مردم اعتماد ایجاد و نگرانی‌ها را کم کنند. مسئولان استانی نیز نظارت‌ها را افزایش دهند و بدانند کم‌کاری‌ها را از تریبون نماز جمعه اعلام خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه در نظام تربیتی اسلام تشویق و تنبیه در کنار هم دیده شده است، خاطرنشان کرد: همانگونه که تشویق نباید رنگ و بوی تملق بگیرد، باید به اندازه استحقاق باشد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ تناسب تنبیه و تشویق در تربیت اسلامی، متذکر شد: والدین باید حد و مرزها را بشناسند و به اندازه استحقاق از آن استفاده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک19 ساعت قبل
تهدید علنی و مستقیم وزیر امور خارجه اسرائیل به حمله به خاک ایران و موشک باران ایران، در حالی است که اخیرا اسرائیل اقدام به یک آزمایش موشکی بالستیک کرده که گفته می‌شود، یک آزمایش هسته‌ای بوده است. تهدید علنی اسرائیل برای حمله به ایران، پس از آزمایش هسته‌ای؛ وزیر امور خارجه یسرائیل کاتز (از حزب لیکود) در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera گفته: حمله اسرائیل به ایران، امری محتمل است که در حال بحث و بررسی است. وزیر امور خارجه اسرائیل، به شکلی جالب توجه و با تهدید علنی به موشک باران ایران، و آوردن نام عربستان و امارات متحده عربی گفته، ایران باید از عواقب کلیه فعالیت‌های خود آگاه باشد. کاتز فاش کرده که اسرائیل و عربستان سعودی همکاری نزدیکی دارند، اما ترجیح داده که در این باره توضیح ندهند. وزیر امور خارجه اسرائیل گفته: تهدید ایران تنها علیه اسرائیل یا عربستان سعودی نیست.
مهرمهر15 ساعت قبل
تعداد داوطلبان ثبت نامی در این دوره ۱۸ درصد رشد داردرئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آخرین تحلیل و آمارها در زمینه ثبت نام داوطلبان در آذربایجان غربی گفت: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۵۲۲ نفر از ۱۰ حوزه انتخابیه ثبت نام کردند که نسبت به دوره قبل ۱۸ درصد رشد دارد. علی مصطفوی با بیان اینکه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۴۴۴ داوطلب در ۹ حوزه انتخابیه آذربایجان غربی ثبت نام کرده بودند افزود: در انتخابات دوره دهم مجلس در کل استان برای هر کرسی نمایندگی ۳۷ نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۳۸ نفر را بانوان تشکیل می‌دادند. رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: در این مدت ۱۶۳ داوطلب در حوزه انتخابیه ارومیه، ۶۹ داوطلب در حوزه انتخابیه نقده و اشنویه، ۴۸ داوطلب در حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، ۴۴ داوطلب در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب، ۳۸ داوطلب در حوزه انتخابیه ماکو شوط چالدران و پلدشت، ۳۵ داوطلب در حوزه انتخابیه سلماس، ۳۵ داوطلب در حوزه انتخابیه بوکان، ۳۱ داوطلب در حوزه انتخابیه مهاباد، ۳۰ داوطلب در حوزه انتخابیه میاندوآب و ۲۹ داوطلب نیز در حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت ثبت‌نام کردند. وی گفت: از ۵۰ بانوی ثبت‌نام‌کننده نیز ۲۵ نفر در مرکز استان، هشت نفر در خوی و چایپاره، چهار بانو در هرکدام از شهرستان‌های بوکان و میاندوآب، سه نفر در سلماس، ۲ نفر در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب و یک نفر در هر کدام از حوزه‌های انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران، مهاباد، نقده و پیرانشهر – سردشت نام‌نویسی کردند. رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: به موازات ثبت نام از داوطلبین، هیأتهای اجرایی در شهرستانها شکل گرفته و بررسی سوابق داوطلبان در مراجع چهارگانه ظرف مدت ۵ روز از هر استعلام صورت گرفت.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.

بررسی بودجه سال آینده از ۴ اسفند

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: نهایتا چهارم اسفند ۹۸ بررسی لایحه بودجه در نشست علنی مجلس آغاز می‌شود؛ امیدواریم این لایحه بودجه مدنظر رهبر معظم انقلاب باشد، چرا که در سال گذشته و در جلسه با نمایندگان صحبت از حذف تدریجی نفت شده است. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: حذف یکصد ردیف هزینه‌ای تغییری در بودجه سنواتی محسوب می‌شود و همچنین مسائلی، چون طرح تحول سلامت نیز از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۹۹ است. وی در خصوص بودجه شرکت‌های دولتی نیز گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی برای بخش سرمایه گذاری است و همچنین ۷۰ هزار میلیارد تومان نیز برای بخش عمرانی دیده شده است که در مجموع به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: در بخش کشاورزی، عمران، ارتباطات و اطلاعات، طرح ملی اطلاع رسانی و … بودجه یاد شده اختصاص یابد. بررسی مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیانسخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دستاورد‌ها و مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان در جلسه علنی سه شنبه با حضور دولتی‌ها بررسی می‌شود.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر