عملکرد مدیران و کارگزاران نظام نباید سبب بی اعتمادی مردم شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
عملکرد مدیران و کارگزاران نظام نباید سبب بی اعتمادی مردم شود

عملکرد مدیران و کارگزاران نظام نباید سبب بی اعتمادی مردم شود

مهرخبرگزاری مهر |
رشت- امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم نظارت بیشتر بر روی قیمت کالاهای اساسی، گفت: عملکرد مسئولان و کارگزاران نظام نباید به گونه‌ای باشد که در میان مردم ایجاد بی اعتمادی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت در مصلای امام خمینی (ره) با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل، اظهار کرد: امروز بسیاری از مردم ایران اسلامی بسیجی هستند و بسیجی عمل می‌کنند.

وی تأکید کرد: تا زمانی که روحیه و تفکر بسیجی در جامعه اسلامی و در میان ملت ایران وجود دارد دشمن نمی‌تواند به نظام و انقلاب ضربه بزند.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به حوادث اخیر در برخی شهرهای کشور و بیانات و هدایت‌های رهبری، گفت: رهبر معظم افق‌های پیش‌روی انقلاب و نظام را به خوبی ترسیم می‌کنند. امام راحل بر اساس قانون اساسی از دولت‌ها حمایت می‌کردند و نیز رهبری نیز در این برهه زمانی اینگونه عمل کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان مقدمات ایجاد ناامنی و اغتشاش در ایران را از لبنان و عراق آغاز کرد، تصریح کرد: درایت و مدیریت مقام معظم رهبری نقشه مثلث شوم صهیونیسم، آمریکا و آل جهود در این کشورها و سپس ایران را خنثی کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر بیش از فتنه سال ۸۸ سال شاهد تخریب، آتش زدن و سوزاندن قرآن بودیم، افزود: ۹۵ درصد اغتشاشات اخیر توسط منافقان و طرفداران خاندان منحوس پهلوی انجام و شد.

وی به جدایی صف مردم از اغتشاش‌گران در همان روزهای اول اشاره کرد و گفت: به گفته سران استکبار برای ایجاد این ناامنی‌ها از دو سال پیش برنامه‌ریزی شده بود که خوشبختانه با درایت رهبری، بصیرت و هوشیاری مردم این بار نیز به شکست محکوم شدند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

آیت الله فلاحتی در ادامه با اشاره به تصمیم اصلاح قیمت بنزین از سوی سران قوا، بیان کرد: در صورتی که به واسطه این اغتشاشات مسئولان نسبت به این تصمیم عقب نشینی می‌کردند مشکلات فراوانی به وجود می‌آمد و استکبار جهانی بهره بیشتری از موضوع می‌برد.

وی با بیان اینکه مخالفت رهبری با این موضوع سبب سواستفاده استکبار جهانی، ایجاد دوگانگی میان نمایندگان مجلس و انحراف در جامعه میشد، ادامه داد: رهبری همچنین نمی‌توانستند در این برهه از زمان در برابر این موضوع سکوت اختیار کنند لذا تذکرات لازم را به متولیان امر داد.

امام جمعه رشت همچنین با اشاره به مطرح شدن برگزاری رفراندوم از سوی عده‌ای، تصریح کرد: برخی به دنبال برگزاری رفراندوم حتی برای حجاب و نماز هستند این طرح کافران است نباید با عقاید مردم بازی کرد.

وی در ادامه موافقت مقام معظم رهبری با تصمیم دولت را بهترین راهکار در زمان حاضر دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب نسبت به پیگیری جدی در زمینه پیشگیری از تأثیر اصلاح قیمت بنزین در سایر کالا نیز توصیه‌ها و تذکراتی دادند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مسئولان و کارگزاران نظام نباید کاری کنند که سبب ایجاد بی اعتمادی در میان مردم شود، تصریح کرد: چرا عملکردها باید به گونه‌ای باشد که مردم به دولتمردان و مسئولان خود بی اعتماد شوند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید برای بهبود معیشت مردم گام‌های اساسی بردارند، ادامه داد: رئیس جمهور و مسئولان استانی اقدامات لازم در زمینه عدم گرانی کالاهای اساسی را انجام دهند نباید رفتارها به گونه‌ای باشد که مردم به مسئولان بدگمان شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا5 ساعت قبل
اما این سهام فقط «فعلا» در اختیار همان دولت یا سازمان خصوصی‌سازی است و به زودی اوضاع تغییر خواهد کرد. وی در پاسخ به این سوال که آیا هپکو دوباره خصوصی‌ خواهد شد؛ افزود: قطعا همینطور است به محض فراهم شدن شرایط، سهام این کارخانه دوباره به بخش خصوصی واگذار خواهد شد. در واقع دولت در این بین، تنها نقش یک محلل را بازی کرده است، هپکو را از این دست گرفته و از آن دست، بدون کوچکترین تغییراتی، آن را دوباره به سازمان خصوصی‌سازی داده تا مالک جدید برای آن یافت شود. سوال اینجاست که آیا برای شرکتی با مختصات «هپکو» از این دست به آن دست شدن، برای بازگشت به روزهای اوج کفایت می‌کند؟ هپکو به اندازه ۱۵۷ درصد سرمایه ثبتی‌اش یعنی ۳۶۶ میلیارد تومان زیان انباشته دارد. کارگران هپکو بارها اعلام کرده‌اند خواستار باقی ماندن مالکیت هپکو در دست دولت – حداقل تا زمان سرپا شدن این واحد- هستند و امیدی به بخش خصوصی ندارند؛ اما صدای کارگران هیچ گوش شنوایی ندارد؛ به نظر می‌رسد اکنون تصمیم‌گیر مطلق‌العنان و بی‌رقیب، سازمان خصوصی‌سازی‌ست و لاغیر!

تصاویر جدید از لحظه غارت فروشگاه‌ها توسط آشوبگران

مهرمهر1 روز قبل
این تصاویر مربوط به اعتراضات اخیر است که طی آن عده‌ای سواستفاده‌گر و فرصت‌طلب این اعتراضات را به کام خود کرده و این اعتراضات را به اغتشاش و آشوب کشانده‌ند.
تسنیمتسنیم50 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه علما و ماموستایان برجسته‌ای همچون «ماموستایان مجتهدی و خدایی» در این سنگر نماز جمعه به مردم خدمت کرده‌اند، گفت: جا دارد از ماموستا خدایی عالم برجسته اهل‌ستا و الگوی ادب، اخلاق، حیا و رفتار نیک که سال‌های زیادی به مردم شهرستان سنندج خدمت کرد، قدردانی می‌کنیم. نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و خطیب نماز جمعه سنندج تصریح کرد: از همه مردم کردستان انتظار دعای خیر داشته که بتوانم خدمتگزار واقعی مردم کردستان باشم و مطالبات مردم را به مسئولان برسانم. وی خطاب به کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس در کردستان گفت: انتظار می‌رود کسانی که به مجلس ورود کرده، متعد، امانت‌دار و به فکر مشکلات مردم باشند. ماموستا رستمی با بیان اینکه مسئولان نیز در راستای حل مشکلات مردم گام برمی‌دارند، تاکید کرد: امیدوارم همه دست به دست هم داده تا با تقویت وحدت و انسجام، امنیت و آسایشی که هیچ‌وقت خدشه‌دار نمی‌شود، را حفظ کنیم. انتهای پیام/۴۸۱/ ع

تخلف بیش از یک و نیم میلیارد دلاری وزارت نفت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وی گفت: این پرونده به عملکرد سال ۸۹ تا ۹۳ مربوط می‌شود که رسیدگی کردیم و در نهایت، چون از نظر دیوان تمکین نشد، دادستان به ناچار دادخواست صادر کرد. دادستان دیوان محاسبات افزود: البته اگر آنان را قانع و ملزم می‌کردیم که سهم صندوق توسعه ملی را بپردازند ضرورتی به تعقیب شان نبود، اما چون نپذیرفتند اعلام کردیم که تعقیب می‌شوند تا کار به رای منتهی شود. آقای شجاعی افزود: ما معتقدیم که سوخت رسانی به کشتی‌های داخلی هم از مصادیق صادرات است و سهم صندوق توسعه ملی باید در آن دیده شود. چرا شرکت هپکو یا آذران با مشکل مواجه شدند؟ این در حالی است که هدف اصلی خصوصی سازی، تغییر مالکیت مدیریت به شیوه‌های قانونی است. وی مهمترین پرونده‌های واگذاری در سازمان خصوصی سازی را شامل شرکت کشت و صنعت مغان، پالایشگاه کرمانشاه، خودروسازی تبریز و آلومینیوم المهدی برشمرد.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
«من با دستور مرد مورد علاقه‌ام، مادرم را بیهوش کردم و دست به سرقت طلاها زدم اما حالا خودم هم قربانی شده‌ام. دختر نوجوان در بازجویی به بیهوش کردن مادرش و سرقت اقرار کرد و حالا تحقیقات برای دستگیری عامل اصلی این سرقت میلیاردی ادامه دارد. پدرم که تحقیق کرده بود می‌گفت صادق قبلا یک‌بار ازدواج کرده و زنش را طلاق داده است. این شد که حاضر شدم طلاهای مادرم را سرقت کنم و صادق از من خواست بیهوش‌اش کنم. پس از آنکه مادرم بیهوش شد، سرقت را هم صادق انجام داد.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری2 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری5 ساعت قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا5 ساعت قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز5 ساعت قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین5 ساعت قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز5 ساعت قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا5 ساعت قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا5 ساعت قبل