هوشیاری مردم و تبعیت از رهبری مانع تحقق اهداف شوم دشمنان شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
هوشیاری مردم و تبعیت از رهبری مانع تحقق اهداف شوم دشمنان شد

هوشیاری مردم و تبعیت از رهبری مانع تحقق اهداف شوم دشمنان شد

مهرخبرگزاری مهر |
زنجان-امام جمعه زنجان گفت: هوشیاری و بیداری مردم و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان، با بیان اینکه هوشیاری و بیداری مردم و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان شد و آشوب‌های اخیر را به خوبی سرکوب کرد، گفت: مردم ایران برای حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در محکومیت اغتشاگران راهپیمایی کردند و هیچ کس نباید این راهپیمایی را به نام خود مصادره کند.

وی با یادآوری توطئه‌های استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی ۴۱ سال گذشته، افزود: استکبار جهانی از نخستین روز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حربه‌های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به این نظام بوده ولی با هوشیاری ملت و تبعیت از فرامین ولایت فقیه همه این توطئه‌ها با شکست مواجه شده است.

خاتمی ایجاد فتنه و آشوب توسط عده‌ای اغشاشگر را نقشه طراحی شده توسط دولت‌های استکباری عنوان کرد و با بیان اینکه فتنه اخیر تفاوت‌های زیادی با آشوب سال ۹۶ داشت، ادامه داد: آشوب اخیر همانند سال ۹۶ نبود که فقط به بانک‌ها حمله کنند، بلکه غارت اموال عمومی و اموال مردم، ایجاد آشوب و ناامنی را در دستور کار داشتند.

وی با تاکید بر لزوم تحلیل و توجه برای ریشه یابی و شناخت فرایند شکل گیری فتنه‌ها، گفت: باید به این نکته توجه شود که فتنه‌ها از کجا نشات گرفته است و اقدامات مقابله‌ای آن تحلیل شود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه امروز با گذشت ۴۱ سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقش و جایگاه ولایت فقیه و حضور فقیه جامع الشرایط در کشور و جهان اسلام پر رنگ‌تر می‌شود، گفت: جامعه بیش از هرچیز به چراغ راه و ارتقای بصیرت نیاز دارد تا در مسیر درست و صحیحی هدایت شود.

خاتمی دشمنی و توطئه‌های دشمنان برای تضعیف جایگاه ولایت فقیه را یادآور شد و افزود: دشمن با تمام توان در راستای تضعیف ولایت فقیه تلاش کرده است ولی هرگز نتوانسته به اهداف شوم خود برسد و همواره با شکست مواجه شده است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی با تاکید بر اینکه نقش ولایت فقیه برای خروج از فضای غبار آلود برجسته است، گفت: دشمنان در سال ۹۶ با ایجاد آشوب و فتنه نقشه‌های شومی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشتند که با هوشیاری ملت و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری با شکست مواجه شد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر لزوم هوشیاری هر چه بیشتر مردم و مسئولان، به روند تلاش دشمن برای ضربه زدن به جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: آخرین سنگر جبهه مقاومت ایران است و دشمن همواره برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی ویژه‌ای کرده است و باید آگاه باشیم اگر از دشمن غافل شویم، در کمین نشسته تا توطئه‌های خود را اجرا کند.

خاتمی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بنزین، گفت: در مورد افزایش قیمت بنزین و نقاط ضعف و قوت باید کارشناسان نظر بدهند و ناظران نظارت خود را در بستر جامعه افزایش دهند.

خاتمی درادامه به سالروز تشکیل بسیج در ۵ آذر سال ۵۸ اشاره کرد و گفت: تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) از تصمیمات ماندگار و تاثیرگذار بود و شجره طیبه بسیج در طول فعالیت خود منشا خدمات ارزشمند به کشور و ملت ایران بوده است.

وی با بیان اینکه تفکر و نگاه بسیج همواره باعث اقتدار و پیشرفت کشور بوده است و تفکر بسیجی امروز نماد مقاومت است، گفت: بسیج در عرصه‌های مختلف در کشور فعالیت داشته است و بسیج علاوه بر فداکاری در جبهه‌های حق علیه باطل خدمات ارزشمندی در محرومیت‌زدایی انجام دادند.

امام جمعه زنجان همچنین با بیان اینکه ۷ آذر به عنوان نیروی دریایی ارتش نامگذاری شده است به نقش ارزشمند و تاثیرگذار نیروی دربایی ارتش در طی ۸ سال دفاع مقدس و بعد از آن در تامین امنیت کشور اشاره کرد، گفت: در سال ۵۹ مبارزه قهرمانانه نیروی دریایی ارتش در تاریخ پرافتخار ایران و حافظه مقاومت ماندگار شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

باور استعدادها، راهی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و اروپا

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاورد‌ها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان گفت: نیرو‌های علمی و دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرند، در این جلسه مسائلی در رابطه با مشکلات این شرکت‌ها اعم از در حوزه تامین اجتماعی، فضای کسب و کار، مالیات، گمرک و مجوز‌ها مطرح شد، اما مگر غیر از دولت این موضوع به جای دیگری ربط دارد، چرا باید کاری کنیم فضای کسب و کار مشکل پیدا کند، دولت می‌تواند لایحه فوریتی در این باره به مجلس بیاورد و مشکلات را حل کند. آقای پزشکیان با بیان اینکه رئیس دولت و معاون وزیر می‌گویند وضعیت کسب و کار بد است و ما رتبه صد و چندمی در فضای کسب و کار داریم چه کسی باید این وضع را اصلاح کند، ادامه داد: ما در دو موضوع هسته‌ای و موشک‌ها نگاه ویژه و تعهد سیاسی داشتیم و با قدرت حرفمان را در دنیا به کرسی نشاندیم و امروز می‌دانید قادریم کارمان را انجام دهیم، مسوولان ارشد مملکت باید بپذیرند با دانشمندان و جوانان می‌شود مملکت را درست کرد اگر پیشنهادی برای حل مشکلات دارند می‌توانند آن را به مجلس بیاورند ما هم با تمام قدرت آماده همکاری هستیم. آقای پزشکیان گفت: نیازمند عزم و اراده ملی و اعتماد به جوانان هستیم، برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، علوم، بانک مرکزی و سازمان ثبت تشکیل و با کمیسیون‌های مربوط به مجلس هماهنگی شود، به این شرکت‌ها اختیاراتی داده شود و با تعهد و عزم و اراده از آن‌ها حمایت و دفاع کنیم. نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است مقابل آمریکا و تحریم‌ها بایستیم باید به مغز‌ها و استعداد‌ها باور داشته باشیم، اگر آن‌ها را باور و حمایت کنیم، آمریکا، اروپا وهیچ قدرتی نمی‌تواند ما را زمین گیر کنند بلکه از بحران هم نجات پیدا می‌کنیم؛ راه نجات ممکلت علم و دانش است و نمایندگان نیز با قدرت پشتیبان این امر هستند.

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

روحانی: کی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنم؟

مهرمهر1 روز قبل
روحانی در مراسم روز دانشجو درحالیکه هیچ رسانه‌ای حضور نداشت گفت: همه دولت‌ها یک برنامه ۱۰۰ روزه دارند و یک برنامه ۴ ساله، من هم بیشتر از این قولی ندادم.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم, رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: در صورت درخواست دولت قانونی لیبی, آماده اعزام نیروی نظامی به این کشور هستیم.

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

نظرها

اخبار بیشتر