پیش‌بینی ایجاد ۲۵۷ هزار شغل در روستاها +جدول
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اقتصادی
پیش‌بینی ایجاد ۲۵۷ هزار شغل در روستاها +جدول

پیش‌بینی ایجاد ۲۵۷ هزار شغل در روستاها +جدول

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
مطابق جدول عملکرد موسسات عامل در پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی و عشایری،پیش بینی ایجاد ۲۵۷۳۷۰ شغل برای قراردادهای منعقد شده وجود دارد.

به گزارش مشرق، ‌ تا کنون ۹۷۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی پرداخت شده است که پیش از این رامین اسدی، مدیر پروژه‌های سرمایه گذاری در برنامه‌های اشتغال و فراگیردر تشریح آخرین وضعیت عملکرد اعطای تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری گفت: تعداد کل طرح‌های ثبت نام شده در سامانه کارا ۸۹۴ هزار طرح است که از این تعداد ۵۱۳ هزار طرح به دستگاه‌های اجرایی ارسال و مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۴ هزار طرح در بانک‌ها وجود دارد که ۱۱۲ هزار طرح به مبلغ ۹۷ هزار میلیارد ریال در حال پرداخت تسهیلات هستند.

مدیر پروژه‌های سرمایه گذاری در برنامه‌های اشتغال و فراگیر درباره وضعیت طرح‌های اشتغال روستایی افزود: از تعداد ۵۱۳ هزار طرح تایید شده توسط دستگاه‌های اجرایی، تعداد ۲۵۴ هزار طرح به کمیته‌های فنی استان‌ها معرفی شده‌اند که سهم وزارت جهاد کشاورزی ۵۸ درصد، وزارت صمت ۱۶ درصد، سازمان میراث فرهنگی ۱۳ درصد و سایر دستگاه‌ها نیز ۱۳ درصد است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

جدول عملکرد موسسات عامل در پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری به شرح زیر است و مطابق این آمارها پیش بینی ایجاد اشتغال حدود۲۵۷۳۷۰ شغل است. جزئیات پرداخت تسهیلات طرح‌های پرداخت شده برای ۱۱۲۵۴۸ طرح با پیش بینی ۲۵۷۳۷۰ شغل به این صورت است که ۷۸ درصد مبالغ ابلاغ شده تا کنون پرداخت شده است و چهار بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید تا پایان سال می‌بایست حدود ۱۰۱۲۳۷ طرح که تا کنون قرار داد منعقد کرده‌اند را پرداخت کند. این آمار تا نیمه اول آبان ماه ۹۸ می‌باشد.

پیش‌بینی ایجاد ۲۵۷ هزار شغل در روستاها +جدول - 6

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
بنابر اعلام بیمه سلامت، تمام اتباع باید از سوی وزارت کشور به این سازمان معرفی شوند و با در دست داشتن کارت سبز اقامت و مدارکی جهت اثبات هویت خانوادگی در صورتی پذیرش می‌شوند که توسط وزارت کشور به سازمان بیمه سلامت معرفی شده باشند و نام آنها در سامانه سازمان بیمه سلامت ثبت شده باشد. اکنون اما با آغاز طرح پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت چه تغییراتی قرار است در روند بیمه شدن اتباع خارجی پیش آید؟ در همین راستا، ‌ کوروش فرزین_معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ضمن تاکید بر آنکه متولی امور اتباع، ‌ وزارت کشور و کمیساریای عالی پناهندگان هستند، ‌ گفت: اتباع از طریق قراردادی که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با وزارت کشور دارد به سازمان ما معرفی می‌شوند. وی با بیان اینکه روند آزمون ارزیابی وسع برای اتباع وجود ندارد، ادامه داد: به همین دلیل تغییری در روند بیمه شدن اتباع به وجود نمی‌آید و مانند گذشته اتباع در دو قالب اتباع آسیب‌پذیر و اتباع غیرآسیب‌ پذیر به سازمان بیمه سلامت معرفی می‌شوند که حق بیمه گروه اول توسط کمیساریای عالی پناهندگان و حق بیمه گروه دوم توسط خود افراد پرداخت می‌شود. معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت به دسته سوم و چهارم اتباع اشاره کرد و گفت: اتباعی که در قالب دانشجو به کشور آمده‌اند نیز از طریق دانشگاه‌شان در قالب صندوق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت، ‌ بیمه می‌شوند. دسته آخر نیز شامل اتباع غیرقانونی می‌شود که از هیچ نوع بیمه‌ای برخوردار نیستند؛ چراکه از سوی وزارت کشور به ما معرفی نشده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
ایسنا: غلامرضا پناهی، معاون ارزی بانک مرکزی امشب در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان رضوی در استانداری اظهار کرد: در طول ۹ ماه سال جاری قریب به ۴۰ میلیارد دلار ثبت سفارش صورت گرفته که برای ۲۸ میلیارد دلار آن تامین ارز شده است. بر این اساس نزدیک به ۷۰ درصد ثبت سفارشات تامین ارزی شده که بخش عمده این تامین ارز از طریق صادرات غیرنفتی بوده است. از طریق همین روش ۱۸ میلیارد دلار ارز وارد کشور ما شده است. با برگشت ارز حاصل از صادرات، بانک در حداقلی‌ترین شرایط عرضه ارز قرار دارد. به عنوان نمونه خودروسازی ما نتوانسته از صادرکننده ارز حاصل از صادرات بگیرد و به همین جهت بانک مرکزی آن را تامین کرده است.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

نظرها

اخبار بیشتر