میراث پوچ در تاتنهام به مورینیو رسید؛ آقای‌خاص در تیم خاص!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. روزنو
  4. ورزشی

میراث پوچ در تاتنهام به مورینیو رسید؛ آقای‌خاص در تیم خاص!

روزنوخبرگزاری روزنو |

رئیس دیگر حوصله نداشت! دنیل لوی ظاهرا تصمیمی ضربتی گرفت که به فاصله چند ساعت مائوریسیو پوچتینو را برکنار و ژوزه مورینیو را جانشین او کرد، اما مطمئنا او برای گرفتن چنین تصمیمی فکر کرده بود. رسانه‌ها پیش از برکناری پوچتینو هم خبر داده بودند که اگر این باشگاه با یکی از گزینه‌هایش به توافق برسد با سرمربی آرژانتینی‌شان قطع همکاری خواهند کرد. اتفاقی که از سه‌شنبه شب تا چهارشنبه صبح رخ داد، اما کسی نمی‌تواند بگوید پوچتینو در تاتنهام بد کار کرده. با وجود اینکه هیچ جامی نگرفت، اما تیمی باشخصیت ساخت که همیشه هوادارانش امیدوار بودند طلسم جام نبردن را بشکند.بی‌اعتمادی

بی‌شک هواداران تاتنهام از جدایی پوچتینو خوشحال نیستند. برای اینکه تیم‌شان با پوچ نتیجه بگیرد خیلی صبر کردند، اما مثل اینکه نسخه او بیش از اینکه برای جام بردن نوشته شده باشد برای پرورش استعداد‌ها بود. حالا هواداران اسپرز با آمدن ژوزه مورینیو نسبت به آینده تردید دارند، چراکه برنامه‌های باشگاه تغییر خواهد کرد. در واقع این بی‌اعتمادی و تردید بیشتر به استراتژی‌های لوی است تا جدایی پوچتینو و حضور مورینیو. ترس کاملا قابل درک است، چراکه برخی فکر می‌کنند تیم با جدایی پوچتینو ممکن است به دوران قبل از او بازگردد. خاطرات شگفت‌انگیزی با پوچتینو برای تاتنهامی‌ها در تاریخ ثبت شده و نکته نگران‌کننده دیگر این است که باشگاه نتواند میراث پوچتینو را حفظ کند و در آینده راه او را ادامه دهد.

میراث پوچ در تاتنهام به مورینیو رسید؛ آقای‌خاص در تیم خاص! - 3

تفکر مورینیو

از دیگر نگرانی‌ها بعد از معرفی ژوزه مورینیو این است که او تاتنهام را برای خودش سکوی پرتاب ببیند. در واقع آقای‌خاص بعد از تقریبا یک سال به دنیای مربیگری برگشته و می‌خواهد پس از کسب نتایج خوب با کادر بازیکنان مجرب و درجه یک به باشگاه بزرگتری برود. مورینیو همیشه این تفکر را داشته که باشگاهی اگر در کورس قهرمانی نباشد با فلسفه او جور درنمی‌آید. تاتنهام هم آخرین مرتبه ۲۹ سال قبل جام گرفته و در لیگ هم این مدت زمان به ۵۸ سال می‌رسد. لوی باید بداند کار با پوچتینو زمین تا آسمان با کار کردن با مورینیو تفاوت دارد. از ابتدا می‌دانست پوچتینو نیاز به زمان دارد و این زمان را تا جایی که توانست به او داد، اما مورینیو را برای جام گرفتن آورده است. این مسئله هم ممکن است فشار بیشتری به آقای‌خاص وارد کند. هواداران تاتنهام امیدوارند لوی برای آینده تیمش برنامه روشنی داشته باشد و فقط برای شهرت، آقای‌خاص را استخدام نکرده باشد.ایده‌های تازه

اینکه مدت‌ها فلسفه باشگاه تاتنهام کار با جوان‌ها (چه مربی و چه بازیکن) بوده، قابل تحسین است. آن‌ها می‌توانستند باز هم با یک مربی جوان کار کنند، مثل ادی هاو یا حتی اریک تنهاخ، اما تصمیم مدیران باشگاه به چالش کشیدن تیم بود. تغییر تفکر با استخدام یک مربی متفاوت و ایده‌های تازه درباره نحوه بازی. ژوزه مورینیو فراز و فرود‌های زیادی در لیگ برتر داشته، اما سبک خودش را دارد. در چلسی موفقیت‌های زیادی داشت، اما در منچستریونایتد ایده‌هایش جواب نداد. هواداران تاتنهام می‌خواهند به مورینیو بگویند: «این میراث پوچتینو، برو و از آن درست استفاده کن!» شروع کار مورینیو در تاتنهام نه مثل وقتی است که دوران خوبش در چلسی را شروع کرد و نه شباهتی به حضورش در منچستریونایتد در دوران کابوس‌وار پسافرگوسن دارد. این روز‌ها تاتنهام تیمی است که خیلی چیز‌ها دارد، از امکانات کامل یک باشگاه حرفه‌ای گرفته تا مهره‌های آینده‌دار و ستاره‌های برجسته. فقط و فقط باشگاه می‌خواهد ایده جدیدی را پیاده کند. شاید با تغییر رویه باشگاه تاتنهام، برخی ستاره‌هایی که به جدایی فکر می‌کردند هم بمانند تا سهمی در این تغییر داشته باشند.

در وبسایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

میراث پوچ در تاتنهام به مورینیو رسید؛ آقای‌خاص در تیم خاص! - 8

مورینیو ولخرج است آقای لوی!

هنوز هم یادمان هست باشگاه تاتنهام مدت طولانی هیچ بازیکن بزرگی نخرید. در واقع ۵۱۷ روز هیچ خریدی نداشتند. دیگر همه متوجه شده بودند که تکمیل ورزشگاه تازه‌شان باعث شده بود بودجه نقل‌وانتقالات را کاهش دهند. باشگاهی مثل تاتنهام هم برای رقابت با بزرگان خرید‌های چندین میلیون پوندی نیاز دارد، اما حالا باشگاه از روز‌هایی که باید خساست به خرج می‌داد گذر کرده و می‌تواند دست و دلبازی کند. ژوزه مورینیو هم مشخصا مربی ولخرجی است و حتما نام چند ستاره را در لیست خرید زمستانی و تابستانی‌اش خواهد نوشت. پس با مورینیو هماهنگ باش آقای لوی!اعداد و منطق

بعد از اخراج مائوریسیو پوچتینو سایت «هواسکورد» آماری رو کرد که نشان دهد تصمیم باشگاه چندان هم اشتباه نبوده. در واقع تیمی که ۵ سال با هدایت پوچ پیشرفت کرده بود با بدشانسی در رده چهاردهم قرار نگرفته و واقعا عملکرد خوبی نداشته است. مرور چند آمار نشان می‌دهد نسبت به تیمی که در فصول قبل بوده‌اند فاصله چشمگیری دارند. نکته جالب اینکه در بسیاری از آمار‌ها به حدی رسیده‌اند که در ابتدای کار پوچتینو قرار داشتند، در برخی آمار‌ها حتی ضعیف‌تر هم هستند. آمار گلزنی تاتنهام به پایین‌ترین حد خودش رسیده بود؛ ۱/۵ گل در هر بازی. فصل اولی که پوچتینو به تاتنهام آمد هم همین آمار را داشتند. بهترین آمار او ۳/۲ گل در هر بازی در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ بود. ۱/۴ گل خورده در هر بازی درست مثل فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴. باز هم فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ که اوج کار تاتنهام با پوچ بود با آمار ۰/۷ گل خورده در هر بازی بهترین عملکردشان در این زمینه را داشتند. ضربه به سمت دروازه‌شان هیچ‌وقت به بدی این فصل نبوده. ۱۲/۵ در هر بازی. مجددا باید یادآوری کنیم‌فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ با ۱۷/۶ ضربه در هر بازی بهتر از همیشه بودند. در این آمار حتی از فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ که ۹/۱۳ ضربه در هر بازی داشتند هم شرایط بدتری دارند. ۱۴/۸ ضربه به سمت دروازه‌شان بدترین آمار با مربی آرژانتینی است. ۹/۲ ضربه رقبا در چهارچوب‌شان در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ بهترین آمار بود. ۹/۸ پاس کلیدی در هر بازی در شرایطی ثبت شده که هیچ‌وقت این آمار برای تاتنهام به زیر ۱۰ نرسیده بود. هواسکورد بدترین نمره به تاتنهام پوچتینو را هم این فصل داده. ۶/۹۶ نمره پوچ است، در حالی که در ابتدای کارش هم نمره او ۶/۸۹ بود. می‌توان گفت آمار در فوتبال بیانگر همه‌چیز نیستند، اما به واقعیت خیلی نزدیکند.

میراث پوچ در تاتنهام به مورینیو رسید؛ آقای‌خاص در تیم خاص! - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسی

الفالف1 روز قبل
فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسیگروه ورزشی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴ ۳۹۸۰۹۱۶۱۲۹سون هیونگ مین در ۱۲ ثانیه موفق شد در فاصله ۷۳ متری نسبت به دروازه برنلی ۶ بازیکن را جا بگذارد و سوپرگل بازی را به ثبت رساند.

گل استثنایی سوارز که قوانین فیزیک را نقض کرد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. شب گذشته در ادامه هفته شانزدهم لالیگا، بارسلونا میزبان مایورکا بود. در دقیقه ۴۳ بازی در حالی که بازی با نتیجه سه بر یک به سود بارسا در جریان بود، فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. بارسلونا با هت تریک لیونل مسی توانست با نتیجه ۵-۲ بر مایورکا پیروز شود. گل زیبای سوارز را تماشا کنید.

گل دیدنی سوارز به مایورکا (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل

زیباترین گل سال در نیوکمپ + عکس و فیلم

الفالف18 ساعت قبل
در شبی که مسی از توپ طلای ششم خود رونمایی کرد و موفق به ثبت یک هت تریک دیگر نیز شد، زیباترین گل بازی را لوئیس سوارز به ثمر رساند. یک گل پشت پای استثنایی که از حالا یکی از نامزدهای جایزه پوشکاش خواهد بود. ستاره اروگوئه‌ای پشت به دروازه بود اما در یک لحظه تصمیم گرفت با پشت پا به توپ ضربه بزند تا یکی از زیباترین گل‌های سال به ثبت برسد. این چهارمین گل بارسا به مایورکا بود و سوارز تعداد گل هایش را به ۱۳۹ رساند. به این ترتیب سوارز حالا به تمام ۲۸ تیمی که در لالیگا برابرشان به میدان رفته موفق به گلزنی شده است.

داستان بی‌سروته خارجی‌ها در فوتبال ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در «خارج از گود» این هفته خواهید دید: >> مدتی است که به فدراسیون فوتبال به علت قرارداد آقای مارک ویلموتس حسابی انتقاد می‌شود؛ ویلموتسی که به علت دیر پرداخت شدن حقوقش نیامده رفت و گفته می‌شود کلی ضرر و زیان نیز باید به وی پرداخت شود>> یکی از اعضای فراکسیون ورزش مجلس گفته است تاج و وزیر ورزش احضار می‌شوند تا پاسخگوی قرارداد ویلموتس باشند، چون موضوع محرمانه‌ای وجود ندارد و برای پولی که از بیت المال پرداخت می‌شود باید پاسخگو باشند>> فدراسیون فوتبال هم اکنون تمام توان خود را به کار گرفته است تا برانکو را به جای ویلموتس بیاورد؛ آن هم با سالی ۱٫۵ میلیون یورو>> یک سوال از فدراسیون فوتبال؛ برانکو همین تازگی از تیم الاهلی به علت کسب نتایج ضعیف اخراج شده است آن وقت می‌خواهید تیم ملی را به او بدهید؟ >> تیم تراکتور نیز مربی خارجی خود را اخراج کرد، چون نتیجه نگرفت>> بازیکنان و مربیان خارجی گریبان گیر فوتبال ایران شده‌اند

همشهری TV | مصطفی دنیزلی از تراکتور اخراج شد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر