صف مردم از تخریب‌گران و مخلان امنیت جدا است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
صف مردم از تخریب‌گران و مخلان امنیت جدا است

صف مردم از تخریب‌گران و مخلان امنیت جدا است

مهرخبرگزاری مهر |
بوشهر - امام جمعه موقت اهرم گفت: صف مردم از تخریب گران و مخلان امنیت جدا است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اصغر صفری در خطبه‌های نماز این هفته اهرم با اشاره فرمان تشکیل بسیج به دستور حضرت امام خمینی (ره) در سال ۵۹ و نام گذاری روز بسیج اظهار داشت: بسیج تمام اصول اخلاقی و ایمانی به همراه خود دارد و هم طراز اصول اساسی انقلاب اسلامی و نظام بر خاسته از آن است.

امام جمعه اهرم افزود: بسیجی همواره باید وسط میدان باشد نارفضلیت‌های اساسی انقلاب زنده بماند این حضوری است که باید همیشگی و فراگیر باشد.

وی با اشاره به افزایش قیمت بنزین در کشور یاد آور شد: افزایش بنزین به یکباره در کشور که باعث مشکلات و نگرانی‌هایی برای عموم مردم شد نیاز است نکاتی بیان کنیم که اول بحث سهمیه‌بندی سوخت و بالا رفتن قیمت بنزین یک امر لازم بود که همه کارشناسان و اقتصاددانان و عموم مردم به آن اذعان داشتند.

صفری با بیان اینکه قیمت سوخت در کشور ما نسبت به همه کشورهای جهان ارزان‌تر است خاطرنشان کرد: طرح افزایش قیمت بنزین به صورت صحیح در کشور انجام می‌شد اما اجرای این طرح نیاز به مقدمات داشت که دولت می‌توانست از ابتدای تشکیل شروع به کارش به صورت پلکانی مثلا سالی ۲۵۰ تومان افزایش دهد که در آن صورت هیچ فشاری متوجه مردم نبود که اگر به آن صورت اجرا می‌شد حوادث اخیر روی نمی‌داد کما اینکه قبلا هم افزایش قیمت بنزین به صورت پلکانی داشتیم که شاهد این تنش‌ها نبودیم.

امام جمعه موقت اهرم ادامه داد: یک بخش از تمهیدات لازم که باید تدبیر می‌شد و قبل از گرانی بنزین اجرا می‌شد اطلاع‌رسانی به افکار عمومی و نخبگان جامعه بود که در این صورت نه تنها مردم در جریان امر قرار می‌گرفتند بلکه به استقبال می‌آمدند که متاسفانه یک شب قبل وزیر اعلام داشتند این یک شائبه است مردم خاطرشان جمع باشد بحث گرانی بنزین نیاز به مقدماتی و اجرای اموری دارد که که نباید یکباره به جامعه شوک وارد کرد و عدم شفاف‌سازی و عدم صداقت با مردم یک بی‌تدبیری است که دولت انجام داد و باعث این اتفاقات شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی افزود: مردم با طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت‌بنزین مشکلی ندارند هرچند در مورد نحوه اطلاع رسانی و شیوه اجرا اعتراض دارند.

امام جمعه موقت اهرم ادامه داد: باید هوشیار باشیم که شرایط کنونی با سال ۸۸ و ۹۶ بسیار متفاوت است همانگونه که بارها مقام معظم رهبری هشدار دادند که مراقب فتنه و آشوب دشمن باشید آنها برای سال ۹۸ برنامه ریزی کردند.

وی گفت: مردم که زیر فشار گرانی نسبت به اثرات تورمی اجرای سهمیه بندی در موقع نا مناسب آن نگران بودند، این بحق بود و حسابشان با آشوب گران جدا است.

امام جمعه موقت اهرم ادامه داد: کسانی که هدفشان به هم ریختن و تخریب نا امنی و رفاه مردم بود مخالف اسلام و ایرانند و با اصل موجودیت اسلام و انقلاب اسلامی دعوا دارند. به طور قطع صف مردم با آنها جداست دشمن می‌خواهد با پنهان شدن در پشت مطالبات بحق مردم فشار حداکثری و شکست خارج به داخل وارد کند.

وی افزود: قیام مردم غیور و ولایی سراسر کشور برای لبیک به ندای مقام معظم رهبری و حمایت از امنیت و اقتدار بار دیگر نقشه‌های شوم دشمن دشمنان داخلی و خارجی نقش بر آب کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در این طرح که از ساعت ۱۰ صبح امروز در سایت اینترنتی فروش محصولات سایپا آغاز خواهد شد، خودرو پراید ۱۳۱ به قیمت ۳۷۵ میلیون ریال عرضه می‌شود که ۴۰ میلیون ریال از آن در قالب تسهیلات با بازپرداخت یک‌ساله دریافت خواهد شد. در این طرح نیز مانند طرح‌های اجرا شده قبلی، محدودیت ثبت‌نام برای افراد کمتر از ۱۸ سال، عدم امکان ثبت نام بیش از یک خودرو برای هر کد ملی، عدم فروش خودرو به کدهای ملی که در ۱۸ماه گذشته از سایپا خودرو خریده‌اند و در یک استان بودن کدپستی ثبت نام‌کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری درنظر گرفته شده تا خودرو به مشتری واقعی فروخته شود. خودروتک۲۰۲۵

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| کامران ندری درباره الزام بانک‌ها به خرید اوراق مالی دولت که در لایحه بودجه سال ۹۹ پیشنهاد شده است، گفت: بانک‌ها باید بخشی از دارایی‌شان را به شکل اوراق دولتی نگهداری کنند که این در تمام دنیا مداول است و معمولا اوراق دولتی سالم‌ترین دارایی برای بانک‌ها محسوب می‌شود چرا که ریسک پایین و قابلیت نقدشوندگی بالایی دارند. وی ادامه داد: البته نیازی نیست الزام بانک‌ها به خرید اوراق مالی دولت در بودجه پیشنهاد شود اما ذکر آن در لایحه بودجه به این دلیل است که با تصویب و تبدیل آن به قانون، پشتوانه محکم‌تری برای اجرا داشته باشند. از این رو دولت در قانون بودجه سال آینده الزام بانک‌ها به خرید اوراق مالی دولت را آورده است تا تمام بانک‌ها به طور قانونی ملزم به اجرای آن باشند. وی گفت: از دیگر فواید این تصمیم این است که این اوراق کمک می‌کند بخشی از کسری بودجه دولت پوشش داده شود و رابطه بانک‌ها با بانک مرکزی نظامند و ساختارمند شود. همچنین به کنترل رشد نقدینگی و اعمال بهتر سیاست پولی توسط بانک مرکزی کمک می‌کند و زمینه را برای اجرای عملیات بازار باز برای بانک مرکزی فراهم خواهد کرد.

نظارت بر تاکسی‎‌های خطی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حدود یک ماه پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، رصد کرایه‌ خودروهای عمومی نشان می‌دهد، کرایه‌ تاکسی‌های خطی هیچ‌ افزایشی نداشته‌ است، اما رانندگان تاکسی‌ها نیز مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

نظرها

اخبار بیشتر