دولت بیشترین اختیارات را برای حل مشکلات اقتصادی کشور دارد/ دولت در شیوه اجرا ناپختگی دارد/ رابطه دولت با مردم قطع است/ شل‌کن و سفت‌کن‌ها همه ناشی از سوءمدیریت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
دولت بیشترین اختیارات را برای حل مشکلات اقتصادی کشور دارد/ دولت در شیوه اجرا ناپختگی دارد/ رابطه دولت با مردم قطع است/ شل‌کن و سفت‌کن‌ها همه ناشی از سوءمدیریت است

دولت بیشترین اختیارات را برای حل مشکلات اقتصادی کشور دارد/ دولت در شیوه اجرا ناپختگی دارد/ رابطه دولت با مردم قطع است/ شل‌کن و سفت‌کن‌ها همه ناشی از سوءمدیریت است

عضو حزب مؤتلفه اسلامی گفت: بیشترین اختیارات را این دولت از طریق شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور دارد و این اختیارات در هیچ دولت دیگری در این حد وجود نداشته است.

اعتمادآنلاین|حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره راهکار اداره کشور با توجه به شرایط اقتصادی و تحریمی که کشور در آن به سر می‌برد، گفت: اداره کشور باید در چارچوب قانون، مصوبات مجلس و اختیاراتی که مسئولان دارند صورت گیرد.

عضو حزب مؤتلفه اسلامی افزود: بیشترین اختیارات را این دولت از طریق شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور دارد و این اختیارات در هیچ دولت دیگری در این حد وجود نداشته است.

او با تاکید بر اینکه در شیوه اجرا ناپختگی‌هایی وجود دارد که کمی کار را پیچیده می‌کند، گفت: اگر این ناپختگی‌ها نباشد و به نظر کارشناسان توجه بیشتری شود و افکارعمومی اقناع شوند، قطعا اداره کشور خیلی راحت‌تر می‌شود.

ترقی ادامه داد: یکی از الزامات اداره مطلوب شرایط کنونی کشور حفظ و ایجاد همدلی و هماهنگی و هم‌افزایی بین مردم و دولت است.

او همچنین با تاکید بر اینکه رابطه دولت با مردم قطع است عنوان کرد: دولت اصلا توجهی به مردم و مشکلات آنها ندارد، چون نه با مردم حرف می‌زند نه آنها را اقناع می‌کند و نه در اجرای برنامه‌های خود مردم را به کمک و مشارکت می‌گیرد. طبیعتا این کار را سخت می‌کند، هر مسئول و دستگاهی وقتی بخواهد کاری در جامعه انجام دهد، اگر زمینه گیرایی آن را در مهندسی افکارعمومی فراهم نکند، مردم با آن همراهی نخواهند کرد.

عضو حزب مؤتلفه اسلامی، با بیان اینکه اعتماد مردم به دولت به خاطر عدم صداقتش در خیلی از مواردی که مطرح شده آسیب‌ دیده است و همه اینها کار را مشکل می‌کند، افزود: بنابراین به نظر می‌رسد دولت باید در برخورد با مردم و غلبه بر مشکلات ابتدا به سمت اقناع افکارعمومی رود، ثانیا با پختگی عمل کند، ثالثا آمارهای واقعی به مردم ارائه دهد. همچنین از ارائه آمارهایی که مردم نه آن را حس و نه باور می‌کنند بپرهیزد.

ترقی با تاکید بر لزوم برخورد با کارشکنان در سیستم دولتی عنوان کرد: دولت باید با کسانی که در سیستم اجرایی کشور کارشکنی می‌کنند و نارضایتی برای مردم به وجود می‌آورند برخورد کند. اینکه تعزیرات ۲ روز نظارت کند و بعد ۱۰ روز بیکار باشد و کاری انجام ندهد، این شل‌کن و سفت‌کن‌ها، همه ناشی از ضعف مدیریت و سوءمدیریت است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

او توضیح داد: مردم از دولت انتظار دارند اولا در چارچوب قانون عمل کند که متاسفانه در برنامه و بودجه بر اساس گزارشی که مجلس از تفریغ بودجه می‌دهد، ۳۰ درصد از برنامه بیشتر اجرا نمی‌شود. این عدم اجرای برنامه‌ها برای مردم مشکلاتی پدید می‌آورد.

ترقی با اشاره به اینکه دولت سیاست‌های کلان و هشدارهای رهبری را مورد توجه قرار نمی‌دهد گفت: زمانی که به این موضوعات توجه نمی‌شود طبیعتا اداره کشور مشکل خواهد شد. لذا تبعیت از رهبری، اجرای سیاست‌های دقیق و کلان ابلاغی رهبری و صداقت داشتن با مردم و ارائه آمارهای درست و اقناع‌کننده به مردم می‌تواند اداره کشور را تسهیل کند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه، با تاکید بر اینکه سیستم اجرایی واقعا خود را نوکر و خدمتگزار مردم نمی‌داند، افزود: یعنی یک نفر نیست که به اداره‌ای برود و بیاید و بعد از آن راضی باشد. مردم را اذیت می‌کنند.

ترقی با اشاره به بارش برف اخیر در تهران و آماده نبودن شهرداری برای خدمت‌رسانی به مردم گفت: یک برف کوچک در تهران می‌بارد و به دلیل اینکه در شهرداری سرگرم انتخابات داخلی تعاونی رفاه شهرداری هستند، اصلا به فکر آماده‌سازی خیابان‌ها نیستند، با اینکه از قبل هواشناسی وضعیت هوا را اعلام کرده است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی صحبت‌های خود را با این جملات به پایان رساند: این موضوعات نشان می‌دهد دولت اصلا تعهدی برای خدمت به مردم در خود نمی‌بیند؛ وقتی مردم اینها را می‌بینند، طبیعتا در اجرای خواسته‌ها و برنامه‌های دولت انگیزه‌ای برای همکاری در آنها شکل نمی‌گیرد و این اداره کشور را با دشواری همراه خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
وکیلی افزود: طرح بنزین محصول مجلس هفتم بود که یارانه‌ها در آن مطرح شد، بنابراین نباید تمام مشکلات گرانی و سهمیه‌بندی بنزین را گردن مجلس فعلی انداخت. سروری در میزگرد سیاسی خزان بهارستان: دولت ناکارآمد از مجلس ناکارآمد شکل می‌گیرد/ دولت و مجلس فعلی عامل مشکلات هستنددبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مجلس می‌تواند دولت را در ریلی برنامه‌ریزی شده هدایت کند. او با بیان اینکه دولت ناکارآمد از مجلس ناکارآمد شکل می‌گیرد، افزود: مجلس است که می‌تواند دولت را در ریلی برنامه‌ریزی شده هدایت کند. سروری با تاکید بر اینکه دولت و مجلس فعلی عامل مشکلات مردم هستند، یادآور شد: مجلس نتوانست دولت را مهار کند پس ناکارامد است. او یاداور شد: آقای وکیلی در شفافیت مجلس موافقت می‌کنید، اما در شفافیت برای دشمن اصرار دارید.

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب18 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن گفت: شعبه ۱۰۶۴ دادگاه کیفری دو تهران، قرار منع تعقیب صادره از سوی دادسرا را نسبت به همسر و خواهر متهم و طراحان سایت در این پرونده نقض کرد و آنها را متهم تشخیص داد. اعتمادآنلاین| رسول کوهپایه زاده درباره آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن گفت: دیروز تصمیم قضایی در این پرونده گرفته شده که هم مطابق با عدالت و انصاف است و هم گام بزرگی در جهت احقاق حقوق موکلین است. کوهپایه زاده تصریح کرد: ما نسبت به قرار منع تعقیب صادره اعتراض کردیم و لایحه اعتراضی به مرجع ذی صلاح ارسال شد؛ خوشبختانه شعبه ۱۰۶۴ دادگاه کیفری دو تهران مستقر در مجتمع قضایی امور اقتصادی با مداقه در محتویات پرونده و بررسی لایحه اعتراضی تصمیم خوبی را گرفت. این وکیل دادگستری اضافه کرد: تصمیم این بود که دادگاه قرار منع تعقیب را نسبت به همسر متهم و خواهر متهم و طراحان سایت نقض کرد و آنها را متهم تشخیص داد و از دادسرا خواست نسبت به آنها هم کیفرخواست صادر شود، تفهیم اتهام شده و با اخذ تامین مناسب پرونده آنها به دادگاه ارسال شود. وی در پایان گفت: این اتفاق گام مهمی در جهت احقاق حقوق تضییع شده موکلین و مالباختگان پرونده سکه ثامن بود که از مسوولین قضایی کمال تشکر را داریم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.
رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مردم ترکیه با قتل یک زن جوان شهروند ترکیه، بار دیگر شوکه شده و موجی از خشم در رسانه‌های اجتماعی ترکیه ایجاد شده است. مرد این دختر جوان را تا منزلش تعقیب کرد و در یک لحظه و بدون درنگ، دختر را با وارد آوردن ضربه‌های متعدد چاقو از پای درآورد. عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه از حزب محافظه کار اسلامی‌ عدالت و توسعه، درباره قتل دختر جوان گفت: «این موضوع باعث تعجب و رنجش عمیق همه ما شده است. با این حال بسیاری از زنان ترکیه هنوز به اجرای کنوانسیون استانبول و توافق‌نامه شورای اروپا امیدوارند. اما منتقدان می‌گویند که در عمل، هنجارهای قانونی کنوانسیون استانبول به کار گرفته نمی‌شود و زنان ترکیه همچنان تحت حفاظت قانونی قرار نمی‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر