مردم بصیرت‌شان را نشان دادند/ نوبت دولت است که مشکلات مردم را حل کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
مردم بصیرت‌شان را نشان دادند/ نوبت دولت است که مشکلات مردم را حل کند

مردم بصیرت‌شان را نشان دادند/ نوبت دولت است که مشکلات مردم را حل کند

فارسخبرگزاری فارس |
امام جمعه بندرعباس گفت: مردم خود را نشان دادند و اکنون نوبت دولت است که به فکر مردم باشد و مشکلات مردم را حل کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس حجت الاسلام محمد عبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندرعباس اظهار داشت: طلاق یکی از معضلات اجتماعی امروز جامعه ما است و آمارهای آن بسیار نگران کننده است و وضعیت استان هرمزگان در بحث طلاق خط قرمز را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: اگر طلاق در جامعه رواج پیدا کند باید منتظر بسیاری از ناهنجاری‌ها باشیم.

امام جمعه بندرعباس بیان کرد: امر ازدواج بر مبنای عشق و محبت طرفین است و نمی‌توان کسی را مجبور به عشق ورزیدن کرد لذا مسئولیت سنگینی در این بحث وجود دارد که باید مورد توجه همه اقشار و آحاد باشد.

خطیب جمعه بندرعباس در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به هفته بسیج اظهار داشت: آن روزی که امام عزیزمان فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کردند و آرزوی تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی را مطرح کردند دشمنان نمی‌دانستند و حتی دوستان هم فکر نمی‌کردند بسیج تا این حد بتواند گره گشای مشکلات کشور باشد.

وی ادامه داد: هر کجا بسیج وارد میدان شد معادلات دشمن را به هم ریخت و امسال وارد ۴۰ سالگی بسیج شدیم و ۴۰‌، عدد کمال بسیج است و امروز بسیج وارد پختگی، کمال و گام دوم انقلاب شده است.

عبادی تصریح کرد: چشم امید امت و رهبر معظم انقلاب به بسیج است و بسیج فرزند این ملت و عصاره همه ارزش‌های الهی است بنابراین بسیج در گام دوم انقلاب به دنبال اجرای طرح صالحین است.

امام جمعه بندرعباس گفت: طرح صالحین این مجال را به بسیج می‌دهد که با ایجاد یک شبکه سازمان یافته در بخش‌های مختلف، نیروها را به معرفت و بصیرت و معارف مجهز کند.

عبادی با اشاره به روز نیروی دریایی اظهار داشت: ما به حضور نیروهای دریایی در هرمزگان افتخار می‌کنیم و حضور این نیروها در آب‌های بین المللی یک ارزش است که از دوران هخامنشیان تا به کنون این حضور را به این شکل نداشته‌ایم.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

نماینده ولی فقیه با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری تصریح کرد: رونق تولید کلید حل مشکلات کشور است و باید موانع رونق تولید از بین برود و این موضوع از مهمترین موانع وابستگی به اقتصاد نفتی است که دشمن با تحریم‌ها این زمینه را برای ما فراهم کرد.

وی افزود: اصلاح نظام درآمدی یکی از کارهای مهم است و وقتی نفت از چرخه درآمدی کشور حذف شد دولت باید به فکر منابع جایگزین باشد که بهترین آن مالیات است.

عبادی تصریح کرد: مردم انتظار دارند با افزایش قیمت بنزین ناوگان حمل و نقل عمومی تقویت شود تا نیاز به این نداشته باشند از ماشین‌های شخصی خود استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مردم مطالبه دارند نظارت دقیق بر بازار انجام شود تا بدون دغدغه بتوانند به زندگی خود ادامه دهند.

خطیب جمعه بندرعباس: مردم باید صرفه‌جویی در مصرف سوخت را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنند و من از مردم هرمزگان تشکر می‌کنم که اجازه اعمال فعالیت به بدخواهان ندادند.

وی خاطرنشان کرد: از شورای تامین استان هم تشکر می‌کنیم که اجازه تحرک به دشمن را نداد مخصوصا نیروی انتظامی که شبانه روز در صحنه بود.

عبادی بیان کرد: نوبت دولت است که به مردم کمک کند و به فکر سفره مردم باشد و حق این مردم است و واقعا نوبت دولت است که مشکلات مردم را رفع کند.

انتهای پیام/۸۸۰۵۲/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها