آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و نظام است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و نظام است

آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و نظام است

فارسخبرگزاری فارس |
امام جمعه اهواز گفت: تمام تلاش آمریکا بر این بود که با تحریم‌ها بین مردم و نظام شکاف ایجاد کند، دست‌نشانده‌های آن‌ها در ایران نیز به دنبال همین هدف هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در رابطه با گرانی بنزین و وقایع هفته اخیر و همچنین تشریح دلایل عدم مخالفت رهبر با این طرح اظهار کرد: مقام معظم رهبری می‌توانستند موضع مخالفت با طرح را انتخاب کنند و شاید مایه خوشحالی بسیاری نیز می‌شد اما این انتخاب اشکالاتی از جمله این پیش می‌آورد که با هدایت رسانه‌های استکباری اینگونه اعلام می‌شد که حاکمیت واحدی در کشور وجود ندارد به این جهت که سران سه قوه یک تصمیم و رهبری نظام تصمیم دیگری را اتخاذ می‌کند.

وی افزود: همچنین بهانه‌ای را به دست کسانی میداد که در صدد بودند تا بگویند ما میخواستیم کار کنیم اما با توقف طرح مانع شدند و سومین ایراد توقف طرح بنا بر فرمان رهبری این بود که سنگ‌بنای نادرستی گذاشته می‌شد که بعدها در هر دولت دیگری از رهبری توقع ورود به این گونه مسائل و توقف تصمیمات با اعتراضات خیابانی می‌شد.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: ‌دشمن وقتی وارد می‌شود به کوچک و بزرگ رحم نمی‌کند و تمام منابع و هستی یک کشور را ویران می‌کند و ما نمونه آن را در چند روز گذشته شاهد بودیم؛ آن‌هاچرا به منابع مالی و مراکز نفتی و گازی حمله کرده و مساجد را ویران و به مردم حمله کردند؟ اگر براستی اعتقاد آن‌ها بر نابه‌جایی تصمیم دولت بود باید از راه دیگری اقدام می‌کردند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

موسوی‌فرد بیان کرد: تمام تلاش آمریکا بر این بود که با تحریم‌ها بین مردم و نظام شکاف ایجاد کند، دست‌نشانده‌های آن‌ها در ایران نیز به دنبال همین هدف و جایگاه هستند و با خرابکاری‌ها میخواهند مردم را در تنگنا قرار دهند تا از نظام جدا شوند.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه اگر امنیت در کشوری نباشد هیچ چیز دیگری نیز نخواهد بود گفت: اذهان عمومی را اینگونه مشوش کردند که اگر می‌بینید وضع اقتصادی خوبی نداریم به دلیل عدم ارتباط با آمریکا است.

وی افزود: نتیجه مذاکرات پس از ۶ سال این شد که اجازه باز کردن یک حساب بانکی در آمریکا را نداریم و امروزه جنازه برجام را در شهرها بر دست گرفته‌اند و مدعی‌اند تمام نمرات ما بیست بود جز این ۱۹ و نیم؛ آیا سزاوار است این نیم نمره اینقدر به چالش کشیده شود؟ آیا در داستان برجام بنا بر این بود که مردم بیشتر سختی بکشند؟

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر