سرمقاله روزنامه استرالیایی درخصوص آشوبهای خیابانی هنگ کنگ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
سرمقاله روزنامه استرالیایی درخصوص آشوبهای خیابانی هنگ کنگ

سرمقاله روزنامه استرالیایی درخصوص آشوبهای خیابانی هنگ کنگ

مهرخبرگزاری مهر |
یک روزنامه استرالیایی سرمقاله ای درباره آشوبهای خیابانی در هنگ کنگ منتشر و از اغتشاش و تخریب اموال عمومی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو بین المللی چین، روزنامه «استرالیایی» چاپ استرالیا چندی پیش سرمقاله‌ای تحت عنوان «فرمانروایی اوباش معترض در خیابان‌ها» را منتشر کرد و در آن دیده‌ها و شنیده‌های «هیدلی» خبرنگار ارشد این روزنامه و دوستان هنگ کنگی اش را تعریف کرده که این مسأله واقعیات کنونی هنگ کنگ را نشان می‌دهد.

در این سر مقاله آمده است: در حال حاضر، خشونت‌های جدی در خیابان‌های هنگ کنگ رخ داده و بسیاری از شهروندان هنگ کنگی به علت هراس از انتقام فتنه گران در مقابل خشونت‌ها سکوت کرده‌اند.

در این مقاله همچنین آمده است: فتنه گران با استفاده از بمب بنزینی، سنگ و میله‌های آهنی به پلیس حمله کرده و باعث زخمی و کشته شدن پلیس شده‌اند. این امر در گذشته در زمان حکمفرمایی استعمارگرانه انگلیس در هنگ کنگ به هیچ وجه قابل تحمل نبود. با این حال، رسانه‌های غربی برچسب «دشمن مردم» را به پلیس مجهز و منضبط هنگ کنگ چسبانده‌اند. اما در حقیقت، معترضان تندرو دشمن واقعی هنگ کنگ هستند.

در این مقاله تاکید شده است، آن افرادی که در هنگ کنگ «مدافع آزادی و دموکراسی» خوانده شده‌اند، باید به عنوان اوباش ظالم شناسایی و دستگیر شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنجشنبه گفت که به دنبال قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه در مرکز بغداد وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند. خلف در اظهاراتی خبری با بیان اینکه نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود، گفت: «با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.» وی افزود: «قاتلان این نو جوان نزدیک منزل او شلوغ کرده بودند که او از آنها می‌خواهد از خانه او دور شوند، چون خانواده در خانه زندگی می‌کند که در جواب او، قاتلانش به سوی منزلش چند کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و سپس به داخل خانه یورش بردند و اینقدر او را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهند که بدنش سیاه می‌شود سپس او را به حد مرگ خفه می‌کنند و در میدان الوثبه آویزان می‌کنند.» خلف ادامه داد: «جنایت وحشتناکی که در حق این نوجوان صورت گرفت بی مجازات نخواهد ماند و وقت آن رسیده که دولت حاکمیت و تسلط خود را بر میدان‌های اعتراضات اعمال کند.» وزارت کشور عراق هم اعلام کرد که اطلاعاتی کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه دریافت کرده است و در روزهای آنی نیروهای امنیتی نقش بزرگ‌تری در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهند داشت. سرتیپ «خالد محنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه العراقیه گفت: «وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.» المحنا حادثه الوثبه را وحشتناک خواند و گفت: «یک اجماع نظر ملی وجود دارد که خواهان مداخله نیروهای امنیتی برای اعمال امنیت است و در روزهای آتی شاهد نقش بزرگ‌تر نیروهای امنیتی در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهیم بود.» المحنا ادامه داد: در مقطع اخیر انتقادهای رسانه‌ای علیه نیروهای امنیتی به راه افتاده بود که این امر منجر به دور شدن آنها از صحنه‌های اعتراضات برای درگیر نشدن با معترضان شد، اما حالا فرماندهان ارشد دستور گرفته‌اند که نیروهای امنیتی در نزدیکی معترضان برای مقابله با هر گونه تخلفی مسلح باشند. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی عراق ویدیوئی منتشر شد که در آن تظاهرات‌کنندگان میدان الوثبه نزدیک میدان الخلانی، محل اصلی تجمع معترضان عراقی، یک نوجوان را به شکل فجیعی به قتل می‌رسانند. نوجوان مقتول با هویت «هیثم علی اسماعیل» ۱۷ سال سن داشته و پس از قتل توسط معترضان جسدش از تیر چراغ برق آویزان می‌شود. انتهای پیام/.

نظرها

اخبار بیشتر