اهواز| تلاش آمریکا از اعمال فشارها به ایران ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
اهواز| تلاش آمریکا از اعمال فشارها به ایران ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان است

اهواز| تلاش آمریکا از اعمال فشارها به ایران ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به این‌که تمام تلاش آمریکا از فشارها و تحریم‌ها ایجاد شکاف بین مردم و نظام مقدس اسلامی است، گفت: امله‌های استعمار جهانی با ویرانی‌ها می‌خواهند مردم را در تنگنا قرار دهند تا از نظام جدا شوند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اهواز که در مصلی امام خمینی (ره) اهواز برگزار شد، با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: وجود مقدس پیامبراکرم (ص) و اهل بیت (ع) بهترین الگو برای سیاستگزاران و مسئولان است و اهل بیت (ع) نیز همواره در خط مقدم در همه مسائل هستند و این ویژگی در دوران کنونی در اولویت الگوها باشد.

وی با اشاره به چهلمین سال اقامه نماز جمعه در اهواز، ادامه داد: ائمه جمعه به ترتیب آیت‌الله جنتی، حجت الاسلام والمسلمین طاهری خرم‌آبادی، آیت‌الله موسوی جزایری و در حال حاضر نیز بنده درخدمت مردم هستم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به هفته بسیج، بیان کرد: امام راحل می‌فرمودند که اولین بسیجی امام علی (ع) است و در خطبه متقن ویژگی‌های یک بسیجی را تبیین می‌کنند.

وی با اشاره به گرانی بنزین و مسائل اخیر در کشور، گفت: رهبرمعظم انقلاب حدود شش دقیقه نکات مهم را در این باره بیان کردند و بار دیگر کشتی طوفان‌زده انقلاب را از غرق شدن قطعی نجات دادند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با بیان این‌که رهبرمعظم انقلاب می‌توانستند چند راه را در مقام تصویر عقلی اتخاذ کنند، ادامه داد: راه نخست اینکه از روز نخست مخالفت صریح داشته و دستور توقف طرح را بدهند که شاید خیلی‌ها خوشحال می‌شدند اما چند اشکال دارد ابتدا اینکه از روزهای نخست با هدایت رسانه‌های استکباری، حاکمیت دوگانه در کشور رقم می‌خورد زیرا مجموعه سران سه قوا با نظر کارشناسی یک تصمیم را می‌گیرند و حاکمیت نظام و ولایت فقیه تصمیم دیگری می‌گیرد.

امام جمعه اهواز افزود: ایراد دوم این موضع، بهانه به دست کسانی می‌داد که درصدد بودند تا بگویند که ما می‌خواستیم کار کنیم ولی نگذاشتند. سومین ایراد اینکه سنگ بنای نادرستی گذاشته می‌شد تا بعدها در هر دولت دیگری از رهبری توقع ورود در اینگونه مسائل می‌رفت و دستور توقف و تعویق داده می‌شود.

وی تأکید کرد: اگر رهبرمعظم انقلاب طرح گرانی بنزین را متوقف می‌کردند لازمه آن این بود که هرگاه دولت و مسئولان نظام مقدس اسلامی بخواهند طرحی را اجرایی کنند با اعتراض و در خیابان ریختن‌ها باید آن طرح متوقف شود که دقیقا مثل فتنه ۸۸ است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد راهکار دوم در برابر گرانی بزنین از ناحیه رهبرمعظم انقلاب سکوت و عبور از حوادث بود، اظهار داشت: این راهکار به صلاح کشور نبود چراکه از روز بعد آن بنا بود که نمایندگان مجلس طرح یک و دو فوریتی در صحن مجلس مبنی بر توقف طرح ارائه کنند اما با اینکار آتش کار بین نمایندگان محلس، موافقان و مخالفان شعله‌ور می‌شود و به اختلاف بیشتر بین سران قوا منجر می‌شود.

امام جمعه اهواز با اشاره به این‌که ایجاد هماهنگی بین قوا و تصمیمات راهبردی پیشگیرانه از اصلی‌ترین وظایف رهبری است، بیان کرد: مسیر صواب و حکمت‌آمیز راهبردی بود که رهبرمعظم انقلاب اتخاذ کردند که با اصل طرح موافقت کردند و نسبت به جزئیات فرمودند که در تخصص من نیست.

وی با اشاره به ضرورت عبرت‌آموزی از مسائل اخیر در کشور، گفت: امت اسلامی تاریخ را بیشتر مطالعه و در آیات قرآن کریم و نکات تاریخی آن بیشتر تأمل کند. بسیاری در کنار صاحبان سر و اسرار بودند اما نتوانستند به خوبی فهم و همراهی کنند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با بیان این‌که رهبرمعظم انقلاب برای حفظ اصل انقلاب اسلامی و نظام اسلامی با پذیرفتن طرح، آبروی خود را هزینه حفظ نظام کرد، گفت: در تقسیم غنائم جنگی در سال هشتم هجری عصمت پیامبراکرم (ص) را زیر سوال بردند. امام غائب را اطاعت کردند هنر نیست، تحمل سختی‌های زمان ظهور (عج) و حکومت جهانی حضرت به مراتب سخت‌تر از تحمل سختی‌های دوران غیبت است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان عنوان کرد: در پذیرش قطعنامه ۵۹۸، عزل قائم مقام، فتنه ۸۸ و ادعای تقلب بسیاری اعتراض کردند اما از اسراسر با خبر نبودند.

وی با اشاره به این‌که عدم اطاعت برخی از مردم و مسئولان از فرامین رهبرمعظم انقلاب، چقدر باید هزینه کرد تا از خواب سنگین بیدار شویم، ادامه داد: حادثه عاشورا کم بود که برای بیان اسرار امام حسین (ع) به شهادت رسیدند، اکنون برای بیداری امت اسلامی چه هزینه‌ای باید داد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد گفت: اگر اغتشاشگران به دنبال این بودند که تصمیم دولت، تصمیم نابجایی است باید از راه دیگری اتخاذ می‌کردند. چرا به منابع مالی حمله و مراکز دولتی، خصوصی، مساجد و دیگر نقاط را ویران کردند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به این‌که تمام تلاش آمریکا از فشارها و تحریم‌ها ایجاد شکاف بین مردم و نظام مقدس اسلامی است، گفت: امله‌های استعمار جهانی با ویرانی‌ها می‌خواهند مردم را در تنگنا قرار دهند تا از نظام جدا شوند.

وی با بیان این‌که در صورت عدم وجود امنیت در کشور هیچ چیزی به تعبیر رهبرمعظم انقلاب باقی نخواهد بود، بیان کرد: در تمام چهل سال از عمر انقلاب گوش نکردیم و شاهد ضررهای آن بودیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با بیان این‌که امام راحل مذاکره با آمریکا را ممنوع کردند چراکه می‌دانستند در مذاکره با خوی استکباری تنها باید امتیاز داد، افزود: فضایی را ایجاد کردند تا رهبرمعظم انقلاب را مجبور کنند مذاکره اتفاق بیافتد و فضای رسانه‌ای را به گونه‌ای نشان دادند که مشکلات اقتصادی کشور در سایه عدم مذاکره با آمریکا است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان این‌که رهبرمعظم انقلاب در تمام سال‌ها راه‌حل برون رفت از معضلات اقتصادی را در سایه اقتصاد مقاومتی معرفی کرده‌اند، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به معنای تولید داخل و فعال شدن کارخانه‌ها، خودداری از واردات کالاهای داخلی و تمامی ظرفیت‌های کشور است و یک بیکار هم نخواهیم داشت.

وی با اشاره به این‌که دولت و مجلس متهد بودند مطابق با شیب ملایم هرسال ۲۰ درصد قیمت سوخت افزایش پیدا کند، گفت: مطالبه جدی مردم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی عدم اجرای این قانون است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد تأکید کرد: باید برنامه‌ریزی شود که براثر گرانی بزنین قیمت دیگر کالا گران نشود. مردم نیز حاضر نیستند سوخت به دیگر کشورها قاچاق شود. لازمه تثبیت قیمت‌ها نظارت دائم و مستمر است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: در صورتی که نمازگزاران در هنگام اقامه نماز جهت قبله را نمی‌داند و نمی‌تواند تشخیص دهد، فقها چهار نظر را اعلام‌ کرده‌اند، رهبرمعظم انقلاب احتیاط واجب عنوان کرده‌اند که به چهار طرف نماز خوانده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
روزنوروزنو2 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

در باشگاه استقلال چه تغییراتی اتفاق افتاده؟

خبری15 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۳ آذرماه

خبری17 ساعت قبل

آلودگی مجدد هوا و افزایش چشم‌گیر آلاینده‌ها

خبری19 ساعت قبل

گزارش اختصاصی الف آخرین تحولات میدانی استان الجوف یمن؛ دفع حملات مزدوران رژیم سعودی پس از ۱۶ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر + نقشه میدانی

الف3 دقیقه قبل

دروغ مذاکره که کنتور نمی‌اندازد هرچه بزرگ‌تر، بهتر!

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

ترین‌های هفته پانزدهم لیگ برتر| استقلال، قائدی و کالدرون در جمع برترین ها+جدول

الف5 دقیقه قبل

مونتلا: بارها در طول زندگی خود زمین خورده‌ام اما همیشه برخاسته‌ام؛ لائوتارو مارتینز واقعا من را تحت تاثیر قرار داده است

طرفداری12 دقیقه قبل

ترکیه حضور نظامی خود را در قطر گسترش می‌دهد

مهر15 دقیقه قبل

هدیه کاظمی به اردوی تیم ملی قایقرانی برمی‌گردد

ایسنا19 دقیقه قبل

گردن درد و پیشگیری از آن

مشرق‌نیوز20 دقیقه قبل