آیت‌الله ناصری: بیانات رهبر انقلاب فتنه‌ای بسیار عظیم را کاملا خنثی کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
آیت‌الله ناصری: بیانات رهبر انقلاب فتنه‌ای بسیار عظیم را کاملا خنثی کرد

آیت‌الله ناصری: بیانات رهبر انقلاب فتنه‌ای بسیار عظیم را کاملا خنثی کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
امام جمعه یزد با اشاره به گرانی بنزین و اغتشاشاتی که دشمن با سوء استفاده از اعترض مسالمت‌آمیز مردم به وجود آورده بود گفت: بیانات رهبر انقلاب در هفته اخیر فتنه‌ای بسیار عظیم را کاملا خنثی کرد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: مردم ما عمدتا بسیجی بوده و هستند و توصیه دارم که بسیجیان قدر خود را دانسته و پایدار و ثابت در مسیر حق بمانند.

وی با بیان اینکه بسیجیان باید بیش از همیشه گوش به فرمان ولایت باشند خاطرنشان کرد: عضویت در بسیج یک توفیق الهی است که باید قدرت آن را بدانیم و سعی کنیم این ویژگی را برای خود حفظ کنیم؛ به ویژه اینکه بسیجیان الگوهای بسیار زیادی از جمله امام راحل و شهدا و ایثارگران دارند که باید از این الگوها در راستای ثابت قدم ماندن در راه انقلاب و رهبری استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ایثارگری، از خود گذشتگی، اخلاص، ایمان، دیانت، تلاش برای نصرت دین خدا، همراهی با مردم، گره گشایی از محرومان و تلاش برای محرومیت زدایی را از جمله ویژگی‌های بسیار زیاد بسیجیان دانست و تصریح کرد: در طول انقلاب به ویژه هشت سال دفاع مقدس بسیجیان زیادی جان خود را فدا کردند که انقلاب پابرجا بماند.

ناصری یزدی با بیان اینکه‌ای کاش همه مسئولان بخشی از وقت خود را به مطالعه وصیت نامه شهدا می‌گذراندند تصریح کرد: ای کاش این وصیت‌نامه‌ها و یا حداقل بخشی از آن را در کتاب‌های درسی فرزندانمان می‌گذاشتیم و آنها را با روحیه‌های بسیجی و ایثارگری آشنا می‌کردیم.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه بسیجیان باید بیش از پیش با روحیه اجتماعی در میان مردم باشند عنوان کرد: امروز مقابله با توطئه‌های دشمن در فضای مجازی، فرافکنی‌های دشمن، توطئه‌هایی که هزاران میلیارد میلیارد از سوی دشمنان خرج آن می‌شود باید در دستور کار و اولویت بسیج قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه امروز استکبار به دنبال آن است که نگذارد جوانان ما در دین و علم خود تفکر و تعقل داشته باشند گفت: انگلیسی‌ها ۱۰۰ سال قبل با گرفتن آموزش‌های قرآنی و جایگزین کردن سبک فعلی آموزش، تفکر، تعقل و دیانت را از آموزش‌های ما جدا کردند، اصولی که باید دوباره به آموزش و پرورش ما برگردد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه حفظ اسلام، انقلاب، استقلال کشور، وحدت، مراقبت از عدم اثرگذاری توطئه‌های دشمن، مراقبت از نفوذ دشمن و فتنه‌های مختلف آنها وظیفه ولایت است خاطرنشان کرد: ولایت فقیه در همه جا و به هر طریقی به داد اسلام می‌رسد.

ناصری یزدی گفت: مقام معظم رهبری در این ۳۰ سال پس از رحلت حضرت امام، مستقیم، استوار، شجاعانه، فکورانه، عادلانه و عاقلبانه در حفظ وحدت، عزت اسلام، استقلال انقلاب ایستادگی کرده و بهترین تصمیم‌ها را گرفته است.

امام جمعه یزد افزود: در خیلی از عرصه‌ها می‌خواستند که عزت ما را زیرپا بگذارند و حتی در یک عرصه‌ای تمام کشورهای اروپایی ایران را تهدید کردند و ارتباطاتشان را با ما به کلی قطع کردند ولی رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که ما عزتمان را به این مسائل نمی‌فروشیم.

وی افزود: این تاکید رهبر انقلاب سبب شد که اروپایی‌ها درخواست ارتباط مجدد داشته باشند ولی اینبار امام‌خامنه‌ای (مدظله العالی) شروطی گذاشتند که آنها هم مجبور به پذیرش این شروط شدند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به تدبیر نجات بخش رهبری در ارتباط با سوریه و عراق و مبارزه با داعش اشاره کرد و افزود: ولایت فقط دلسوز مردم و اسلام است و به چیز دیگری فکر نمی‌کند.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

ناصری یزدی به گران شدن بنزین و اغتشاشاتی که با سوء استفاده از اعتراضات مردم به وجود آمد اشاره کرد و گفت: در این حرکت رهبر معظم انقلاب فتنه بزرگی که به بهانه گرانی بنزین از سوی دشمنان در حال شکل‌گیری بود را کاملا خنثی کردند.

امام جمعه یزد ادامه داد: دشمنان در حال ایجاد تفرقه بین مردم ایران و علما و مسئولان و ایجاد جدایی بین مردم و مسئولان بودند و از طرف دیگر شرارت‌های خود را هم آماده کرده بودند که فتنه‌ای بزرگ و عظیم در ایران به وجود آورند.

وی خاطرنشان کرد: اگر آقا به میدان نیامده بودند و حمایت نکرده بودند و نفرموده بودند که مردم صفشان را از صف اغتشاشگران جدا کنند، این فتنه فرو نمی‌نشست و معلوم نبود که چه خسارت‌های بسیار عظیمی به کشور وارد می‌آمد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه این اقدام مقام معظم رهبری فداکاری بزرگی بود خاطرنشان کرد: برخی نمی‌خواهند این موضوع را قبول کنند؛ این حرف‌ها که «ای کاش رهبری نمی‌گفتند» در این شرایط چه معنی دارد؛ امروز همه باید به صورت کامل پیرو فرمایشات رهبری باشیم.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: ما ۴۰ سال است که انواع دشمنی‌های استکبار را دیدیم و همه به خوبی دیده‌ایم که دشمن هیچ زمانی به فکر ملت ما نیستند؛ امروز واقعا تعجب می‌کنم چرا همچنان برخی افراد به دشمن امید دارند و گوش به فرمان رسانه‌های بیگانه هستند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه به هیچ عنوان مردم با اغتشاشگران در یک صف قرار نمی‌گیرند افزود: کسانی که در خیابان‌ها قمه می‌کشند و اموال عمومی را به آتش می‌کشند، از مردم نیستند.

وی با تاکید بر اینکه اگر ما تلاش و کوشش کنیم و جدیت داشته باشیم به سطحی می‌رسیم که هیچ فشاری از سوی استکبار بر ایران تاثیرگذار نیست گفت: از نیروهای نظامی و انتظامی هم تشکر می‌کنم که جلوی این فتنه‌ها را گرفتند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به مسئولان استانی یزد هم توصیه کرد که در راستای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی استان، بهبود و توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی و زمینه‌سازی برای رفع مشکلات مردم تلاش بیشتری داشته باشند.

وی در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ما در همه کارهای خود باید مراقبت لازم را داشته باشیم که این کار برای دنیا و آخرت ما چه نتیجه‌ای دارد اظهار داشت: امام علی (ع) در فرمایشی به مالک با اشاره به اینکه یکی از وظایف نصرت و یاری دین خداست تاکید فرمودند که هم دست، قلب، زبان و تمام اعضای بدن باید وقف حرکت در راه خدا باشد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: خداوند متعال برای کسانی که او را عزیز بدارند، عزت، بزرگی و شرف را خواسته و هر کسی که خدا را نصرت کند، قطعا خداوند او را در همه عرصه‌ها یاری می‌کند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه نامه حضرت امیرالمومنین (ع) برای همه ما به ویژه مسئولان درس و الگوی بسیار بزرگی است گفت: مسئولان مراقب باشند که تخلفی نکنند و نام آنها جزو غافلین نوشته نشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
«وانگ یی» وزیر خارجه چین بشدت از آمریکا انتقاد کرد که با صدور لوایح حمایت از حقوق بشر در سین کیانگ و هنگ کنگ به روابط دوطرف لطمه زده است. ایرنا: «وانگ یی» وزیر خارجه چین بشدت از آمریکا انتقاد کرد که با صدور لوایح حمایت از حقوق بشر در سین کیانگ و هنگ کنگ به روابط دوطرف لطمه زده است. به گزارش تلویزیون مرکزی چین وزیر خارجه چین روز جمعه افزود: صدور این لوایح اعتماد متقابل را خدشه دار کرده و صدمه جدی به مناسبات وارد کرده است وآمریکا با این اقدامات نظام اجتماعی چین را هدف قرار داده و در مسیر رشد این کشور و همکاری‌های دو طرف مانع ایجاد کرده است. وزیر خارجه چین تاکید کرد در مناسبات دو کشور مسایل بسیار جدی ریشه دوانده است که باید به آنها رسیدگی شود در غیر این صورت مناسبات آینده در خطر خواهد بود. وزیر خارجه چین گفت که پکن قصد دارد روابط با روسیه و اروپا را تقویت کند.

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: وزارت کشور ترکیه، محمد دحلان یکی از سران سابق جنبش فتح را در فهرست قرمز افراد تحت تعقیب خود قرار داد. آنکارا، محمد دحلان را به دست داشتن در تلاش برای کودتای نافرجام در سال ۲۰۱۶ در ترکیه متهم کرد

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر