امام جمعه شیراز: دولتمردان اجازه ندهند گرانی کشور را فرا گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
امام جمعه شیراز: دولتمردان اجازه ندهند گرانی کشور را فرا گیرد

امام جمعه شیراز: دولتمردان اجازه ندهند گرانی کشور را فرا گیرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن گفت: دولتمردان نباید اجازه دهند گرانی کشور را فرا گیرد، باید وعده‌های خود در مورد جلوگیری از افزایش قیمت‌ها را بگیرند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز در خطبه‌های نمازجمعه شیراز، اظهار داشت: ما تا هنگامی‌که نتوانیم جلوی تورم را بگیریم، با گرانی و مسائلی ازاین‌دست مواجه خواهیم بود لذا مدیران نباید بدون دقت و کارشناسی حرفی را بزنند.

وی با بیان اینکه دولت باید در این زمینه راهکار ارائه دهد چراکه مقابله با گرانی صرفا با شعار دادن محقق نمی‌شود، بیان کرد: از مسئولان خواسته‌ام برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها راهکار ارائه دهند چراکه مردم نیاز به حرف و شعار ندارند و نیاز به طرح‌های عملیاتی و اجرایی دارند.

دژکام با اشاره به سخنان هفته گذشته رهبر انقلاب در دیدار با فعالان اقتصادی نیز گفت: آقا چندین سال است مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند اما ما مدام پشت گوش انداخته و قدمی جدی در این خصوص برنداشته‌ایم تا اینکه خودشان فعالان اقتصادی را جمع کردند و با آن‌ها سخن گفتند.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: امروز برای حل مشکلات اقتصادی نیازمند بسیج عمومی هستیم و تما اقشار بسیج از استاد دانشگاه و حوزه گرفته تا دانشجویان و مسئولان باید برای حل مشکل اقتصادی وارد عرصه شوند.

دژکام پیروزی در عرصه اقتصادی بر دشمن را به‌عنوان چهارمین و آخرین پیروزی برشمرد و گفت: پس از پیروزی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پیروزی در عرصه اقتصاد را نیز باید به دست آوریم که این مهم با مشارکت جمعی قابل‌دستیابی است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

خطیب جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دولت باید به قولی که به مردم داده وفا کند و جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرد تصریح کرد: به‌محض آنکه ما در مورد مسائل اقتصادی موضعی می‌گیریم، برخی آن را گروکشی محسوب می‌کنند درصورتی‌که هدف ما از بیان این سخنان، حل مشکل مردم و پیشرفت کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس ادامه داد: گاهی آقایان شعاری می‌دهند اما معلوم نیست سازوکار اجرایی این شعار چیست لذا اینکه مسئولان می‌گویند قیمت کالاها افزایش نمی‌یابد، سازوکار آن را نیز باید بیان کنند که متأسفانه بیان نمی‌شود.

امام‌جمعه شیراز خاطرنشان کرد: و فردا شخص دیگری بگوید که فلانی دروغ گفت! این کارها برای نظام و کشور ما ناپسند است.

آیت‌الله دژکام همچنین در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه امروز شیراز با قدردانی از مردم و نیروهای امنیتی در ایجاد امنیت صورت گرفته پس از اغتشاشات گفت: امنیت نعمتی است که آن را باید از طریق دعا از خداوند درخواست کرد، همه ما در حوادث چند روز اخیر قدر امنیت را بیشتر دانستیم و در طول این ۴۰ ساله نیز مردم در مقاطع مختلف، مردانه به میدان آمده و جلوی فتنه و فساد را گرفته و پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
بنابر اعلام بیمه سلامت، تمام اتباع باید از سوی وزارت کشور به این سازمان معرفی شوند و با در دست داشتن کارت سبز اقامت و مدارکی جهت اثبات هویت خانوادگی در صورتی پذیرش می‌شوند که توسط وزارت کشور به سازمان بیمه سلامت معرفی شده باشند و نام آنها در سامانه سازمان بیمه سلامت ثبت شده باشد. اکنون اما با آغاز طرح پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت چه تغییراتی قرار است در روند بیمه شدن اتباع خارجی پیش آید؟ در همین راستا، ‌ کوروش فرزین_معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ضمن تاکید بر آنکه متولی امور اتباع، ‌ وزارت کشور و کمیساریای عالی پناهندگان هستند، ‌ گفت: اتباع از طریق قراردادی که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با وزارت کشور دارد به سازمان ما معرفی می‌شوند. وی با بیان اینکه روند آزمون ارزیابی وسع برای اتباع وجود ندارد، ادامه داد: به همین دلیل تغییری در روند بیمه شدن اتباع به وجود نمی‌آید و مانند گذشته اتباع در دو قالب اتباع آسیب‌پذیر و اتباع غیرآسیب‌ پذیر به سازمان بیمه سلامت معرفی می‌شوند که حق بیمه گروه اول توسط کمیساریای عالی پناهندگان و حق بیمه گروه دوم توسط خود افراد پرداخت می‌شود. معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت به دسته سوم و چهارم اتباع اشاره کرد و گفت: اتباعی که در قالب دانشجو به کشور آمده‌اند نیز از طریق دانشگاه‌شان در قالب صندوق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت، ‌ بیمه می‌شوند. دسته آخر نیز شامل اتباع غیرقانونی می‌شود که از هیچ نوع بیمه‌ای برخوردار نیستند؛ چراکه از سوی وزارت کشور به ما معرفی نشده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۴ سنت معادل ۰٫۷ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۶۴ سنت رسید که بالاترین رقم از ۲۳ سپتامبر تاکنون است. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۴ سنت معادل ۰٫۷ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۶۴ سنت رسید که بالاترین رقم از ۲۳ سپتامبر تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۳۱ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۵۹ دلار و ۴۹ سنت رسید که بالاترین رقم از ۱۶ سپتامبر تاکنون بود. در واکنش به خوش بینی سرمایه گذاران، ارزش سهام در بازارهای آسیایی روز جمعه به بالاترین رقم‌ها طی چند ماه گذشته رسید. برخی منابع گفتند، کاخ سفید با به تعویق افتادن وضع تعرفه بر برخی کالاهای چینی موافقت کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

در باشگاه استقلال چه تغییراتی اتفاق افتاده؟

خبری15 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۳ آذرماه

خبری18 ساعت قبل

آلودگی مجدد هوا و افزایش چشم‌گیر آلاینده‌ها

خبری19 ساعت قبل

ارتباط فیلم‌های فصل جوایز هالیوود با اغتشاش‌های یک‌سال اخیر

مشرق‌نیوز19 دقیقه قبل

گزارش اختصاصی الف آخرین تحولات میدانی استان الجوف یمن؛ دفع حملات مزدوران رژیم سعودی پس از ۱۶ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر + نقشه میدانی

الف32 دقیقه قبل

مظنه خرید آپارتمان در منطقه ستارخان

میزان‌آنلاین34 دقیقه قبل

دروغ مذاکره که کنتور نمی‌اندازد هرچه بزرگ‌تر، بهتر!

مشرق‌نیوز34 دقیقه قبل

ترین‌های هفته پانزدهم لیگ برتر| استقلال، قائدی و کالدرون در جمع برترین ها+جدول

الف34 دقیقه قبل

عرضه آجیل یلدای امسال با قیمتی کمتر از پارسال

نامه‌نیور39 دقیقه قبل

مونتلا: بارها در طول زندگی خود زمین خورده‌ام اما همیشه برخاسته‌ام؛ لائوتارو مارتینز واقعا من را تحت تاثیر قرار داده است

طرفداری41 دقیقه قبل