ائمه جمعه تهران: نقش مقام معظم رهبری در کنترل اوضاع و برقراری امنیت بی‌نظیر بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
ائمه جمعه تهران: نقش مقام معظم رهبری در کنترل اوضاع و برقراری امنیت بی‌نظیر بود

ائمه جمعه تهران: نقش مقام معظم رهبری در کنترل اوضاع و برقراری امنیت بی‌نظیر بود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه مردم آگاهانه صف خود را از آشوبگران جدا کردند، نقش مقام معظم رهبری در کنترل اوضاع و برقراری امنیت در کشور را بی‌نظیر توصیف کردند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: بسیج سرمایه‌ای تمام نشدنی است و باید قدر این سرمایه را بدانیم.

وی سپس با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در کنترل اوضاع و برقراری امنیت در کشور تصریح کرد: سخنرانی کوتاه رهبر معظم انقلاب مانند آبی بر آتش بود.

امام جمعه شهرری افزود: در شرایط فعلی و به دلیل زحماتی که نیروهای انتظامی و سپاه در کنترل اوضاع متحمل شدند از تلاش‌های آنان قدردانی کرده و یاد و خاطره شهدای امنیت را که مظلومانه و بدون گناه شهید شدند را گرامی می‌داریم.

شاهچراغی با تأکید بر اینکه آنچه اتفاق افتاد اعتراض نبود بلکه آشوب و اغتشاش بود تصریح کرد: اعتراض و انتقاد حق مردم است و ما هر معترضی را آشوبگر نمی‌دانیم اما چندین هزار میلیارد خسارت وارد کردن به کشور و آسیب زدن به بیت‌المال اعتراض نیست بلکه آشوبگری است.

وی با بیان اینکه مردم از مسئولان قضایی درخواست مجازات آشوبگران را دارند، افزود: آشوبگران خائن هستند و بالاترین خیانتشان به دین، اسلام و خدا بود و کسی که قرآن و مصلی را آتش می‌زند محارب است و طبق فقه دینی و فرهنگ اسلامی محارب باید به اشد مجازات برسد.

امام جمعه شهرری بیان کرد: آمریکا، فرانسه، آلمان، منافقان و سعودی‌ها از این اعتراضات آشوبگرانه حمایت کردند و آمریکا صحنه‌گردان آشوب‌های اخیر و آلمان در کنار معترضین بود.

شاهچراغی ادامه داد: فرانسه که بیش از ۵۰ هفته است مردمش اعتراض می‌کنند در آشوب‌های اخیر ایران دست داشت و علاوه بر این منافقان که ۱۷هزار ترور در کشور انجام دادند و سلطنت‌طلبان کثیف و مزدور و عربستان پشت این اغتشاشات بودند.

وی با بیان اینکه تمامی دشمنان انقلاب اسلامی دست در دست هم داده بودند تا این آشوب ایجاد کنند خاطرنشان کرد: مردم آگاه کشور ما به سرعت صف خود را از آشوبگران جدا کردند و دو روز بعد از حوادث در راهپیمایی‌های گسترده حمایت خود را از انقلاب و رهبری اعلام کردند.

دولت نظارت جدی بر بازار داشته باشد

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به آغاز هفته بسیج اظهار داشت: تا زمانی که بسیج در این کشور وجود دارد این روحیه صدق، صفا و خدمت بی مزد و بی منت در میان مردم ما به ویژه جوانان ما وجود دارد و دشمن هیچ گونه لطمه‌ای به انقلاب و نظام و کشور ما نمی‌تواند وارد کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی نعمت بزرگ الهی برای مردم انقلابی ایران است بیان کرد: جمهوری اسلامی بر پایه جمهوریت و اسلامیت شکل گرفته و همه مردم ایران به آن رای آری داده‌اند بنابراین در این کشور قوانین باید مطابق با شرع مقدس اسلام باشد و ولی فقیه که مجتهد جامع الشرایط است بر حسن اجرای قانون و اجرای احکام الهی نظارت دارد.

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه مردم از طریق انتخابات سرنوشت خود را رقم می‌زنند افزود: اگر دولت‌ها و یا نمایندگان مجلس در عملکردشان مشکلی وجود دارد نتیجه انتخابات خود مردم است و البته ما غیر از چهارده معصوم از دیگران توقع نداریم که خطا نداشته باشند اما منتخبان مردم و ملت باید سعی کنند خطا نداشته و به مردم صادقانه و کارشناسانه خدمت کنند.

فتاح دماوندی سپس با اشاره به طرح اصلاح قیمت بنزین تصریح کرد: ارزان بودن بنزین و حذف کارت سوخت باعث افزایش قاچاق سوخت شد و در حال حاضر دولت سعی کرده تا با سهمیه بندی بنزین جلوی این اسراف را بگیرد اما در نحوه اجرا مشکلاتی وجود دارد و از طرفی این موضوع تصمیم سران قوا بود و پشتوانه کارشناسی داشت و با وجود مخالفانی اما تصمیم نهایی بود.

وی با بیان اینکه پس از اعلام این طرح عده‌ای پول گرفته و یا مزدور دشمنان بودند تا کشور را ناامن جلوه دهند گفت: آن‌ها قصد داشتند تا خرابکاری‌های بسیار بزرگ‌تری در کشور ایجاد کنند که به لطف خدا و با حضور به موقع بسیجیان و نیروی انتظامی این فتنه خاموش شد، در این اغتشاشات بیش از ۲ هزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد شد و به علاوه اینکه عده‌ای از جوانان ما به شهادت رسیدند که این‌ها قابل جبران نیست.

امام جمعه شهرستان دماوند دولت باید قبل از اجرای این طرح افکار عمومی را آماده و قانع می‌کرد گفت: اکنون دولت باید به صورت جدی از افزایش قیمت‌های دیگر جلوگیری کنند تا بار مردم سنگین‌تر نشود، همچنین دولت باید زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی را با سرعت بیشتر فراهم کند تا مردم از وسایل نقلیه شخصی کمتری استفاده کنند.

فتاح دماوندی با بیان اینکه دولت باید قدر این مردم نجیب و صبور را بداند گفت: مردم از قوه قضائیه توقع دارند که افرادی را که عالمانه، عامدانه و ظالمانه این خسارت‌های مالی و جانی و به کشور وارد کردند را در اسرع وقت به سزای اعمال خود برساند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

در کمتر از ۴۸ ساعت عوامل ایجاد آشوب و درگیری دستگیر شدند

حجت‌الاسلام والمسلمین یحیی صالح‌نیا امام جمعه کن ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی بخش کن با اشاره به حربه‌های دشمن در نابودی اسلام و انقلاب اسلامی اظهار داشت: همۀ دشمنان حیله‌های شیطانی خودشان را برای خسته کردن مردم ما از اسلام و انقلاب به کار بسته‌اند غافل از اینکه کشور ما کشور امام زمان (عج) است و از حال ما خبر دارد.

وی سپس با بیان اینکه صف مردم از اغتشاشگران جداست تصریح کرد: مردم ما با وجودی که از عملکرد دولت ناراضی بودند اما با دیدن طمع دشمن و سوءاستفاده‌های عوامل داخلی آن‌ها ضمن اینکه سریعا صفوف خود را از ‌آشوبگران جدا کردند با حضور حماسی خود آتش اغتشاشات را خاموش کردند و به‌ دشمنان فهماندند که دوست و دشمن را خلط نمی‌کنند.

امام جمعه کن در ادامه افزود: فرزندان انقلابی ما در بسیج، سپاه، ناجا و وزارت اطلاعات دست به دست هم دادند و با کمک مردم در کمتر از ۴۸ ساعت عوامل ایجاد آشوب و درگیری را دستگیر کردند از این‌رو درود وسلام می‌فرستیم به شهدای سپاه و ناجا و بسیج که بساط ناامنی را جمع کردند.

صالح نیا بیان کرد: برخی کارها نشان داد که عده‌ای خبیث منتظرند به هر بهانه‌ای کشور را به هم ریخته و هیچ حد و مرزی ندارند و از آتش زدن قرآن‌ها، از سوزاندن موبایل‌ها تا حمله به آرایشگاه زنانه، ترساندن زنان و کودکان، شکستن شیشه بانک‌ها و مراکز عمومی، استفاده از سلاح سرد و گرم، آتش زدن خودروی آتش‌نشانیتا آتش زدن اتوبوس‌ها دریغ نکردند.

وی سپس با اشاره به مضحک بودن ادعای آمریکا درباره حمایت از مردم ایران گفت: آن‌ها ایران آزاد نمی‌خواهند بلکه ایران بردۀ آمریکا می‌خواهند و غذا و داروی مردم را تحریم می‌کنند ولی اینترنت را باز می‌گذارند.

امام جمعه کن در ادامه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فعالان اقتصادی خاطرنشان کرد: امروزه میدان تولید میدان جنگ واقعی است و تصور پایان تحریم‌ها در یکی دو سال آینده باطل است و به امید ابتکار رئیس‌جمهور فرانسه ماندن هیچ مشکلی را برطرف نمی‌کند بنابراین بهبود فضای کسب و کار در داخل کشور تنها راه بی‌اثر کردن تحریم‌ها است.

ورود بهنگام مقام معظم رهبری قائله را خاموش کرد

حجت الاسلام و المسلمین روح الله باقری امام جمعه پیشوا امروز در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه شهرستان پیشوا ضمن اشاره به آغاز هفته بسیج و اغتشاشات اخیر کشور اظهار داشت: ما از اولین روزهای انقلاب این مسائل را تجربه کردیم اما با توجه به سابقه ۴۰ ساله انتظار داشتیم دولت به گونه‌ای دیگر این طرح را اجرا می‌کرد که این مسائل پیش نیاید.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در اجرای طرح قیمت گذاری بنزین تصریح کرد: اگر این کار به نفع مردم است بنابراین باید به درستی اقناع کنند و زیرساخت‌های این کار را اجرا کنند و بعد از اقناع افکار عمومی و زیرساخت‌های لازم بنزین را گران می‌کردند.

امام جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به ورود حکیمانه و مدبرانه رهبر انقلاب به این موضوع گفت: اگر ورود حکیمانه رهبری نبود معلوم نبود این آشوب‌ها به کجا می‌رفت و اگر ورود ایشان نبود معلوم نبود این قائله به کجا ختم می‌شد.

باقری با اشاره به ضرورت کنترل گرانی هایی که منکن است پس از افزایش قیمت بنزین رخ دهد تصریح کرد: بازار دستوری نیست که از پشت تلویزیون بگویند نباید گران شود، سخنگوی دولت پشت تلویزیون می‌گوید نباید گران بشود در خالی که باید بروند ببینید در همین یک هفته چقدر کالاها گران شدند.

وی سپس با اشاره به موضوع برجام گفت: کشور را معطل برجام و غرب نکنید، مردم تا چه زمانی باید تحمل بکنند؟ از خارج آبی گرم نمی‌شود این را چگونه باید بفهمانیم؟ به داخل نگاه کنید چقدر جوان نخبه و فعال داریم، ملت شیعه روی گنج نشسته است اما ما همه را داریم به باد می‌دهیم.

امام جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به ارزش جوانان و ملت ایران بیان کرد: مغزهای متفکر را با این کارها دارید خارج می‌کنید، قدر این مردم را بدانید که در طول ۳۰۰ سال اخیر به خوبی این ملت پیدا نمی‌کنیم.

باقری همچنین ادامه داد: نخبگان مواظب باشند، برخی گروه‌ها در خصوص آشوب‌ها بیانیه دادند، نخبگان و اهالی قلم مواظب باشند که جای شهید و جلاد عوض نشود و خوشبختانه در پیشوا هیچ مسئله‌ای در خصوص آشوب‌ها نداشتیم، مردم با بصیرت پیشوا می‌دانند پشت این قضایا چیست.

وی در پایان ضمن انتقاد از طولانی شدن افتتاح پروژه بیمارستان ۹۷ تخت خوابی دانشگاه آزاد گفت:۱۰ سال است که جنگ بین دانشگاه آزاد و بهداشت سر چهارتا ستون است، ۱۰ ساله مردم درگیر این دعواها هستند اما چرا دانشگاه آزاد برای ساخت بیمارستان زمین گرفته اما ورود نمی‌کند؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
روزنوروزنو3 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر