نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران| استان مازندران آمار بالایی در بیماری‌های غیرواگیر دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سلامت
نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران| استان مازندران آمار بالایی در بیماری‌های غیرواگیر دارد

نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران| استان مازندران آمار بالایی در بیماری‌های غیرواگیر دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس شورای مشارکت زنان مجمع خیران سلامت مازندران با اشاره به اینکه زنان مراقب سلامتی خود نیستند، گفت: استان مازندران آمار بالایی در بیماری‌های غیرواگیر مانند فشارخون بالا، دیابت، چربی خون و چاقی دارد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، عالیه زمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگو با خبرنگار این رسانه اظهار داشت: مازندران جز استان‌هایی است که در زمینه بیماری‌های غیرواگیر مانند فشارخون بالا، دیابت، چربی خون، چاقی آمار بالایی دارد و در این میان متاسفانه زنان مازندران بیشتر درگیر هستند. زیرا زنان بیشتر از دیگران مراقبت می‌کنند و از سلامتی خود غافل می‌شوند.

وی افزود: باید بدانیم این بیماری‌ها انتقال نسل به نسل دارد نسل‌های بعدی بیمارتر هستند در نتیجه دربحث بیماری‌های غیرواگیر در حوزه آموزش و پیشگیری، سطح سواد سلامت را افزایش و تغییر سبک زندگی و مثبت اندیشی توجه همگانی را جلب کنیم.

زمانی بیان کرد: سلامتی برای همه و همه برای سلامتی یکی از عبارت‌های مهم است که سلامتی حق همه آحاد جامعه است و همه تلاش کنیم سلامت جامعه را به وجود آوریم و نهادهای مردمی به ویژه رسانه‌ها درقالب گفتمان عمومی به درستی استفاده کنیم. فشار خون، چربی خون و دیابت راجدی بگیریم تا به درستی این بیماری‌ها را کاهش دهیم.

خبری: اخبار سلامت روز دنیا

وی در زمینه خیریه سلامت گفت: خیریه سلامت برای برنامه دراز مدت فعالیت‌های اجتماعی، سلامت، عرضه مراقبت‌های دارویی درمانی تخصصی با اولویت بحث آموزش، پیشگیری آموزش ارتقا سطح سواد سلامت جامعه و در این چهار سال بیش از ۱۵۰ برنامه در قالب کاروان سلامت ارائه شد.

زمانی افزود: مکان‌هایی که دسترسی به حوزه‌های تخصصی نیست بسته خدمت سرپایی را که شامل آموزش، ویزیت تخصصی و قوق تخصصی، دارو به نیازمندان ارائه می‌شود و اگر بیمار نیاز به آزمایش، اسکن و ام آر آی داشته باشد و حمایت می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انباشت زباله‌های بیمارستانی سرکوچه‌های شهر + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، زباله‌های بیمارستانی به زباله‌های شهر بازگشتند. مدتی می‌شود که دوباره شاهد دور ریخت زباله‌های بیمارستانی در مخزن‌های زباله شهری هستیم که در دسترس کودکان کار و زباله گردان قرار می‌گیرد. براساس آمارهای جهانی بین ۱۰ تا ۵۲ درصد زباله‌های بیمارستانی عفونی هستند و حتی در صورت بازیافت نیز ممکن است باعث انتقال بیماریهای واگیردار شوند. چرا که این زباله‌های بیمارستانی می‌تواند به آنها آسیب‌های گاه جبران ناپذیر وارد کند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از این جبهه گیری اعلام کرده است مردم می‌توانند با دیدن زباله‌های بیمارستانی در مخازن زباله با وزارت بهداشت تماس گرفته و مراکز بهداشتی متخلف را معرفی کنند.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
بسیاری از افراد مایلند بدون نیز به استفاده از دارو و موارد شیمیایی جوان بمانند. درواقع تغذیه نقشی موثر در سلامت افراد ایفا می‌کند. یک رژیم غذایی سرشار از ویتامین E و چربی‌های سالم به شما کمک می‌کند تا چهره‌ای جوان‌تر داشته باشید. پرتقالپرتقال نقشی موثر در جوانسازی پوست دارد. چرا که پرتقال سرشار از ویتامین C است، که به رخشندگی و شادابی پوست کمک می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴16 ساعت قبل
بسیاری از چپ دست‌ها را با زور مجبور می‌کردند برخلاف طبیعت شان، با دست راست بنویسند. گرچه هیچ ژن راست دستی یا چپ دستی ای وجود ندارد، اما دی ان ای در چپ دست بودن یا راست دست بودن آدم‌ها نقش دارد. راست دستی و چپ دستی در میان تعدادی از گونه‌های غیر انسانی مثل میمون‌های بزرگ هم وجود دارد، با این تفاوت که جمعیت راست دست‌ها و چپ دست‌های آن‌ها معمولا تقریبا برابر است. چپ دست بودن با معایبی همراه است، مثلا میزان وقوع سوانح شغلی در میان چپ دست‌ها بیشتر است. در چنین شرایطی اگر چپ دست باشید از برتری شگفت انگیزی برخوردارید چون بیشتر افراد عادت به مبارزه با راست دست‌ها دارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
با شروع فصل سرما که دما و رطوبت هوا افت می‌کند، احتمال ابتلا به خشکی پوست در کسانی که پوست نرمالی دارند با توجه به عوامل محیطی بالا می‌رود. در واقع خشکی و ترک پوست، محدود به فصل سرما نیست و گرما و هوای صحرایی که عاری از رطوبت است، می‌تواند اثری مشابه داشته باشد. ارتباط تغذیه و خشکی پوستتغذیه سهم چندانی در درمان سریع خشکی پوستی که توسط محیط ایجاد شده ندارد، بلکه قادر است اثری بلندمدت در آب‌رسانی و سلامت پوست داشته باشد. از طرفی کمبود آهن و روی می‌تواند باعث خشکی و ترک پوست به خصوص در گوشه‌های لب شود. آب سالم و گوارامهم‌ترین عامل حفظ سلامت پوست بدن و جلوگیری از خشکی پوست، نوشیدن کافی آب سالم و گواراست.

نظرها

اخبار بیشتر