حمایت از مصرف کننده بهانه دولت برای ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
حمایت از مصرف کننده بهانه دولت برای ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی

حمایت از مصرف کننده بهانه دولت برای ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی

نماینده زابل، زهک و هیرمند در مجلس، گفت: یکی از ایرادات و مداخلات دولت در بخش کشاورزی ممنوعیت‌های صادراتی اعمال شده به بهانه پایین نگه داشتن قیمت محصولات، برای مصرف کننده است.

اعتمادآنلاین|احمدعلی کیخا، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص نامه وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص کاهش عوارض صادرات گوشت مرغ، بیان کرد: به عنوان مدافع تولیدکنندگان و کشاورزان انتظار داریم دولت شرایط فروش محصولات آنها را به بالاترین قیمت فراهم کند.

شرایط افزایش درآمد تولیدکنندگان و کشاورزان فراهم شود

نماینده زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر امکان افزایش درآمد کشاورزان و تولیدکنندگان با صادرات وجود دارد باید شرایط آن فراهم شود، ادامه داد: وجود امکان صادرات محصولات و افزایش درآمد ناشی از آن باعث تشویق سرمایه گذاری بیشتر در این بخش می‌شود.

کاهش عوارض صادرات مرغ مورد حمایت کمیسیون کشاورزی است

این نماینده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری بیشتر در بخش‌های کشاورزی و تولیدی در بلند مدت به نفع اقتصاد کشور است، عنوان کرد: اگر نامه‌ای از سوی وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کاهش عوارض صادرات ارسال شده باشد مورد حمایت کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ایرادات و مداخلات دولت در بخش کشاورزی ممنوعیت‌های صادراتی اعمال شده به بهانه پایین نگه داشتن قیمت برای مصرف کننده است، گفت: دولت می‌تواند با مجموعه‌ای از سیاست‌های مناسب نیاز مصرف کننده را تامین و زیانی به تولیدکنندگان وارد نکند تا فعالیت آنها اقتصادی باشد و آن را گسترش دهند.

منبع: خانه ملت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در حاشیه صد و هفتاد و هفتمین نشست اوپک گفت: جمهوری اسلامی ایران از حق خود کوتاه نمی‌آید. کاظم غریب‌آبادی افزود: ایران از اعمال حقوق خود در زمینه تولید و صادرات نفت در شرایط پس از تحریم، به هر میزانی که لازم باشد، کوتاه نخواهد آمد. کاهش سهمیه‌ها باید شامل کشور‌هایی شود که در شرایط فعلی، تولیدات خود را افزایش داده‌اند. یکصد و هفتاد و هفتمین اجلاس عادی سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) عصر دیروز در وین آغاز بکار کرد. جنگ تجاری آمریکا و چین، ضعف تقاضای جهانی، یافتن راهی برای مقابله با رشد تولید نفت شیل آمریکا و افزایش فشار عرضه خارج از اوپک مهمترین محور‌های این دوره از اجلاس اوپک هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، بهادر احرامیان درباره اولتیماتوم وزارت صمت به تولیدکنندگان فولاد اظهار کرد: تولیدکنندگان توانی ندارند که بخواهند با عرضه کم، قیمت‌ها را افزایش دهند. نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: زمانی که دولت در قیمت‌ها مداخله و قیمت‌ها را سرکوب کرد موجب شد محصولات فولادی در بازار ایران ارزان‌ترین در دنیا باشد. نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد بیان کرد: قیمت فولاد را باید با سطح جهان مقایسه کرد که از کدام سطح قیمت و افزایش یا کاهش قیمت صحبت می‌کنیم. احرامیان گفت: وزارت صمت اعلام کند سطح قیمتی چقدر باید باشد و چه سطحی را قبول داردف این موضوع راحت برطرف شدنی است. نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد تاکید کرد: تغییر قیمت‌ها طبیعی است در غیر این صورت، صنعت با مشکل مواجه می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین18 ساعت قبل
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور اخیرا با صدور یک دستور فوری با کاهش معافیت مالیاتی هنرمندان در لایحه بودجه ۹۹ مخالفت کرده است. این دستور موجی از انتقادات نسبت به تصمیم جدید دولت مبنی بر معافیت هنرمندان از پرداخت مالیات، را به‌دنبال داشت. جالب اینجاست که باید هنرمندان مبلغ ۵ هزار میلیارد مالیات پرداخت کنند که طبق تصمیم جدید دولت این مبلغ به صفر رسیده است. بیشتر بدانید: واکنش فاطمه معتمدآریا به حذف معافیت مالیاتی هنرمندانقانون مالیات چه می‌گوید؟ در ایران نظم درستی در مورد مالیات وجود ندارد. این امر باعث شده بسیاری از مالیات دهندگان نسبت به معافیت مالیاتی همه هنرمندان ناراحت و معترض باشند.

نظرها

اخبار بیشتر