دلیل شلوغی پمپ‌بنزین‌ها چیست؟ | ماجرای فروش دبه‌ای بنزین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. اقتصادی
دلیل شلوغی پمپ‌بنزین‌ها چیست؟ | ماجرای فروش دبه‌ای بنزین

دلیل شلوغی پمپ‌بنزین‌ها چیست؟ | ماجرای فروش دبه‌ای بنزین

همشهریخبرگزاری همشهری |
رئیس هیات امنای اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور، علت شلوغی جایگاه های سوخت را دو نرخی شدن بنزین و دلال‌بازی برخی سواستفاده کنندگان ذکر کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ولی‌الله محمودی درباره شلوغی جایگاه‌های سوخت در روزهای اخیر افزود: طبق سنوات گذشته سهمیه‌بندی بنزین موجب دلال بازی و فروش سوخت در کنار جایگاه‌ها می‌شود که همین امر باعث هجوم مردم و شلوغی جایگاه‌ها شده است.

وی اظهارداشت: با توجه به سهمیه‌بندی و سوختن بنزین باقیمانده در کارت‌های برخی گروه‌ها همچون تاکسی‌داران، وانت‌بارها و آژانس‌ها در پایان هر ماه، این گروه اقدام به فروش بنزین در اطراف جایگاه‌ها و حتی فروش دبه‌ای می‌کنند که همین امر موجب شلوغی جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور شده است.

محمودی تصریح کرد: همچنین شلوغی در ابتدای هر ماه نیز به دلیل شارژ شدن کارت سوخت همه مشترکان است که می‌خواهند از بنزین یارانه‌ای خود استفاده کنند.

رئیس هیات امنای اتحادیه جایگاه داران کشور با تاکید براینکه جایگاه‌های سوخت آمادگی این حجم از هجوم مردم برای مصرف بنزین را ندارند، گفت: طبق تجربه گذشته سهمیه بندی بنزین، از این پس در هشت تا ۱۰ روز پایان هر ماه شاهد هجوم مردم برای استفاده از بنزین دلالی و در یک هفته ابتدای هر ماه شاهد هجوم مردم برای استفاده از کارت‌های یارانه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه خروج برخی جایگاه‌ها از مدار بهره‌برداری به دلیل خسارت‌های وارد آمده علت شلوغی جایگاه‌های سوخت نیست، افزود: پیش از این سه هزار و ۶۰۰ جایگاه سوخت در کشور فعال بود که طی هفته گذشته تعدادی از این جایگاه از مدار سوخت رسانی خارج شده بودند اما اکنون تعدادی از این جایگاه‌ها به مدار فعالیت بازگشته‌اند.

رئیس هیات امنای اتحادیه جایگاه داران، ‌با اشاره به اینکه خسارت‌های جایگاه‌داران در سراسر کشور حتی در اطراف تهران زیاد بوده است، تصریح کرد: در سهمیه بندی بنزین سال ۸۶ تعداد کمی از جایگاه‌ها صدمه دید اما اکنون در برخی نقاط کشور شاهد خسارت ۲۰ تا ۸۵ درصدی هستیم که بخش عمده این خسارت‌ها مربوط به استان‌ها و شهرهای تهران (شهریار، قرچک ورامین، کیانشهر) بهبهان، رامهرمز، شیراز، اصفهان است.

در وبسایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

محمودی اظهارداشت: با اقدامات صورت گرفته، تعدادی از جایگاه‌های خسارت دیده در هفته اخیر و تعدادی در هفته آینده به مدار فعالیت باز می‌گردند.

به گفته وی، بخش عمده خسارت‌ها به جایگاه در زمینه سیستم‌های هوشمند و تلمبه بوده و هیچ مشکلی در زمینه سوخت نداشته‌ایم.

محمودی ادامه داد: استعداد فروش هر جایگاه بنزین بستگی به منطقه و مصرف آن در جایگاه‌های تک سکویی روزانه ۴۰ هزار لیتر و در چند سکویی ۳۰۰ هزار لیتر است.

محمودی افزود: با وجود اینکه ناوگان حمل ونقل و پخش فرآورده‌های نفتی همچنان فعال هستند و ما مشکلی در تامین سوخت جایگاه‌های خود نداریم، اما سیستم هوشمند و ارایه عرضه سوخت در جایگاه‌ها ضعیف است و نمی‌تواند پاسخگوی این همه مراجعه کننده باشد، بنابراین باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود.

وی تجربه گذشته سهمیه‌بندی بنزین را در سنوات گذشته را متذکر شد و با بیان اینکه دو نرخی شدن بنزین موجب فساد و دلال بازی می‌شود، گفت: در سال ۸۶ با سهمیه بندی بنزین و دو نرخی شدن بنزین به ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان و پس از آن ۷۰۰ و ۱۰۰۰ تومان چنین مشکلاتی رخ داد تا جایی که به مدت ۶ تا هفت سال جایگاه داران و شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با این مشکل مواجه بودیم تا اینکه بنزین تک‌نرخی شد.

رئیس هیات امنای اتحادیه جایگاه‌داران کشور تصریح کرد: تک نرخی کردن بنزین و تعیین نرخ مناسب جلوی فساد و دلال بازی گرفته می‌شود. کد خبر ۴۶۴۶۷۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از سوی این وزارتخانه ۳ اقدام اساسی برای رونق صنعت خودرو کشور در دستور کار قرار گرفته است. وزیر صمت گفت: از سوی این وزارتخانه ۳ اقدام اساسی برای رونق صنعت خودرو کشور در دستور کار قرار گرفته است. وی افزود برای رونق گرفتن صنعت خودرو به عنوان یک صنعت پیشرو در کشور راهی جز افزایش تولید نداریم. تامین نقدینگی اولویت نخست صنعت خودرورحمانی خاطرنشان کرد: امروز مهمترین دغدغه موجود در صنعت خودرو کشور تامین مالی و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز این صنعت است. وزیر صمت افزود: در سال رونق تولید نیازمند هم‌افزایی و همکاری همه بخش‌ها و عوامل مرتبط هستیم تا بتوانیم دغدغه‌های موجود در صنعت خودرو را به حداقل ممکن برسانیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، ‌ صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در تشریح اقدامات انجام شده به منظور بهسازی خطوط اتوبوس تندرو (بی آر تی) از بهسازی ۶۰ کیلومتر از طول خطوط ۱، ۴، ۷ و جمهوری- بهارستان خبر داد. صبوری با بیان آنکه تاکنون بیش از ۱۱ هزار مترمربع از سطح خطوط مذکور تحت اجرای عملیات موج گیری قرار گرفته است، یادآور شد: روسازی بیش از ۵۴ هزار مترمربع از سطح خطوط ۱، ۴، ۷ و جمهوری- بهارستان ضمن تراش و روکش کلی مرمت شده است. وی با تاکید بر اینکه اجرای اقدامات ترمیمی در خطوط بی آر تی پایتخت با بهره گیری از فناوری‌های نوین روسازی معابر صورت می‌پذیرد، خاطرنشان ساخت: به عنوان مثال عملیات تثبیت و اصلاح بستر در ایستگاه‌های خط ۱۰ بی آر تی، با استفاده از بتن الیافی صورت پذیرفته و به کارگیری قطعات پیش ساخته بتنی در بهسازی ایستگاه‌ها نیز در دستور کار قرار دارد. بنا براعلام روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، وی افزود: میزان آسفالت پخش و اجرا شده در پروژه بهسازی خطوط بی آر تی، حدود ۸ هزار و ۵۰۰ تن است.

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای طراحی سایت، استفاده از قالب وردپرس یا سایت ساز است. البته بسیاری از افراد این دو را همیشه باهم اشتباه میگیرند؛ در این مقاله می‌خواهیم به مقایسه سایت ساز و قالب وردپرس بپردازیم. همانطور که از نام آن پیداست، سایت ساز بستری است که از طریق آن هر کس می‌تواند وب سایت خود را بسازد. سایت سازها می‌توانند وب سایت‌های شخصی یا کوچک را مدیریت کنند، اما در مورد مدیریت کامل وب سایت‌های بزرگ و متوسط محدودیت هایی دارند. سهولت استفادهپلتفرم سایت ساز معمولا با درخواست کاربر از هاستینگ نصب می‌شود و کاربر خود را درگیر مسائل نصب سایت ساز نمی‌کند.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
وی افزود: یکی از رویکردهایی که می‌توان بیشتر بر روی آن سرمایه گذاری کرد، مصرف داخلی این منبع انرژی ارزان به جای سوخت‌های مایع و گران قیمت است؛ از جمله این موارد استفاده از سوخت CNG در خودروهای شخصی و عمومی است. وی ادامه داد: هم اکنون کشورهایی مانند پاکستان در حال تبدیل ناوگان اتوبوسرانی خود از سوخت دیزل به سوخت LNG هستند که این امر نیز می‌تواند الگویی برای کشور جهت حذف گازوئیل به عنوان مهمترین آلاینده هوا باشد. این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: از این رو نقش بسیار مهم دو وزارتخانه نفت و نیرو در تامین سلامت مردم جامعه و رفع مشکلات زیست محیطی به واسطه استفاده از سوختهای پاکتر و تولید وسایل نقلیه الکتریکی قابل انکار نیست. وی افزود: هم اکنون تکنولوژی تولید دوچرخه‌های برقی در کشور وجود دارد، اما به دلیل عدم حمایت از تولیدکنندگان این تجهیزات، استفاده از این وسایل کاربردی شهری هنوز فاصله زیادی تا جایگاه واقعی خود دارد و سرمایه گذاری در این حوزه توسط دولت می‌تواند گامی بسیار مهم و تاثیر گذار به منظور دستیابی به معیارهای توسعه پایدار در کشور باشد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر