جعبه سیاه آمدنیوز چه زمان باز می‌شود؟ /جنایت اغتشاشات اخیر، از ۸۸ بیشتر بود/حمایت از اینترنت ملی از تریبون نماز جمعه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
جعبه سیاه آمدنیوز چه زمان باز می‌شود؟ /جنایت اغتشاشات اخیر، از ۸۸ بیشتر بود/حمایت از اینترنت ملی از تریبون نماز جمعه

جعبه سیاه آمدنیوز چه زمان باز می‌شود؟ /جنایت اغتشاشات اخیر، از ۸۸ بیشتر بود/حمایت از اینترنت ملی از تریبون نماز جمعه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
اعتراضات مردم به افزایش گرانی بنزین، خسارت‌های وارد شده به کشور، مطالبات مردم از موضوعاتی بود که در تریبون نمازجمعه این هفته شهرستان ها به آن پرداخته شده بود.

آیت الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، گفت: مسجد کانون توحید و محل نشر معارف اسلام است، مسجد محل تربیت ایثارگران و مجاهدان است و مشرکین و کفار می‌خواهند با دخالت در امور مسجد، اهداف را منحرف کنند؛ این‌که آشوبگران مسجد و قرآن را آتش می‌زنند به همین دلیل است و آن‌ها با قرآن و اسلام مخالف هستند.

سعیدی تصریح کرد: در هفته جاری فتنه و آشوب ناشی از حرکت عده‌ای خودفروخته که از مطالبه به حق مردم سوءاستفاده کردند، موجب خسارت‌هایی در کشور شد که باید با آن‌ها برخورد قاطع صورت گیرد. حامل‌های انرژی در ایران ارزانترین قیمت را در جهان دارد، اصلاح تدریجی قیمت بنزین به شکلی که موجب فشار به مردم نشود در قانون وجود داشت که به دلیل تعلل مجلس و قوه اجرایی، عملی نشد.

جعبه سیاه آمدنیوز چه زمان باز می‌شود؟ /جنایت اغتشاشات اخیر، از ۸۸ بیشتر بود/حمایت از اینترنت ملی از تریبون نماز جمعه - 3

وی اضافه کرد: به دلیل افزایش مصرف بنزین و تأمین معیشت مردم، افزایش قیمت بنزین در جلسه سران سه‌قوه تصویب شد، مقام معظم رهبری از تصمیم سران سه‌قوه با قاطعیت حمایت کردند، مواضع قاطع رهبری بر اساس شرع و قانون فصل الخطاب است و تجربه نشان داده است که مصلحت کشور در اطاعت از فرامین رهبری است.

وی با اشاره به قطع سراسری اینترنت ادامه داد: در این روزها که به دلیل مسائل امنیتی، ارتباط اینترنتی قطع شد، شاهد آن بودیم که ارتباط دشمنان خارجی با مزدوران داخلی نیز قطع شد و همچنین پیام‌رسان‌های داخلی نیز با قدرت به‌کار خود ادامه دادند، این نشان می‌دهد که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات کشور موجب قطع دست‌اندازی دشمنان به داخل کشور خواهد شد.

مردم منتظرند جعبه سیاه اطلاعات روح الله زم باز شود

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین، با تاکید بر اینکه مردم از مطالبات بر حق خود دست نخواهند کشید گفت: مردم منتظرند جعبه سیاه اطلاعات روح الله زم باز شود و پرونده اقتصادی برخی حضرات نیز علنی شود مردم انتظار دارند سوء استفاده کنندگان اقتصادی به مجازات خود برسند، لذا باید بگوییم که ما هرگز از مطالبات بر حق خودمان دست نمی‌کشیم و کسی که به وعده و شعارهایی از مردم رای گرفته حق فرافکنی نداشته و باید پاسخگوی وعده‌های خود باشند.

جعبه سیاه آمدنیوز چه زمان باز می‌شود؟ /جنایت اغتشاشات اخیر، از ۸۸ بیشتر بود/حمایت از اینترنت ملی از تریبون نماز جمعه - 8

محمودی بیان داشت: از دستگاه‌های قضایی می‌خواهیم با قاطعیت و سرعت اشرار معاند را به سزای اعمال ننگین خودشان برسانند چرا که خسارت‌های داده شده به آبروی کشور و دین و دنیای مردم ضرر زده که قابل جبران نیست و هم اکنون اربابان آمریکایی این اشرار به نشانه خوشحالی لبخند می‌زنند و برای اشرار سوت و کف میزنند و زمانی شده که ترامپ برای حقوق ملی ایران غصه می‌خورد که چرا اینترنت ایران قطع است لذا من به آنها می‌گویم شما در این ۴۱ سال بارها لبخند زدید ولی لبخندتان دوامی نداشته است و به زودی تبدیل به غم شده است و باید بدانید این حرکت وسیع اشرار را ملت ایران در طول ۴۸ ساعت در بیش از یکصد شهر مهار و سرکوب کردند و یقینا این بار نیز از این شکست تاریخی برای همیشه سرافکنده خواهد شد.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

مسئولان مشکلات مردم را حل کنند

حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند امنیت کشور را خدشه دار کنند، گفت: باید در مقابل دشمنان خود را در هر زمینه آماده کنیم.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه وظیفه مسئولان حل مشکلات مردم است، تصریح کرد: مدیران و مسئولان باید مشکلات مردم را شناسایی کرده و تدبیر لازم را در راستای کاهش مشکلات اتخاذ کنند.

جعبه سیاه آمدنیوز چه زمان باز می‌شود؟ /جنایت اغتشاشات اخیر، از ۸۸ بیشتر بود/حمایت از اینترنت ملی از تریبون نماز جمعه - 14

وی بااشاره به اغتشاشات اخیر که توسط دشمنان نظام برنامه ریزی شده بود، با تاکید براینکه مسیر مردم انقلابی از اشرار جداست، خاطر نشان کرد: تخریب اموال عمومی و متضرر کردن مردم کار عده ای اشرار هدایت شده بود و مردم انقلابی و حزب الله نباید اجازه دهند اشرار امنیت کشور را برهم زنند. مردم نارضایتی خود را قانونمند اعلام کنند چرا که برهمه فرض است از قانون تبعیت کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکیدکرد: برهمه مردم ارومیه واجب است فردا (شنبه) دوم آذر در حمایت از اقتدار و امنیت کشور در راهپیمایی شرکت کنند و انزجار خود را از دشمنان و آشوب گران اعلام کنند.

با افراد خاطی برخورد شود

ماموستا عبدالرحمن خدایی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، گفت: حمایت و پشتوانه مردمی مهمترین رمز اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

وی به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و یادآور شد: متأسفانه طی هفته گذشته افراد فریب خورده و وابسته به ضد انقلاب به اموال عمومی آسیب زدند که این اقدام از سوی مردم محکوم است.

جعبه سیاه آمدنیوز چه زمان باز می‌شود؟ /جنایت اغتشاشات اخیر، از ۸۸ بیشتر بود/حمایت از اینترنت ملی از تریبون نماز جمعه - 20

ماموستا خدایی به آسیب های صورت گرفته به اموال عمومی از سوی افراد فریب خورده و اغتشاشگر اشاره کرد و افزود: انتطار می رود که نهادهای مسئول با افراد خاطی به شدت برخورد کنند. فردا شنبه راهپیمایی مردمی در محکومیت این اعمال خرابکارانه برگزار خواهد شد و مردم ولایت‌مدار کردستان فردا در مسیرهای راهپیمایی بار دیگر با ارزش‌های انقلاب تجدید بیعت می‌کنند.

جرم و جنایت منافقان در این چند روز، از سال ۸۸ بیشتر بود

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) رشت گفت: امروز ما مفتخر هستیم در جامعه‌ای که اکثر مردم آن بسیجی فکر و عمل می‌کنند زندگی می‌کنیم.

وی به حوادث اخیر و اغتشاشات کشور اشاره و تصریح کرد: سیره امام (ره) در مسائل سیاسی و اجتماعی توسط مقام معظم رهبری ادامه پیدا می‌کند و امام خمینی (ره) از دولت‌ها تا آخرین نفس طبق قانون اساسی حمایت کردند و رهبر معظم انقلاب نیز در این سال‌ها به‌ویژه در سال ۸۸ از دولت حمایت کردند.

وی تخریب و آتش زدن قرآن و حوزه علمیه در این روزها را بیشتر از سال ۸۸ دانست و گفت: جرم و جنایت منافقان، سلطنت‌طلبان و عده قلیلی فریب خورده و جوگیر در تخریب‌های این چند روزه کشور از سال ۸۸ بیشتر بود و دشمنان در این چند روز بیشتر از چند ماه سال ۸۸ به کشور ضرر زدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
ایسناایسنا1 روز قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: آیت الله سیستانی در پیامی که نماینده او در خطبه‌های نماز جمعه قرائت کرد، تأکید کرد حادثه پل السنک و حوادث ترورها و آدم ربایی بار دیگر اهمیت این موضوع را ثابت می‌کند که باید هر نوع سلاح در چارچوب حاکمیت عراق باشد. وی با محکوم کردن شدید قتل یک نوجوان در میدان الوثبه بغداد افزود: مشاهده تصاویر تجمع شمار زیادی از افراد برای شکنجه کردن، مثله کردن و آویزان کردن جسد یک فرد، بسیار ناراحت کننده بود. شکل گیری ارتش و بقیه نیروهای مسلح باید بر اساس اصول حرفه‌ای و وفاداری به میهن باشد.

نظرها

اخبار بیشتر