اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر انگلیس| تعلیق فروش سلاح به تل‌آویو و ریاض
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر انگلیس| تعلیق فروش سلاح به تل‌آویو و ریاض

اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر انگلیس| تعلیق فروش سلاح به تل‌آویو و ریاض

فارسخبرگزاری فارس |
اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر انگلیس که روز گذشته منتشر شد، برنامه این حزب برای توقف فروش سلاح به تل‌آویو و ریاض را در صورت به دست گرفتن زمام دولت تشریح می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود پرده‌برداری کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه این کشور تحت نخست‌وزیری «جرمی کوربین» رهبر این حزب هم رونمایی شده است.

کوربین در بخش اعلامیه حقوق بشری در این بیانیه وعده داده در صورت انتخاب شدن به نخست‌وزیری انگلیس، اگر نه تمام بلکه حداقل بخشی از فروش تسلیحات به رژیم‌های سعودی و صهیونیستی را تعلیق می‌کند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» در بیانیه حزب کارگر انگلیس آمده است: «فروش تسلیحات به عربستان سعودی به دلیل استفاده در [جنگ] یمن و همچنین [فروش] تسلیحات به اسرائیل به دلیل استفاده از آن برای نقض حقوق انسانی شهروندان فلسطینی فورا تعلیق می‌شود».

حزب کارگر انگلیس همچنین وعده می‌دهد که در صورت به دست گرفتن زمام این کشور، دولت مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد: «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راهکار دو دولتی می‌داند. هیچ راهکار نظامی برای این مناقشات وجود ندارد و مسائل باید بر اساس عدالت و قوانین بین‌المللی حل شود. اشغالگری و شهرک‌سازی باید متوقف شود. دولت کارگر فورا کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت».

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

کوربین در توصیف این اعلامیه انتخاباتی می‌گوید «این ریشه‌ای‌ترین و بلندپروازانه‌ترین برنامه برای تبدیل کشور خود بعد از دهه‌ها» و فرصتی نایاب برای ایجاد «تغییر واقعی» در انگلیس است.

در بخش دیگری از اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است. در برخی موارد، آن‌ها در برابر قوانین بین‌المللی ساکت نشستند، برای مثال آن‌ها از انتقاد از محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی به‌خاطر دست داشتن در قتل روزنامه‌نگاری به نام جمال قاشقچی سر باز زدند».

انتخابات زودهنگام در انگلیس قرار است در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) برگزار شود. «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس درخواست برگزاری این انتخابات را بعد از آن صادر کرد که نتوانست کشورش را در موعد مدنظر خود یعنی ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از گاردین، گزارش بازرس کل دادگستری آمریکا روابط شخصی ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا را با یک مامور سابق ام‌ای ۶ انگلیس افشا کرد. این گزارش گفت: برعکس آنچه که دونالد ترامپ در توئیتر ادعا کرده است، استیل مورد علاقه خانواده ترامپ بود. استیل به بازرسان فدرال گفت: مضحک است ادعا شود من نسبت به نامزد جمهوریخواهان غرض ورزی داشتم یا یادداشت مربوط به تبانی که به دستور شرکت تحقیقاتی فیوژن جی پی اس مستقر در واشنگتن نوشته شد، مغرضانه بود. استیل گفت که با ایوانکا ترامپ در برج ترامپ دیدار داشت و چندسالی با او دوست بود. ماحصل گزارش هورویتز قبل از انتشار در روز دوشنبه به شرکت اوربیس فرستاده شده بود. این موجب شد استیل یک بیانیه غیرمعمول از طریق وکلایش صادر کند و برخی از ادعا‌های کلیدی بازرس کل را پس بگیرد.

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب17 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو23 ساعت قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «مختار تلئوبردی» وزیر امور خارجه قزاقستان به دعوت طرف آمریکایی هفته جاری در قالب یک سفر رسمی به ایالات متحده آمریکا سفر می‌کند. وزارت امور خارجه قزاقستان با اعلام این خبر گفت: وزیر امور خارجه قزاقستان در چارچوب این سفر با «پومپئو» وزیر امور خارجه، مقامات رسمی دولت، گنگره آمریکا و بانک جهانی دیدار و گفت‌وگو می‌کند. در جریان مذاکرات پیش بینی شده طیف وسیعی از مسائل مربوط به دستور کار دوجانبه و منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. انتهای پیام/ح
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دبیرکل سازمان ملل می‌گوید که این سازمان قادر نیست به طور مستقل منشا موشک‌ها و پهپاد‌های استفاده شده در عملیات علیه تاسیسات نفتی عربستان در ماه سپتامبر را تایید کند. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «آنتونیو گوترش» در گزارشی به شورای امنیت اعلام کرد که سازمان ملل نمی‌تواند به طور مستقل منشا موشک‌ها و پهپاد‌های مورد استفاده در عملیات علیه تاسیسات نفتی عربستان در ماه سپتامبر را تایید کند. «آنتونیو گوترش» در گزارشی به شورای امنیت اعلام کرد که سازمان ملل نمی‌تواند به طور مستقل منشا موشک‌ها و پهپاد‌های مورد استفاده در عملیات علیه تاسیسات نفتی عربستان در ماه سپتامبر را تایید کند. گوترش هر سال ۲ بار اجرای تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را به شورای امنیت گزارش می‌کند. شورای امنیت سازمان ملل هفته آینده گزارش جدید را به بحث می‌گذارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
این افراد زیاد اهل این نیستند که جواب سخنرانی و استدلال را با منطق و سخنرانی دیگری جواب بدهند. این افراد زیاد اهل این نیستند که جواب سخنرانی و استدلال را با منطق و سخنرانی دیگری جواب بدهند. در مجلس اول مهندس بازرگان، هاشم صباغیان و علی‌اکبر معین‌فر طعم این گونه رفتارها را به خوبی چشیده‌اند. آقایان‌ [علی‌ اکبر] معین‌فر و [هاشم‌] صباغیان‌ را به‌ اتاقی‌ منتقل‌ کردند و تحت‌ حفاظت‌ گرفتند. مجلس یازدهم می‌تواند کلید بازگشت تندروها به صحنه سیاست ایران باشد.

نظرها

اخبار بیشتر