اصفهان| مشق وحدت و استکبار ستیزی مردم فولادشهر در محکومیت اغتشاشات اخیر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
اصفهان| مشق وحدت و استکبار ستیزی مردم فولادشهر در محکومیت اغتشاشات اخیر

اصفهان| مشق وحدت و استکبار ستیزی مردم فولادشهر در محکومیت اغتشاشات اخیر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
راهپیمایی باشکوه مردم فولادشهر در محکومیت اغتشاشات اخیر، حمایت از امنیت میهن اسلامی و اطاعت از ولایت برگزار شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرنگار تسنیم از لنجان، مردم با بصیرت، انقلابی و ولایتمدار بخش فولادشهر صبح امروز با حضور در راهپیمایی و سردادن شعارهای «مرگ بر آشوبگر»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و … با اعلام برائت از اغتشاشگران انزجارشان را از اقدامات اخیر آشوبگران اعلام کرده و از امنیت و اقتدار کشور حمایت کردند.

این راهپیمایی به حدی پرشور برگزار شد که زبان از بیان و قلم از ترسیم این عظمت قاصر است. امروز بار دیگر مردم فهیم فولادشهر مرگ توطئه‌های آمریکا را رقم زدند و استکبار جهانی بار دیگر پاسخ تمام دشمنی و توطئه‌های خود را از آحاد ملت ایران گرفت چراکه آنان در نمایشی دیگر «وحدت»، «امنیت»، «ولایت پذیری» و «استکبارستیزی» به دنیا اعلام کردند که همواره پشتیبان نظام و ولایت فقیه زمان خود هستند.

حجت الاسلام مسعود سرافراز امام جمعه فولادشهر در جمع راهپیمایان اظهار داشت: ملت ایران از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون با توکل به خداوند متعال و پیروی از ولایت فقیه زمان خود ده‌ها توطئه را از انقلاب دور کرده‌اند و این مهم تحقق آیه «ومکروا و مکرالله ۖ والله خیرالماکرین» است.

وی افزود: حوادث فتنه گون روزهای اخیر، ابعاد و لایه‌های مختلفی دارد اما آنچه در این میان بیش از هر چیز غبارهای ابهام و تردید را کنار می‌زند و چراغ مه شکن فتنه‌هاست؛ بیانات کوتاه و حکیمانه رهبر بصیر و حکیم انقلاب اسلامی بوده که باید از ابعاد مختلف مورد توجه و تحلیل قرار گیرد.

امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: پس از سخنرانی کوتاه رهبرمعظم انقلاب؛ در وهله نخست، وضعیتی آمیخته با ابهام و سئوال در بین بخش زیادی از مردم و گروهی از اصحاب جبهه انقلاب به وجود آمد و بسیاری از مردم و گروه‌ها نیز بودند که با درک درست از شرایط، از ایراد این فرمایشات از صمیم جان خرسند و شاکر بودند و البته فرصت طلبانی هم خواستند از این سخنان به نفع خود بهره ببرند.

وی عنوان کرد: اکنون و با گذشت پنج روز از بیانات راهگشای معظم له، با نگاهی به تحلیل‌های ارزشمند و از سر بصیرت برخی از صاحبنظران، می‌توان حکمت‌های این رهنمودهای راهگشا و بن بست شکن را به خوبی دریافت.

سرافراز بیان کرد: صیانت از ساختارها و فرایندهای قانونی کشور؛ سیره مستمر امامین انقلاب در چهل سال گذشته است که این دو بزرگوار در هر شرایطی از ساختار قانونی و سازوکارهای مندرج در قانون صیانت و حمایت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت هیچگاه، ساختارهای قانونی به خاطر عملکردهای بد یا غلط مسئولان آن جایگاه‌ها نباید تضعیف گردد و طبیعی است رهبر معظم انقلاب باید بیش از هر کس دیگر حافظ و نگهبان این ساختارها، ورای این دولت و آن دولت و این شخص و آن شخص باشند.

امام جمعه فولادشهر گفت: جلوگیری از بدعت گذاری‌های غلط یکی دیگر از مسائلی است که در سخنان معظم له نمود داشت؛ در انتخابات ۸۸ معترضان و منتقدان خواستار ابطال انتخابات شدند و رهبرمعظم انقلاب در خطبه ۲۹ خرداد خود، فرمودند؛ جلوی این بدعت گذاری خواهند ایستاد و یک قدم عقب نشینی نخواهند کرد و مسیر اعتراض را به راهکارهای قانونی ارجاع دادند.

وی افزود: در آن زمان چه بسا جمعیت ۱۴ میلیونی حامی کاندیداهای رقیب از این سخنان، ناراحت شدند، لکن نگاه رهبری به یک مقطع کوتاه نیست، عقب نشینی رهبری در این زمان، موجب می‌شد در فردای انتخابات، برخی معترضان به رد صلاحیت کاندیداها برای ابطال نظر شورای نگهبان بدون اتخاذ راهکار قانونی به میدان بیایند و با فشار آشوب بخواهند نهاد شورای نگهبان را تحت فشار قرار دهند.

سرافراز تصریح کرد: در نوبت بعد موضوع ساختگی حقوق زنان و سپس حجاب اختیاری و … هدفی که پس از تحمیل ابطال انتخابات ۸۸در نظر داشتند و ناکام ماندند و اکنون نیز به اهداف شومشان نرسیدند.

وی عنوان کرد: پشتیبانی از تصمیمات و کارهای کارشناسی شده یکی دیگر از مسائلی است که معظم له به آن اشاره داشتند و باید توجه داشت تصمیم بر هدفمندی یارانه بنزین، جمع بندی و پیشنهاد گروه زیادی از کارشناسان اقتصادی کشور است.

امام جمعه فولادشهر بیان کرد: ممکن است گروهی با اصل هدفمندی مخالفت داشته باشند یا عده‌ای در نحوه اجرا نظر موافق نداشته باشند، لکن هر قوه و دستگاهی، پس از شنیدن نظرات مختلف و بعضا متناقض کارشناسان باید تصمیم مدیریتی بگیرد و طبیعی است که نمی‌تواند همه کارشناسان را بر یک موضوع جلب کند و باید تصمیم نهایی را بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت خوش بینی به تصمیم مسئولان ارشد نظام گفت: قطعنامه ۵۹۸ را به خاطر داریم، پذیرش قطعنامه از سوی حضرت امام، علی‌رغم این که تا چند روز قبل قائل به تداوم جنگ بودند؛ متکی و مستند به نظرات مسئولان و کارشناسان بود.

سرافراز گفت: اهمیت پذیرش قطعنامه و شرایط حساس جبهه‌ها و احتمال سرخوردگی شدید رزمندگان و سوء استفاده دشمنان؛ با این زمان و این تصمیم قابل مقایسه نیست، اما، امام راحل آن را مستند به نظر کارشناسان و تصمیم مسئولان نظام کرده و می‌پذیرد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ امنیت کشور در شرایط حساس کنونی؛ افزود: شرایط کنونی کشور و نظام، بسیار حساس است، دشمن زخم خورده از مقاومت در منطقه و جهان که درصدد تضعیف جبهه مقاومت و عمق راهبردی ایران انقلابی بوده و با تشدید فتنه در کشورهای مقاومت و تقویت فشار حداکثری از راه تحریم و جنگ روانی و جنگ اقتصادی و دیپلماسی؛ شکست خورده‌تر و زخم خورده‌تر از هر زمان است.

امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: طبیعی است دشمنان به دلیل شکست‌های پی در پی بخواهند انتقام بگیرند و واضح است هدف اول تیرهای فتنه‌گری نشانه گرفتن امنیت کشور و مردم است، آن هم مردمی که از فضای پیش آمده نگران و ناراحتند.

وی عنوان کرد: دشمن با استفاده از این فضا در کمین نشسته بود تا با سرعت و تجمیع همه توان رسانه‌ای، سخت افزاری و نرم افزاری و هم افزایی و به کار گیری همه مراکز شرارت، به میدان بیاید و بخواهد کاری را که در سال ۸۸ انجام داد اکنون در چند روز انجام دهد.

سرافراز بیان کرد: آنان با این ترفند به زعم باطل خود قصد داشتند نظام را به تغییر محاسبه و عقب نشینی وادار کند و برای میز مذاکره برگ برنده داشته باشد و طبیعی است در این شرایط تأمین امنیت مردم برهر چیز دیگر اولویت دارد.

وی با اشاره به اهمیت جلوگیری از دومینوی فتنه در محور مقاومت؛ گفت: فتنه اخیر چنگ زدن به چهره نظام برای شکستن ابهت و اقتدار نظام و حاکمیت اسلامی بود و دشمن ابتدا با شعله ور کردن فتنه عراق و لبنان قصد داشت دو بال مقاومت را بزند که به هدف خود نرسید.

امام جمعه فولادشهر خاطرنشان کرد: دشمن در مرحله بعد، کشور محور مقاومت را هدف قرارداد تا به عقب نشینی وادار کند و باید توجه داشت شدت تخریب و غارت و کشته سازی دو سه روزه بسیار وسیع‌تر از تخریب‌های هشت ماه فتنه سال ۸۸ بود.

وی متذکر شد: دشمن عجله داشت با شعله ورسازی فتنه در ایران، دوباره آتش آشوب را در کشورهای دیگر علاوه بر عراق و لبنان (مانند سوریه و..) بیفروزد چراکه عقب نشینی از اعمال حاکمیت نظام، موجب دلسردی و عقب نشینی کشورها و گروه‌های مقاومت می‌شد و دوباره دومینوی فتنه در منطقه راه می‌افتاد.

سرافراز گفت: امروز نیز باید از ملت شریف و بصیر ایران اسلامی که با تشخیص موقعیت حساس کنونی و درک درست از صحنه، صفوف خود را از اغیار جدا کردند و توفنده و مستحکم پا در عرصه حمایت از آرمان‌های انقلاب گذارده تشکر کرد.

وی افزود: راهپیمایی‌های این روزها موجبات شادی همه کشورهای مقاومت و مردم آزادی خواه و ناامیدی و عصبانیت مضاعف استکبار را فراهم کرد لذا همه مسئولان در همه قوا و نهادها و ارگان‌ها، در این شرایط سخت و دشوار اقتصادی باید قدر این مردم صبور و نجیب و انقلابی را بدانند.

امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: همه مسئولان با ساده زیستی و پاکدستی، فرصت خدمت بی منت به این مردم را که شایسته بهترین خدمت‌ها هستند قدر بدانند و دل این مردم خوب و شریف و بی نظیر را که چهل سال است پای آرمان‌های انقلاب و ولایت ایستاده‌اند بیش از پیش شاد و خرسند کنند.

وی عنوان کرد: مسئولان باید با این مردم گفت‌وگو کنند، برای درد دل‌هایشان گوش باشند و اشتباهاتشان را بپذیرند و عذرخواهی کنند چراکه این مسئله سبب افزایش اعتماد مردم به آنان خواهد شد.

سرافراز بیان کرد: نیروهای تلاشگر و مجاهد امنیتی و انتظامی، سپاه پاسداران، سربازان و پاسداران گمنام امام زمان (عج) و نیروهای سلحشور و مخلص بسیجی عاشقانه و با نشاط وارد عرصه دفاع از کیان انقلاب و وطن شدند و باید قدردان آنان بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید از نیروهای امدادی، اورژانس، آتش نشانی، پاکبانان زحمتکش شهرداری‌ها و نیز کارمندان و پرسنل زحمتکشی که در هرسنگر به مقابله با آشوبگران و ترمیم خسارت‌های به جای مانده پرداختند، تشکر کرد.

امام جمعه فولادشهر گفت: از رسانه ملی و رسانه‌های مکتوب و مجازی که در صدا وسیما و مطبوعات و شبکه‌های اجتماعی، برای دفاع از انقلاب و نظام اسلامی و مردم عزیزمان فعالانه در این عرصه حضور داشته و دارند تشکر می‌کنیم چراکه با اطلاع رسانی شفاف آنان بود که بسیاری از مردم در جریان واقعیت‌ها قرار گرفتند و نقشه‌های رسانه‌ای دشمنان یکی پس از دیگری خنثی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
روزنوروزنو3 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر