امام جمعه کرج: متاسفانه رهبری به خط مقدم آمدند؛ این از ضعف من و شماست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. سیاسی

امام جمعه کرج: متاسفانه رهبری به خط مقدم آمدند؛ این از ضعف من و شماست

فراروخبرگزاری فرارو |
وی به بعضی از بحران های داخلی در کشور ما از سال های گذشته اشاره کرد و گفت:‌ نمونه این بحران ها اتفاق تیرماه سال ۶۸، قتل های زنجیره ای در دی ماه سال ۷۷، حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸، نامه بی شرمانه ۱۲۷ نماینده مشارکتی مجلس ششم در بهار سال ۸۲ است که در این نامه این نمایندگان مشارکتی خواستار نوشیدن جام زهر از سوی رهبر انقلاب شده بودند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: فاصله انداختن بین رهبر و ملت اصل فتنه است که با ترفند می‌خواهند به این نتیجه برسند.

به گزارش ایرنا، سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج افزود: متوهمان داخلی و شکست خوردگان خارجی غافل از این هستند که عهدی که با رهبری بسته‌ایم هرگز گسستنی نیست.

وی اظهار داشت: آمریکا و اذناب پلیدش از انقلابی بودن مردم ایران ناراحت هستند و با حمایت از اوباش و پس از آن ناامیدی از آن‌ها گفتند که ایران باید دست از انقلابی‌گری بردارد که یک پاسخ بیشتر برای آن نداریم و آن هم «مرگ بر آمریکا» است.

وی گفت: ‌متاسفانه مقام معظم رهبری در بعضی از قسمت‌ها به خط مقدم آمده‌اند در صورتیکه باید در قرارگاه باشند که این از ضعف من و شماست.

تمام تلاش دشمنان نابودی نظام اسلامی است

امام جمعه کرج ادامه داد: ‌تمام تلاش دشمنان نابودی و تضعیف نظام اسلامی است که با تدبیر رهبر معظم کشور ما دارنده قدرت مقابله با تحریم‌ها و قدرت نظامی شده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از حضور کم نظیر و بی نظیر مردم انقلابی استان البرز و مابقی استان‌ها که در هفته گذشته درگیر فتنه بنزینی بودند، قدردانی کرد و گفت: از خدا سپاسگذاریم که مکر دشمنان را آشکار و خنثی کرد.

وی همچنین از رهبر معظم انقلاب که با درایت و حکمت خود کشور را به سوی اهداف بلند هدایت می‌کند و از مردم بصیر ایران و به خصوص مردم البرز که موقعیت حساس را تشخیص دادند و با صلابت صف خود را از دشمنان جدا کردند نیز قدردانی کرد.

حسینی همدانی از نیروی انتظامی که با ایثار و مجاهدت از لحظات اولیه قائله وارد عرصه شدند و ابتدا با مدارا و رافت اقدام کردند و بعد با شرارت عده‌ای با اقتدار عمل کردند و به کمک برادران مجاهد سپاه پاسداران که شب و روز نداشتند تا آرامش را برقرار کنند و حالت عادی را در استان و بقیه مناطق برقرار کنند نیز قدردانی کرد.

وی همچنین از خدمات اعضای شورای تامین و سربازان گمنام امام زمان (عج) و از نیروهای امداد و آتش نشانی و شهرداری و اورژانس و رسانه نیز قدردانی کرد و گفت: بسیج نیز مظلومانه و مقتدر ولی با نشاط و سرزنده و خستگی ناپذیر و باصلابت در عرصه دفاع از جان و مال و ناموس مردم حاضر بود.

امام جمعه کرج بیان داشت: بسیج با کمبودهای زیاد و با دست خالی ایستادگی کرد و نگذاشت که دشمن در این مقطع موفقیتی به دست آورد.

وی با تبریک فرارسیدن هفته بسیج گفت: یکی از عنایات الهی به ایران تشکیل بسیج به دستور امام راحل بوده که نیرویی هستند که از آحاد مختلف مردم تشکیل شده و روحیه شهادت طلبی و خلوص دارند و هدف مشترکی دارند.

وی از دلاوری‌های شهدای مظلوم و جانبازان این چند روز نیز یاد کرد و افزود: این آزمایش و فتنه هم با رهبری و هدایت رهبر معظم انقلاب و کمک مردم از سر ما گذشت.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: مرکز شرارت‌های آمریکا، اسرائیل، منافقین و خاندان منحوس پهلوی تلاش کردند فتنه فراگیر شود و ارکان نظام از هم فاصله بگیرند.

تخریب خط مقاومت را از عراق و لبنان شروع کردند

وی گفت: دشمنان برای رسیدن به هدف خود تخریب خط مقاومت را از عراق و لبنان شروع کردند و می‌خواستند به ایران بکشانند تا این چرخه از کار بیافتد و در این فتنه مطالبات به حق مردم به حاشیه کشانده شود.

امام جمعه کرج اضافه کرد: در حالیکه دیده بان بصیر و حکیم با حکمت الهی وارد میدان شد و جلوی گسترش خسارات به مردم را گرفت.

وی افزود: ‌ با نگاه منصفانه به شرایط کشور و جهان و رصد درست حاکمان دنیا متوجه می‌شویم که شجاع‌تر، با تدبیرتر و هوشمندتر از رهبر انقلاب کسی در بین رهبران جهان دیده نمی‌شود ضمن اینکه در جهان اسلام نیز کسی به جامعیت ایشان وجود ندارد.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

حسینی همدانی یادآور شد که مدیریت فرد را باید در بحران‌ها و فشارها محک زد به طوریکه در بحران هایی که در زمان مدیریت رهبر معظم انقلاب در کشور به وجود آمده و توانست کشتی انقلاب را به سلامت در دریای متلاطم به آرامی پیش ببرد بسیار قابل اهمیت است.

وی گفت: به طوریکه اولین بحران همان ارتحال امام (ره) ‌بود که شوک بزرگی به کشور وارد کرد و دشمنان در همان زمان چنگ و دندان نشان دادند ضمن اینکه در دورانی بود که تاسیسات زیربنایی و صنایع کشور در دوران دفاع مقدس خسارات زیادی دیده بودند و ذخایر ارزی کشور به شدت کم شده بود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه در این دوران حساس مسئولیت رهبری به عهده رهبر معظم انقلاب افتاد، افزود: امام راحل در خصوص ایشان نقطه نظرات مثبتی داشتند به طوریکه در زمان حیات خود گفتند که «آقای خامنه‌ای یکی از بازوهای پرتوان جمهوری اسلامی است که مثل خورشید روشنی می‌بخشد.

متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام است. من ایشان را بزرگ کرده‌ام و سرمایه انقلاب است و به حق شایسته رهبری است و با بودن ایشان خلاء رهبری نخواهید داشت».

وی ادامه داد: ‌ همچنین سید حسن نصرالله نیز پنج سال پس از جنگ ۳۳ روزه در لبنان گفت که رهبر معظم انقلاب در زمان اوج حملات اسراییل به لبنان گفتند که «این جنگ مثل جنگ خندق و احزاب است که باید به خدا توکل کنید که بعد از پیروز شدن به خوشی می‌رسید که چیزی جلودار آن نیست».

حسینی همدانی با بیان اینکه مدیریت بحران کار بسیار سختی است که بعضی مواقع موحب سقوط بعضی از دولت‌ها می‌شود، افزود: بحران‌های داخلی در کشور ما ریشه خارجی دارد.

وی به بعضی از بحران‌های داخلی در کشور ما از سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: ‌ نمونه این بحران‌ها اتفاق تیرماه سال ۶۸، قتل‌های زنجیره‌ای در دی ماه سال ۷۷، حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸، نامه بی شرمانه ۱۲۷ نماینده مشارکتی مجلس ششم در بهار سال ۸۲ است که در این نامه این نمایندگان مشارکتی خواستار نوشیدن جام زهر از سوی رهبر انقلاب شده بودند.

یکی از نمایندگان مشارکتی مجلس ششم عضو شورای شهر در البرز شد

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: یکی از این ۱۲۷ نماینده که این نامه را نوشته بودند متاسفانه برای عضویت در شورای اسلامی شهر در استان البرز مورد تایید قرار گرفت.

وی، بحران در انتخابات مجلس هفتم، تحصن تعدادی از نمایندگان مجلس هفتم، فتنه سال ۸۸، فتنه سال ۹۶ و فتنه سال ۹۷ را از دیگر بحران هایی دانست که با تدبیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب به سلامت گذشت.

امام جمعه کرج همچنین تحریم‌های شدید اقتصادی، اصلاح قانون مطبوعات، ‌شکل گیری مطبوعات زنجیره‌ای در اجرای بعضی پروژه‌ها مثل نافرمانی مدنی، فروپاشی از درون، مقاومت مدنی و فشار از پایین و چانه زدن از بالا را از دیگر این بحران‌ها دانست و گفت: رهبر معظم در خصوص پروژه فروپاشی از دورن و بالارفتن فشارها گفتند که اگر فشار بیاورید حادثه کربلا تکرار می‌شود نه صلح امام حسن (ع).

وی گفت: ‌ دشمنان تلاش کردند تا با انواع فتنه‌ها و تحریم‌ها ما را از فضای علمی دنیا عقب بنشانند که رهبری بحث جهاد علمی را مطرح کردند که پس از آن شاهد موضوع هسته‌ای شدن ایران، تولید داروهای راهبردی و پیوستن به باشگاه فضایی و …شدیم.

با وسوسه شیطان صفتان در دلتان تردید به وجود نیاورید

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: با وسوسه شیطان صفتان در دلتان تردید به وجود نیاورید و شکرگذار داشتن این نعمت الهی (رهبر معظم انقلاب) باشید.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به حوادث چند روز اخیر بیان داشت: خط اشرار از مردم جداست و کسی که شرارت می‌کند و آتش به خانه‌های مردم می‌اندازد حتی اگر کسی را نکشد حکمش قتل است زیرا ترس به جان مردم انداخته است.

وی تاکید کرد که خدا برای امنیت خیلی حرمت قایل است پس شهدای این روزها شهدای امنیت و اقتدار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ربیعی درباره ماجرای پیش آمده میان مردان شماره یک و دو کابینه اظهار داشت: در همه جلسات وجود اختلاف طبیعی است. حسام الدین آشنا نیز در توییتی تصریح کرد: جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است و نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری. اما با نگاهی به رخدادهای دو هفته گذشته به خوبی می‌توان فهمید که موضوع اختلاف نظرها چیست؟ اسحاق جهانگیری از ۲۴ آبان در خصوص هیچ اظهار نظری در باره نحوه اجرای طرح نداشته است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، هر چند اسحاق جهانگیری عضو شورای هماهنگی سران قواست اما سکوت او نشان می‌دهد؛ معاون اول رئیس جمهور با طرح افزایش قیمت بنزین موافقت نکرده است. هر چند اختلاف نظر جهانگیری با روحانی بر مسائل کارشناسی بنزین بوده اما این هیچ کدام از دو طرف تا کنون بدان نپرداخته اندحال باید این سوال را پرسید طرحی که اکنون اجرا می‌شود را چه کسی و چه نهادی ارائه کرده است و دلیل مخالفت روحانی با طرح جهانگیری چه بوده است؟
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر