نقد و بررسی‌های کاربران از روی وب‌سایت اپل حذف شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
نقد و بررسی‌های کاربران از روی وب‌سایت اپل حذف شد

نقد و بررسی‌های کاربران از روی وب‌سایت اپل حذف شد

زومیتخبرگزاری زومیت |
از چند روز پیش، نقد و بررسی کاربران و امتیاز اعطاشده توسط آن‌ها به محصولات اپل از روی فروشگاه آنلاین این شرکت حذف شده است که به‌نظر نمی‌رسد اتفاقی تصادفی باشد.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن هستند که اپل در روز ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۶ آبان ۱۳۹۸) بخش «رتبه‌بندی‌ها و نقد و بررسی‌ها» (Ratings & Reviews) را از صفحات تمامی محصولاتش در فروشگاه آنلاین خود، حذف کرده است. در حال حاضر مشخص نیست که دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم از سوی اپل چه بوده است. در ضمن نمی‌دانیم که حذف شدن بخش رتبه‌بندی‌ها و نقد و بررسی‌ها موقتی است یا این‌که دیگر هیچ‌وقت امکان خواندن دیدگاه خریداران محصولات درمورد آن‌ها در وب‌سایت رسمی اپل وجود نخواهد داشت.

روز گذشته یکی از کاربران اپل اینسایدر با این وب‌سایت ارتباط برقرار کرد و گفت که ظاهرا دیگر بخشی تحت‌عنوان Ratings & Reviews در صفحه‌ی محصولات وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین اپل دیده نمی‌شود. کاربر موردبحث می‌گوید صفحات یادشده از شعبه‌های خرده‌فروشی آنلاین اپل در بریتانیا، ایالات متحده‌ی آمریکا و استرالیا به‌طور کامل پاک شده است. موضوعی که می‌تواند نشان دهد رخ دادن این اتفاق به‌صورت تصادفی نبوده و اپل به‌صورت عمدی صفحه‌ی Ratings & Reviews را حذف کرده است.

نقد و بررسی‌های کاربران از روی وب‌سایت اپل حذف شد - 3

نقد و بررسی‌های کاربران در اواخر هفته‌ی گذشته از روی وب‌سایت اپل حذف شده‌اند و در حال حاضر به‌طور دقیق از دلیل آن مطلع نیستیم. بسیاری از کاربران می‌دانند که اپل حتی نقد و بررسی‌های بسیار منفی و منتقدانه را نیز روی وب‌سایتش منتشر می‌کند؛ اپل قبلا گفته بود هدفش از انتشار بررسی‌های منفی، این است که حداکثر شفافیت و صداقت خود را به مشتریانش نشان دهد. با در نظر گرفتن همین موضوع، حذف شدن بخش Ratings & Reviews از وب‌سایت اپل، اتفاقی تعجب‌برانگیز به‌شمار می‌آید. حذف شدن این بخش، قطعا باعث خواهد شد برخی از خریداران دلسرد شوند و اعتبار اپل نزد آن‌ها کمی پایین بیاید.

وب‌سایت اپل اینسایدر با استفاده از ابزار خاصی به‌نام Wayback Machine که صفحات وب‌سایت‌ها را تا چند روز گذشته ذخیره می‌کند، فهمیده است که بخش Ratings & Reviews در زمان نامشخصی در بین عصر روز ۱۶ نوامبر و صبح روز ۱۷ نوامبر امسال (۲۵ و ۲۶ آبان ۱۳۹۸) از روی وب‌سایت رسمی خرده‌فروشی آنلاین اپل حذف شده‌ است. در اسکرین‌شات زیر می‌توانید ببینید که بخش Ratings & Reviews در تاریخ ۱۶ نوامبر روی وب‌سایت اپل وجود دارد؛ اما در تاریخ ۱۷ نوامبر حذف شده است و دیگر اثری از آن به‌چشم نمی‌خورد:

نقد و بررسی‌های کاربران از روی وب‌سایت اپل حذف شد - 6

اسکرین‌شات بالا توسط رسانه‌ی اپل اینسایدر و از طریق ابزار Wayback Machine ثبت شده است؛ به‌ نبود بخش Ratings & Reviews در اسکرین‌شات سمت راست که مربوط به ۱۷ نوامبر است، دقت کنید.

ظاهرا رسانه‌ی اپل اینسایدر با اپل تماس گرفته است تا این شرکت در رابطه با حذف بخش رتبه‌بندی‌ها و نقد و بررسی‌ها در وب‌سایت رسمی‌اش، توضیحاتی ارائه دهد و در این زمینه شفاف‌سازی کند. این رسانه همچنین از اپل پرسیده است که آیا امکان بازگشت این بخش به وب‌سایت خرده‌فروشی این شرکت در آینده وجود دارد؟ ظاهرا اپل تاکنون واکنشی به این موضوع نشان نداده است. شما کاربران محترم می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی آرشیوشده‌ی اپل پنسل در ابزار Wayback Machine، اسکرین‌شات بالا را مشاهده کنید.

خبری: اخبار تکنولوژی ایران و جهان

درست است که فعلا دلیل اصلی حذف شدن بخش Ratings & Reviews را نمی‌دانیم، اما برخی از کاربران رخداد این اتفاق را به انتشار ویدئویی جنجالی در یوتیوب نسبت می‌دهند. در روز ۱۶ نوامبر، یکی از کانال‌های محبوب یوتیوب با نام Fstoppers که در زمینه‌ی عکاسی فعالیت می‌کند، ویدئویی جدید را با عنوان «فن‌بوی‌های اپل، خدای شما اکنون کجاست؟» (?Apple Fanboys, Where is your God now) در یوتیوب منتشر کرد. در ویدئوی موردبحث، Fstoppers نگاهی به نقد و بررسی‌های منفی کاربران در صفحه‌ی رسمی مک‌بوک پرو ۱۶ اینچ در خرده‌فروشی آنلاین اپل می‌اندازد. با در نظر گرفتن تاریخ انتشار ویدئو، برخی کاربران گفته‌اند احتمال دارد یکی از دلایل حذف بخش Ratings & Reviews، همین ویدئو بوده باشد.

نقد و بررسی‌های کاربران از روی وب‌سایت اپل حذف شد - 11

در حال حاضر مشخص نیست که آیا ویدئوی کانال Fstoppers روی تصمیم اپل برای حذف بخش Ratings & Reviews تأثیرگذار بوده یا این‌که همزمانی این دو اتفاق با یک‌دیگر، صرفا تصادفی ساده است. ویدئوی یادشده در هنگام حذف شدن Ratings & Reviews چیزی در حدود ۵۶ هزار بار دیده شده بود؛ رقمی که به‌نظر نمی‌رسد به‌حدی زیاد باشد که اپل را به انجام چنین کاری ترغیب کند. پیش‌تر ویدئوهای دیگری نیز در این زمینه در یوتیوب منتشر شده بودند که بعضی از آن‌ها بازدید بسیار بیشتری داشتند؛ با این‌حال اپل هیچ‌گاه نسبت به حذف Ratings & Reviews اقدام نکرده بود.

نقد و بررسی‌های کاربران یکی از مهم‌ترین بخش‌های صفحات محصولات به‌شمار می‌آید و باعث می‌شود کسانی که قصد خرید محصولی خاص را دارند، بتوانند نظر صادقانه‌ی کاربران دیگر را درمورد آن بخوانند و برای تهیه‌ی محصول، بهتر تصمیم بگیرند. بنابراین وجود بخش Ratings & Reviews در وب‌سایت اپل، امری مهم به‌شمار می‌آید و حذف شدن آن عجیب به‌نظر می‌رسد. شاید اپل به این نتیجه رسیده است که نقد و بررسی‌های منفی روی کاهش فروش محصولات اثر زیادی می‌گذارند. مدتی پیش سریالی با نام The Morning Show به‌صورت انحصاری از اپل TV پلاس (+Apple TV) منتشر شد و بررسی‌های کاربران عمدتا منفی بودند؛ کارگردان این سریال در مصاحبه با رسانه‌ی Recode گفته بود عمده‌ی این بررسی‌های منفی از سوی کسانی نوشته شده‌اند که از اپل تنفر دارند (هیترهای اپل).

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درمورد تصمیم جدید اپل دارید؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی مرسدس بنز جی‌ال‌اس مدل ۲۰۲۰

تابناکتابناک1 روز قبل
«مرسدس بنز جی‌ال‌اس / Mercedes-Benz GLS» یک خودرو اس‌یو‌وی لاکچری فول‌سایز است که توانایی آفرود نیز دارد. این مدل یعنی مرسدس بنز جی‌ال-کلاس از سال ۲۰۰۶ در سه نسل تولید و عرضه شده است و نسل سوم این مدل با همین خودرو و از سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود. مرسدس برای این نسل از جی‌ال‌اس علاوه بر بهبود توانایی‌های عملکردی در آفرود را تقویت کرده است، بلکه تقریبا تمام تجهیزات و فناوری روز خود را هم روی آن پیاده کرده است تا صاحب خودرو بتواند در هر محیطی که بخواهید، بهترین استفاده را از آن ببرد. در این ویدیو مدل ۲۰۲۰ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
برخی مدعیان این طرح دروغین به جرم کلاهبرداری راهی زندان شده‌اند. وی افزود: از سوی دیگر ادعای آب‌سوز کردن خودروها در طول تاریخ چندین بار تکرار شده و هر بار سرنوشت مدعیان آن‌ها به جرم کلاهبرداری و تقلب به زندان هم کشیده شده است. آن‌ها معتقدند تولید انرژی از آب، ناقض قوانین اول و دوم ترمودینامیک است. اگر ادعای آب‌سوز کردن‌ها خودروها حقیقت داشت، تاکنون حتما به تولید انبوه رسیده بود …این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: اما این موضوع از منظری دیگر نیز قابل بررسی است. نظریه استخراج انرژی از آب برای راندن یک خودرو نظریه‌ای مردود است؛ بنابراین مردم توجه کنند که گول نوابیغ را نخورند.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
فروش محدود و نقدی ام وی ام ایکس ۵۵ در نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو آغاز شد. به گزارش خبرنگار عصر ایران فروش ام وی ام ایکس۵۵ در شبکه نمایندگی‌های مدیران خودرو آغاز شده است. مدیران خودرو، ام وی ام ایکس۵۵ را در دو تیپ و با قیمت ۳۶۵ میلیون ۵۰۰، و ۳۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صورت نقدی عرضه می‌کند. زمان تحویل این خودرو در طرح فروش نقدی مدیران خودرو ۴۵ روز اعلام شده است. این همچنین این خودرو دارای گیربکس اتوماتیک (۶ سرعته دوکلاچه)، مانیتور ۹ اینچی لمسی، سیستم‌های پایداری ESP، TCS، HHC، ایربگ‌های (جلو-جانبی (دوربین ۳۶۰، سیستم GPSمی باشد) _________________بیشتر بخوانید: ________________

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر)

36+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
واتس‌اپ، شبکه پیام‌رسان زیرمجموعه فیسبوک، اعلام کرده است که با ارائه بسته‌ به‌روز‌رسانی تازه میلیون‌ها کاربر این پیام‌رسان دیگر نخواهند توانست با موبایل‌ها و تبلت‌های قدیمی خود به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند. مطابق اطلاعات منتشره، تغییرات تازه به این معنی خواهند بود که کاربران اپل برای استفاده از واتس‌اپ باید روی دستگاه خود سیستم عامل iOS۹ به بالا را داشته باشند. به عبارتی دیگر اگر شخصی از آیفون ۵ استفاده می‌کند دیگر به واتس‌اپ دسترسی نخواهد داشت. همچنین بنابر اعلام واتس‌اپ، از تاریخ ۳۱ دسامبر/۱۰ دی ارائه کلیه خدمات به گوشی‌هایی که از سیستم عامل ویندوز فون استفاده می‌کنند متوقف خواهد شد. انتظار می‌رود با تصمیم جدید واتس‌اپ دسترسی میلیون‌ها کاربر به این اپلیکیشن قطع شود.

نظرها

اخبار بیشتر