خراسان جنوبی|گرانی گوجه فرنگی ربطی به بنزین ندارد علت سرما زدگی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
خراسان جنوبی|گرانی گوجه فرنگی ربطی به بنزین ندارد علت سرما زدگی است

خراسان جنوبی|گرانی گوجه فرنگی ربطی به بنزین ندارد علت سرما زدگی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه از ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه ۲۱ پرونده در زمینه افزایش قیمت کالا ایجاد شده است گفت: گرانی اخیر گوجه فرنگی ربطی به بنزین ندارد و علت سرمازدگی است.

- اخبار استانها -

داوود شهرکی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: از ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه ۲۱ پرونده در زمینه افزایش قیمت کالاها ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت گوجه فرنگی در این مدت به علت سرمازدگی بوده است و ارتباطی با قیمت بنزین ندارد افزود: پس از اصلاح قیمت بنزین گزارشات مردمی به سامانه ۱۲۴ با ۴۰۰ فقره تماس ۴ برابر افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت خراسان جنوبی گفت: در تامین کالاهای اساسی در استان کمبودی وجود ندارد و حتی در برخی موارد مازاد هم داریم و مردم نگران نباشند و از خریدهای غیر ضروری خودداری کنند.

شهرکی افزود: هیچ افزایش قیمتی به بهانه اصلاح قیمت بنزین پذیرفته نیست و بازرسان این سازمان صبح و عصر بازار را رصد می‌کنند و مردم هم می‌توانند هرگونه تخلف و گرانفروشی را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

در خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی اظهار داشت: برای بحث افزایش کرایه‌های بین شهری هیچ توجیهی قابل قبول نیست و تاکسی‌هایی که پیمایشی نداشته باشند نباید از سهمیه بنزین تعیین شده استفاده کنند و با این موضوع برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت خراسان جنوبی از اجرای طرح نظارتی ویژه میوه و تره بار در خراسان جنوبی نیز خبر داد و افزود: ۵۹ کارت پیله وری و ۴۸ کارت بازرگانی جدید از ابتدای سال تاکنون صادر شده است.

وی ادامه داد: تعداد خانوارهای دارای کارت مبادلات مرزی در استان به ۵۵ هزار ۷۸۹ خانوار رسیده است.

شهرکی اظهار داشت: بیشترین تماس‌های دریافتی از سامانه ۱۲۴ مرتبط با افزایش قیمت در حمل و نقل و صیفی جات است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید تقی خانی، دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران در جمع خبرنگاران درباره مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد گفت: با اجرای مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد که با پیشنهاد وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه برای ارائه تسهیلات به مردم صورت گرفته است، آثار بسیار مثبتی را به دنبال خواهد داشت. تقی خانی با بیان اینکه امروزه استفاده از گاز طبیعی به عنوان یک سوخت جایگزین در برخی از کشورها رایج است، گفت: این موضوع به عنوان یک استراتژی در کشور ما نیز به طور جدی دنبال می‌شود و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شده است. وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر اقبال مردم به سمت گازسوز کردن و استفاده از گاز طبیعی چندین برابر شده و مردم تمایل دارند که از سوخت ارزانتر استفاده کنند، افزود: طبیعی است با توسعه سوخت جایگزین CNG یا گاز طبیعی مقدار قابل توجهی کاهش در مصرف بنزین حاصل می‌شود. تقی خانی با تاکید بر اینکه بحث استفاده از سوخت‌های جایگزین رویکرد صحیحی است، تصریح کرد: اثر مستقیم اجرای این طرح، کاهش مصرف بنزین است که از محل صرفه جویی حاصل از آن درآمد نصیب کشور می‌شود. وی یادآور شد: با مطالعات اقتصادی و فنی که در این طرح صورت گرفته است هم مردم منتفع خواهند شد و هم منجر به کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی و … شده و در کل برای اقتصاد کشور حرکت مثبت و موثری است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
تقی صانعی در نشستی با خبرنگاران افزود: این افزایش سرمایه در راستای اجرای پروژه شیرین‌سازی واحد برش سنگین برای تولید گازوییل با کیفیت انجام می‌شود. صانعی ادامه داد: با برنامه‌هایی که انجام شده پتانسیل سوددهی سهام شرکت افزایش پیدا کرده است. به گفته وی امسال در پروژه‌ای جدید ظرفیت تولید بنزن امسال ۱۰ درصد و پارازایلین ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت. به گفته مدیرعامل پتروشیمی نوری، این شرکت امسال ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن محصول تولید کرده که ۶۰ درصد آن صادر شده است. صانعی در ادامه با اشاره به اینکه در پتروشیمی نوری زنجیره تولید حاکم است افزود: کل بنزن شرکت در اختیار پتروشیمی پارس قرار می‌گیرد.

نظارت بر تاکسی‎‌های خطی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حدود یک ماه پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، رصد کرایه‌ خودروهای عمومی نشان می‌دهد، کرایه‌ تاکسی‌های خطی هیچ‌ افزایشی نداشته‌ است، اما رانندگان تاکسی‌ها نیز مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر