امام جمعه کرج: متأسفانه رهبری به خط مقدم آمدند؛ این از ضعف من و شماست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی

امام جمعه کرج: متأسفانه رهبری به خط مقدم آمدند؛ این از ضعف من و شماست

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
امام جمعه کرج گفت:‌ نمونه این بحران‌ها، قتل‌های زنجیره‌ای دی ۷۷، کوی دانشگاه سال ۷۸ و نامه بی‌شرمانه ۱۲۷ نماینده مجلس ششم در بهار۸۲ است که در این نامه این نمایندگان خواستار نوشیدن جام زهر از سوی رهبر انقلاب شده بودند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: فاصله انداختن بین رهبر و ملت اصل فتنه است که با ترفند می‌خواهند به این نتیجه برسند.

سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج افزود: متوهمان داخلی و شکست خوردگان خارجی غافل از این هستند که عهدی که با رهبری بسته‌ایم هرگز گسستنی نیست.

وی اظهار داشت: آمریکا و اذناب پلیدش از انقلابی بودن مردم ایران ناراحت هستند و با حمایت از اوباش و پس از آن ناامیدی از آن‌ها گفتند که ایران باید دست از انقلابی‌گری بردارد که یک پاسخ بیشتر برای آن نداریم و آن هم «مرگ بر آمریکا» است.

وی گفت: ‌متاسفانه مقام معظم رهبری در بعضی از قسمت‌ها به خط مقدم آمده‌اند در صورتیکه باید در قرارگاه باشند که این از ضعف من و شماست.

تمام تلاش دشمنان نابودی نظام اسلامی است

امام جمعه کرج ادامه داد: ‌تمام تلاش دشمنان نابودی و تضعیف نظام اسلامی است که با تدبیر رهبر معظم کشور ما دارنده قدرت مقابله با تحریم‌ها و قدرت نظامی شده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از حضور کم نظیر و بی نظیر مردم انقلابی استان البرز و مابقی استان‌ها که در هفته گذشته درگیر فتنه بنزینی بودند، قدردانی کرد و گفت: از خدا سپاسگذاریم که مکر دشمنان را آشکار و خنثی کرد.

وی همچنین از رهبر معظم انقلاب که با درایت و حکمت خود کشور را به سوی اهداف بلند هدایت می‌کند و از مردم بصیر ایران و به خصوص مردم البرز که موقعیت حساس را تشخیص دادند و با صلابت صف خود را از دشمنان جدا کردند نیز قدردانی کرد.

حسینی همدانی از نیروی انتظامی که با ایثار و مجاهدت از لحظات اولیه قائله وارد عرصه شدند و ابتدا با مدارا و رافت اقدام کردند و بعد با شرارت عده‌ای با اقتدار عمل کردند و به کمک برادران مجاهد سپاه پاسداران که شب و روز نداشتند تا آرامش را برقرار کنند و حالت عادی را در استان و بقیه مناطق برقرار کنند نیز قدردانی کرد.

وی همچنین از خدمات اعضای شورای تامین و سربازان گمنام امام زمان (عج) و از نیروهای امداد و آتش نشانی و شهرداری و اورژانس و رسانه نیز قدردانی کرد و گفت: بسیج نیز مظلومانه و مقتدر ولی با نشاط و سرزنده و خستگی ناپذیر و باصلابت در عرصه دفاع از جان و مال و ناموس مردم حاضر بود.

امام جمعه کرج بیان داشت: بسیج با کمبودهای زیاد و با دست خالی ایستادگی کرد و نگذاشت که دشمن در این مقطع موفقیتی به دست آورد.

وی با تبریک فرارسیدن هفته بسیج گفت: یکی از عنایات الهی به ایران تشکیل بسیج به دستور امام راحل بوده که نیرویی هستند که از آحاد مختلف مردم تشکیل شده و روحیه شهادت طلبی و خلوص دارند و هدف مشترکی دارند.

وی از دلاوری‌های شهدای مظلوم و جانبازان این چند روز نیز یاد کرد و افزود: این آزمایش و فتنه هم با رهبری و هدایت رهبر معظم انقلاب و کمک مردم از سر ما گذشت.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: مرکز شرارت‌های آمریکا، اسرائیل، منافقین و خاندان منحوس پهلوی تلاش کردند فتنه فراگیر شود و ارکان نظام از هم فاصله بگیرند.

تخریب خط مقاومت را از عراق و لبنان شروع کردند

وی گفت: دشمنان برای رسیدن به هدف خود تخریب خط مقاومت را از عراق و لبنان شروع کردند و می‌خواستند به ایران بکشانند تا این چرخه از کار بیافتد و در این فتنه مطالبات به حق مردم به حاشیه کشانده شود.

امام جمعه کرج اضافه کرد: در حالیکه دیده بان بصیر و حکیم با حکمت الهی وارد میدان شد و جلوی گسترش خسارات به مردم را گرفت.

وی افزود: ‌ با نگاه منصفانه به شرایط کشور و جهان و رصد درست حاکمان دنیا متوجه می‌شویم که شجاع‌تر، با تدبیرتر و هوشمندتر از رهبر انقلاب کسی در بین رهبران جهان دیده نمی‌شود ضمن اینکه در جهان اسلام نیز کسی به جامعیت ایشان وجود ندارد.

حسینی همدانی یادآور شد که مدیریت فرد را باید در بحران‌ها و فشارها محک زد به طوریکه در بحران هایی که در زمان مدیریت رهبر معظم انقلاب در کشور به وجود آمده و توانست کشتی انقلاب را به سلامت در دریای متلاطم به آرامی پیش ببرد بسیار قابل اهمیت است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی گفت: به طوریکه اولین بحران همان ارتحال امام (ره) ‌بود که شوک بزرگی به کشور وارد کرد و دشمنان در همان زمان چنگ و دندان نشان دادند ضمن اینکه در دورانی بود که تاسیسات زیربنایی و صنایع کشور در دوران دفاع مقدس خسارات زیادی دیده بودند و ذخایر ارزی کشور به شدت کم شده بود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه در این دوران حساس مسئولیت رهبری به عهده رهبر معظم انقلاب افتاد، افزود: امام راحل در خصوص ایشان نقطه نظرات مثبتی داشتند به طوریکه در زمان حیات خود گفتند که «آقای خامنه‌ای یکی از بازوهای پرتوان جمهوری اسلامی است که مثل خورشید روشنی می‌بخشد.

متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام است. من ایشان را بزرگ کرده‌ام و سرمایه انقلاب است و به حق شایسته رهبری است و با بودن ایشان خلاء رهبری نخواهید داشت».

وی ادامه داد: ‌ همچنین سید حسن نصرالله نیز پنج سال پس از جنگ ۳۳ روزه در لبنان گفت که رهبر معظم انقلاب در زمان اوج حملات اسراییل به لبنان گفتند که «این جنگ مثل جنگ خندق و احزاب است که باید به خدا توکل کنید که بعد از پیروز شدن به خوشی می‌رسید که چیزی جلودار آن نیست».

حسینی همدانی با بیان اینکه مدیریت بحران کار بسیار سختی است که بعضی مواقع موحب سقوط بعضی از دولت‌ها می‌شود، افزود: بحران‌های داخلی در کشور ما ریشه خارجی دارد.

وی به بعضی از بحران‌های داخلی در کشور ما از سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: ‌ نمونه این بحران‌ها اتفاق تیرماه سال ۶۸، قتل‌های زنجیره‌ای در دی ماه سال ۷۷، حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸، نامه بی شرمانه ۱۲۷ نماینده مشارکتی مجلس ششم در بهار سال ۸۲ است که در این نامه این نمایندگان مشارکتی خواستار نوشیدن جام زهر از سوی رهبر انقلاب شده بودند.

یکی از نمایندگان مشارکتی مجلس ششم عضو شورای شهر در البرز شد

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: یکی از این ۱۲۷ نماینده که این نامه را نوشته بودند متاسفانه برای عضویت در شورای اسلامی شهر در استان البرز مورد تایید قرار گرفت.

وی، بحران در انتخابات مجلس هفتم، تحصن تعدادی از نمایندگان مجلس هفتم، فتنه سال ۸۸، فتنه سال ۹۶ و فتنه سال ۹۷ را از دیگر بحران هایی دانست که با تدبیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب به سلامت گذشت.

امام جمعه کرج همچنین تحریم‌های شدید اقتصادی، اصلاح قانون مطبوعات، ‌شکل گیری مطبوعات زنجیره‌ای در اجرای بعضی پروژه‌ها مثل نافرمانی مدنی، فروپاشی از درون، مقاومت مدنی و فشار از پایین و چانه زدن از بالا را از دیگر این بحران‌ها دانست و گفت: رهبر معظم در خصوص پروژه فروپاشی از دورن و بالارفتن فشارها گفتند که اگر فشار بیاورید حادثه کربلا تکرار می‌شود نه صلح امام حسن (ع).

وی گفت: ‌ دشمنان تلاش کردند تا با انواع فتنه‌ها و تحریم‌ها ما را از فضای علمی دنیا عقب بنشانند که رهبری بحث جهاد علمی را مطرح کردند که پس از آن شاهد موضوع هسته‌ای شدن ایران، تولید داروهای راهبردی و پیوستن به باشگاه فضایی و …شدیم.

با وسوسه شیطان صفتان در دلتان تردید به وجود نیاورید

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: با وسوسه شیطان صفتان در دلتان تردید به وجود نیاورید و شکرگذار داشتن این نعمت الهی (رهبر معظم انقلاب) باشید.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به حوادث چند روز اخیر بیان داشت: خط اشرار از مردم جداست و کسی که شرارت می‌کند و آتش به خانه‌های مردم می‌اندازد حتی اگر کسی را نکشد حکمش قتل است زیرا ترس به جان مردم انداخته است.

وی تاکید کرد که خدا برای امنیت خیلی حرمت قایل است پس شهدای این روزها شهدای امنیت و اقتدار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیکر آیت‌الله اعلمی اشتهاردی فردا تشییع می‌شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، آیت‌الله حاج شیخ ابوالحسن اعلمی اشتهاردی، پدر شهیدان محمدباقر و مهدی اعلمی در شامگاه روز سه‌شنبه، ۱۹ آذرماه، جان به جان آفرین تسلیم کرد. بنا بر این گزارش، مراسم تشییع ایشان روز پنجشنبه ۲۱ آذر ساعت ۸:۳۰ از مقابل منزل شهیدان اعلمی واقع در خیابان اسکندری جنوبی، نرسیده به امام خمینی (ره)، پلاک ۹۶ برگزار می‌شود. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودبنا بر این گزارش، ‌ ایشان از شاگردان آیت الله العظمی بروجردی (ره) و امام خمینی (ره) بود که مقام معظم رهبری نیز در سال ۹۴ به منزل آنها رفته بودند و در این دیدار گفته بودند: «من بدون تعارف، نشستن پهلوی والدین شهدا و روی فرش آنها و زیر سقف آنها را برای خود سعادت می‌دانم، برای خود مفید می‌دانم. ما از شماها کسب روحیه و معنویت می‌کنیم، الحمدلله رب العالمین.»
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی9 ساعت قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، حمید گودرزی گفت: حکم پرونده موکلم صادر شده، ولی هنوز به ما ابلاغ نشده است. در سامانه ثنا دیدم دادگاه قتل عمد را احراز کرده و در این خصوص حکم موکلم صادر شده است. وی ضمن بی اطلاعی از میزان محکومیت حبس موکلش گفت: باید حکم ابلاغ شود. بر اساس این گزارش، میترا استاد - همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران - صبح روز سه‌شنبه ۷ خرداد ماه با شلیک گلوله به قتل رسید و عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد. سه جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور اول در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر