گزینه‌های بارسلونا برای تقویت تیمش در سال ۲۰۲۰
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فوتبالی
  4. ورزشی
گزینه‌های بارسلونا برای تقویت تیمش در سال ۲۰۲۰

گزینه‌های بارسلونا برای تقویت تیمش در سال ۲۰۲۰

فوتبالیخبرگزاری فوتبالی |

پایگاه خبری فوتبالی- سران باشگاه بارسلونا از حالا در حال بررسی گزینه‌های مختلف برای تقویت تیمشان در بازار تابستانی در سال ۲۰۲۰ هستند و چندین گزینه جذاب را مدنظر دارند.

به گزارش فوتبالی، روزنامه موندو دپورتیوو در گزارشی به این نکته اشاره کرده که مدیران باشگاه بارسلونا با اطلاع از نقاط ضعف تیمشان به دنبال آن هستند تا در تابستان کمبودهای تیم را جبران کنند و درنتیجه در فکر خرید چند بازیکن توانا هستند. البته به خدمت گرفتن برخی از این بازیکنان ممکن است غیرممکن به نظر برسد ولی برخی دیگر از آنها گزینه‌های دردسترس‌تری هستند.

بارسایی‌ها قصد دارند تا در بازار تابستان آتی، یک مدافع راست، یک مدافع میانی و یک مهاجم شماره ۹ را به خدمت بگیرند؛ شرایط نلسون سمدو در سمت راست ترکیب بارسا چندان دلنشین و مستحکم نیست و با بالارفتن سن پیکه نگرانی هایی درمورد آینده او در تیم کاتالان وجود دارد. به ویژه اینکه اومتیتی هم با مصدومیتهای متعددی روبرو می‌شود و در نهایت با توجه به شرایط سن و سال سوارز، و عدم درخشش گریزمان درترکیب تیم کاتالان، حالا آنها به دنبال جذب یک مهاجم جدید نیز خواهند بود.

گزینه‌های مدنظر بارسا برای تقویت رختکن تیم در تابستان بدین ترتیب خواهد بود:

مدافعان راست مدنظر بارسا: کیمیش و کلوسترمان

بارسا در سمت راست معضلاتی دارد. نلسون سمدو مدافع پرتغالی در سومین فصل حضورش در باشگاه کاتالان، بازیکنی بی جانشین نشان نداده است. سرجی روبرتو نیز شرایطی مشابه دارد. او در زمان انریکه به سمت راست منتقل شد و با والورده حضور در خط میانی را نیز تجربه کرده است. در فصل جاری شاهد حضور توامان او در سمت راست خط دفاعی و نیز خط میانی بوده‌ایم. سومین مدافع راست بارسا موسی واگه سنگالی است که چندان مورد اعتماد والورده قرار ندارد. او شاید فردا برابر لگانس از غیبت سمدو و روبرتو استفاده کرده و از ابتدا در ترکیب بارسا قرار بگیرد.

تحت هر شرایطی الان بارسا بازیکنی در سمت راست دفاعی خود در اختیار ندارد که در سطح بالای جهانی باشد. برعکس جوردی آلبا در سمت چپ که خیال بارسا را راحت کرده است. همچنین در این بین باید به امرسون برزیلی نیز اشاره کرده که با قراردادی قرضی و دو ساله برای بتیس بازی می‌کند.

بارسا برای تقویت سمت راست دفاعی خود به یاشوا کیمیش مدافع ۲۴ساله تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخ فکر می‌کند. ستاره‌ای که تا ۲۰۲۳ با بایرن قرارداد دارد و جدا کردن او از بایرن دشوار به نظر می‌رسد. بایرنی‌ها به هیچ عنوان قصد از دست دادن کیمیش را ندارند.

همچنین استعداد یاب‌های بارسا روی لوکاس کلوسترمان مدافع ۲۳ساله باشگاه لایپزیش نیز دیدگاه مثبتی دارند. قرارداد او با باشگاه آلمانی تا ۲۰۲۱ اعتبار دارد و یکی از ستاره‌های فعلی فوتبال این کشور محسوب می‌شود.

مدافعان میانی مدنظر بارسا: نیکولا میلنکوویچ و کریستینسن

جرارد پیکه به زودی ۳۳ ساله خواهد شد و در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد که تا ۲۰۲۲ به فوتبال ادامه خواهد داد و یا شاید زودتر هم بازنشسته شود. مصدومیت‌های متعدد اومتیتی نیز باعث شده تا باشگاه نیاز به خرید یک مدافع وسط جدید را حس کند. بارسا تابستان امسال قصد جذب ماتایس دلیخت را داشت. البته ترجیح باشگاه کاتالان جذب دلیخت برای سال بعد بود اما او در نهایت تصمیم گرفت تا به پیشنهاد یوونتوس پاسخ مثبت بدهد. هم پیشنهاد مالی یووه بهتر از بارسا بود و هم ایتالیا از مشکلات مالیاتی موجود در اسپانیا برخوردار نیست.

ژان کلر تودیبو مدافع فرانسوی بر خلاف تصورات پیشرفت قابل توجهی از خود نشان نداده است و هرچند در کادر فنی نگاهی ویژه به رونالد آرائوخو مدافع ۲۰ساله اروگوئه‌ای تیم دوم دارند؛ ولی سران باشگاه معتقدند که باید اقدام به جذب مدافعی باتجربه و حتی الامکان در سطح اول جهانی کرد.

برای این مهم بارسا روی نیکولا میلنکوویچ مدافع صرب ۲۲ ساله با ۱٫۹۵ قد که قابلیت بازی در جناح راست را نیز دارد چشم دوخته‌اند. او در دو سال اخیر هم در تیم ملی کشورش و هم فیورنتینا پیشرفت زیادی داشته است.

خبری: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

گزینه دیگر کریستینسن دانمارکی است که با ۲۳ سالن سن و ۱٫۸۸ قد چند فصلی است که برای چلسی بازی می‌کند.

بازیکنان خط میانی مدنظر بارسا: ویلیان و فابیان روئیز

این خط شلوغ‌ترین بخش بارسلونا محسوب می‌شود. جایی که ایوان راکیتیچ و کارلس آلنیا را به دلیل نیمکت نشینی در آستانه جدایی می‌بیند. حتی سرجی روبرتو در این فصل یکی از هافبک‌های مدنظر والورده است و به ندرت به سمت راست دفاعی رفته است. می‌توان به هافبک‌های تیم‌های پایه مثل ریکی پویج و کویادو هم اشاره کرد در حالی که اوریل بوسکتس در توئنته هلند مشغول تجربه اندوزی است. با این حال اگر کادر فنی اعلام نیاز کند و با جدایی چند بازیکن جای خالی ایجاد شود، فابیان روئیز  ستاره ملی پوش اسپانیایی ناپولی که تنها ۲۳ سال دارد و نیز ویلیان هافبک برزیلی ۳۱ساله چلسی مدنظر هستند. ویلیان که تابستان ۲۰۱۸ نیز گزینه بارسا بود در ژوئن ۲۰۲۰ بازیکن آزاد خواهد بود.

مهاجمان شماره ۹ مدنظر بارسا: از نیمار و راشفورد و کین تا امباپه و لائوتارو مارتینز

لوئیس سوارز مهاجم شماره ۹ و گلزن بارسا به زودی ۳۳ ساله خواهد شد و باشگاه در پی جذب یک جانشین خوب برای اوست. بازیکنی در حد سوارز و یا نزدیک به توانایی‌های او.

رویای بارسا جذب کیلیان امباپه است ولی همه می‌دانند که پی اس جی به هیچ عنوان قصد از دست دادن ستاره خود را ندارد. وقتی پی اس جی حاضر نشد نیمار که علنا حرف از جدایی می‌زد را به بارسا واگذار کند، دشوار نیست که تصور کنیم امباپه را نیز به بلوگرانا نخواهد داد.

گزینه‌های دیگر بارسا هری کین ستاره ۲۶ ساله تاتنهام و نیز مارکوس راشفورد مهاجم ۲۱ ساله منچستریونایتد هستند. مشکل اینجاست که باشگاه‌های متمول انگلیسی هیچ نیازی به پول ندارند و ستاره‌های خود را به راحتی از دست نمی‌دهند؛ حتی اگر تقاضای جدایی داده باشند.

گزینه‌های بارسلونا برای تقویت تیمش در سال ۲۰۲۰ - 22

به همین دلیل گزینه‌ی در دسترس‌تر برای بارسا لائوتارو مارتینز ستاره آرژانتینی ۲۲ ساله اینتر است که فصل جاری توانسته ۸ گل برای این تیم به ثمر برساند و ترسی از بازی‌های بزرگ هم ندارد. او توانسته امسال دروازه تیم‌های بارسا، یوونتوس و دورتموند را باز کند. مهمتر اینکه لائوتارو در تیم ملی کشورش زوج لیونل مسی در خط حمله است و این خود یک فاکتور بسیار مهم محسوب می‌شود. خرید او هرچند هزینه زیادی خواهد داشت اما مقدور به نظر می‌رسد.

دیگر گزینه، پیر امریک اوبامیانگ است. ستاره گابنی آرسنال فصل گذشته آقای گل لیگ برتر شد و هرچند در ۳۰ سالگی به سر می‌برد ولی سخت مورد توجه بارسا قرار دارد. رسانه‌های انگلیسی گزارش داده‌اند که اگر امسال آرسنال نتواند سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند، او یک سال و نیم قبل از اتمام قراردادش این باشگاه را ترک خواهد کرد و گزینه بارسا را هم بررسی می‌کند. به نظر می‌رسد در صورت عدم کسب سهمیه، باشگاه انگلیسی پای میز مذاکره برای فروش اوبامیانگ بیاید.

نیمار دیگر گزینه بارسا برای خط حمله است. ستاره برزیلی تابستان امسال قصد بازگشت داشت ولی پی اس جی توقعات مالی بسیار بالایی را مطرح کرد. او گزینه شماره یک بارسا برای تابستان بعد نیست ولی همانطور که اریک آبیدال مدیر فنی باشگاه اخیرا تایید کرد، همچنان در فهرست خرید بارسلونا قرار دارد. بازیکنی که از هر فرصتی برای بازگشت به بارسلونا استفاده می‌کند و در یک ماه گذشته سه بار به این شهر آمده است. با این وجود در حال حاضر به نظر نمی‌رسد که جذب نیمار در تابستان بعد نه به لحاظ ورزشی و نه اقتصادی ممکن باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

عصبانیت عجیب کریستیانو رونالدو از جیمی جامپ!

مهرمهر2 روز قبل
شب گذشته پس از پایان بازی یوونتوس و بایرلورکوزن در آلمان، وقتی یک جیمی جامپ به سمت کریس رونالو رفت و قصد عکس گرفتن با وی را داشت با عکس العمل عجیب و بدی روبه رو شد.

ویدیو؛ جو هیجان انگیز ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا پیش از شروع دیدار آژاکس-والنسیا

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- دو تیم آژاکس و والنسیا در هفته ششم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۹/۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۱-۰ خفاش‌ها به پایان رسید. پیش از شروع بازی هواداران آژاکس فضای مهیجی در ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا به وجود آوردند که ویدیو آن را مشاهده می‌کنید.

ویدیو؛ انیمیشن زیبای بلیچر ریپورت از ۱۶ تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان (۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- با پایان یافتن دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۹/۲۰، چهره ۱۶ تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد. قرعه کشی این مرحله، روز دوشنبه برگزار خواهد شد. صفحه رسمی بلیچر ریپورت این ویدیو را به همین مناسبت منتشر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

در باشگاه استقلال چه تغییراتی اتفاق افتاده؟

خبری15 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۳ آذرماه

خبری17 ساعت قبل

آلودگی مجدد هوا و افزایش چشم‌گیر آلاینده‌ها

خبری19 ساعت قبل

گزارش اختصاصی الف آخرین تحولات میدانی استان الجوف یمن؛ دفع حملات مزدوران رژیم سعودی پس از ۱۶ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر + نقشه میدانی

الف2 دقیقه قبل

دروغ مذاکره که کنتور نمی‌اندازد هرچه بزرگ‌تر، بهتر!

مشرق‌نیوز4 دقیقه قبل

ترین‌های هفته پانزدهم لیگ برتر| استقلال، قائدی و کالدرون در جمع برترین ها+جدول

الف4 دقیقه قبل

مونتلا: بارها در طول زندگی خود زمین خورده‌ام اما همیشه برخاسته‌ام؛ لائوتارو مارتینز واقعا من را تحت تاثیر قرار داده است

طرفداری11 دقیقه قبل

ترکیه حضور نظامی خود را در قطر گسترش می‌دهد

مهر14 دقیقه قبل

هدیه کاظمی به اردوی تیم ملی قایقرانی برمی‌گردد

ایسنا18 دقیقه قبل

گردن درد و پیشگیری از آن

مشرق‌نیوز19 دقیقه قبل