برگزیدگان «نردبان» اول معرفی شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
برگزیدگان «نردبان» اول معرفی شدند

برگزیدگان «نردبان» اول معرفی شدند

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: اولین دوره از جشنواره هنری نوجوان نردبان عصر پنجشنبه ۳۰ آبان در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد و برگزیدگان نوجوان این رویداد معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس، اولین دوره از جشنواره هنری نوجوان نردبان عصر پنجشنبه ۳۰ آبان در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد و برگزیدگان نوجوان این رویداد معرفی شدند.

سیدبشیر حسینی در سخنانی در آیین اختتامیه این جشنواره خطاب به دانش آموزان حاضر بیان کرد: فرق نسل شما با نسل ما این است که ما مجبور بودیم یک جایی باشد تا برویم و آنجا کار کنیم. اما برای شما چنین فضایی وجود دارد زمان ما حتما باید به سفر می‌رفتیم ولی الان با گوشی و تبلت و ابزار فضای مجازی هم می‌توان سفر کرد.

وی با اشاره به تفاوت کودکی نسل جدید و قدیم اظهار کرد: کودکی نسل جدید به شدت با کودکی نسل قدیم فرق دارد و ما با نسل جدیدی مواجهیم که می‌تواند درامدش از پدر و مادرش بیشتر باشد. نوجوانی که می‌تواند داناتر، تواناتر و پردرآمدتر از خانواده‌اش باشد. این نسل می‌تواند به طور مثال یک کلیپ بسازد و با ان درامدزایی کند و یا اطلاعات بیشتری اگر چه سطحی‌تر اما بیشتر از پدر و مادرش داشته باشد.

حسینی اضافه کرد: بسیاری از تخصص‌های خصوصی و حرفه‌ای قرن بیستم به مهارت‌های عمومی و ضروری نسل امروز تبدیل شده است و یکی از مشکلات آموزش و پرورش این است که هنوز در حال آموزش مهارت‌های عمومی است.

وی با اشاره به دیگر تفاوت‌ها افزود: در دنیای سابق، سن حضور اجتماعی ۱۸ سالگی بود ولی اکنون سن ظهور و بروز اجتماعی ۱۲ سالگی است. برای اولین بار در تاریخ بشر سن میلیاردرهای دنیا به زیر ۱۸ سال رسیده است.

فرمان در دست رهبران جوان جهانی است!

حسینی با تاکید بر ترکیب نسل ygl در سواد رسانه‌ای گفت: یانگ گلوبال لیدرز یا رهبران جوان جهانی کسانی هستند که بازار و کسب و کار را بهم میریزند اتفاقات جهانی را بهم میریزند و تاثیرگذار هستند.

وی با برشمردن معیارهای کارآفرینی در نسل جدید عنوان کرد: برای نسل جدید زمانی کار پیدا می‌شود که ابتکار، پشتکار، انعطاف پذیری، همکاری و … را داشته باشد تا به کارآفرینی برسد، نسل جدید باید کارافرین باشد تا به پول برسد.

این استاد دانشگاه با اشاره به دیگر تفاوت‌ها اظهار کرد: خیلی از چیزهایی که برای ما مسلم بود برای این نسل به شبهات تبدیل شده است و درباره آنها سوال می‌پرسد.

وی افزود: این نسل هویت موازییکی دارد قطعاتی را از هر جایی که دوست دارد به هم چسبانده است بعضی می‌گویند مگر می‌شود هم راهپیمایی اربعین بیایید و هم ساسی مانکن گوش کنید؟ این نسل می‌گوید که می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های نسل نوجوان امروز تصریح کرد: هر نسلی شبیه همان چیزی می‌شود که مصرف می‌کند، نسل جدید هم شباهت بسیاری با اینستاگرام دارد.

این مدرس حوزه سواد رسانه‌ای یادآور شد: زمانی بزرگترهای ما تابوهایی را شکستند به طور مثال زمانی رفتن به رشته علوم انسانی یک تابو بود و برخی این تابو را شکستند. الان هم بزرگترهای خط شکنی را داریم که در حوزه تولیدات جدید و در هنرستان‌ها این کار را انجام می‌دهند. کودک ما حتما لازم نیست دکتر و مهندس شود و با لحاظ برخی از شاخص‌ها می‌تواند اعتبار و درامد بیشتری داشته باشد. هدف من از حضور در این جلسه هم این بود که عده‌ای بتوانند روی هنرستان هم این تابوشکنی‌ها را داشته باشند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی در ادامه با اشاره به حدادعادل او را خطاب قرار داد و گفت: اقای حداد عادل هم یکی از کسانی است که تابوهایی را شکست. از قابلیت و امکانات شما برای نسل‌هایی خرج شد. امیدوارم نسل جدید هم مسیرهای جدیدتر و جدی‌تری را باز کند.

غلامعلی حدادعادل دیگر سخنران این مراسم بود که در سخنانی بر اهمیت ثبات قدم در مسیر حق گفت.

ماموریت اوج تمرکز بر نیروی انسانی است

در ادامه محمدامین هاشمی معاون سازمان اوج در سخنانی گفت: یکی از ماموریت‌های اصلی اوج تمرکز بر سرمایه انسانی است خیلی از سازمان‌هایی که در حوزه رسانه و هنر کار می‌کنند مشکلشان این است که روی سرمایه انسانی کار نکرده‌اند و بعد از مدتی به گردونه تکرار افتاده‌اند.

وی ادامه داد: در زمینه هنرستان‌های هنر و رسانه اسلامی هم امیدوارم این کار در شهرستان‌ها هم ادامه یابد ما در شهرستان‌ها ظرفیت‌های عجیبی داریم.

هاشمی اظهار کرد: در مساله تربیت باید تبعیت، راهنمایی، رشد در مسیر تدریجی را در نظر گرفت این یکی از مشکلات ما در مساله تربیت است که ان را ابتر نگه می‌دارد.

آغاز دومین دوره نردبان از اسفند ۹۸

سید یزدان ملک آبادی دبیر جشنواره هنری نوجوان نیز در ادامه مراسم روی سن امد و گفت: هر بزرگواری در هر سطحی دوست همکار و … می‌شناسد جشنواره را به آنها معرفی کند.

وی بیان کرد: از اسفندماه امسال دومین جشنواره را آغاز و اردیبهشت اختتامیه را برگزار می‌کنیم. مقداری سخت بود بچه‌های ۱۳ تا ۱۶ ساله تیزر و فیلم و انیمیشن بسازند اما ساختند و خوب هم ساختند و ما به آنها اعتماد داریم. البته نمی‌گویم عالیست چون به هرحال نکاتی نسبت به آن‌ها وجود دارد.

ملک آبادی عنوان کرد: از جشنواره دوم هم دوره دوم متوسطه راه می‌افتد و آن‌ها هم می‌توانند فعالیت داشته باشند.

در ادامه مراسم دانش آموزان در بخش‌های مختلف جوایز خود را دریافت کردند.

اجرای این مراسم با مژده لواسانی بود.

در پایان دانش آموزان با غلامعلی حدادعادل، فریدالدین حدادعادل، سید بشیر حسینی و عوامل جشنواره عکس‌های یادگاری گرفتند.

برگزیدگان این رویداد عبارتند از؛

فیلم کوتاه و پویانمایی

نفر اول شهرزاد لعل بذری از خراسان رضوی

نفر دوم محمدامین استیری از اسلام شهر

نفر سوم امین عرشیا باقرزاده از تهران

رشته طراحی و طراحی دیجیتال

نفر اول بهار منظورالاجداد از تهران

نفر دوم مبین نصری فر از تهران

نفر سوم پوریا عبداللهی از تهران

رشته عکاسی

نفر اول امیرمهدی مجیدی از اراک

نفر دوم سیدصالح پورمقدم از تهران

نفر سوم یاسمن خلیل طهماسبی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا18 ساعت قبل
داستان این تصویر جدید اما کمی متفاوت است: ماجرای ازدواج مجدد مهدی پاکدل با رعنا آزادی ور از کجا شروع شدو حالا انتشار عکسی از مهدی پاکدل در کنار رعنا آزادی ور بازیگر کشورمان ماجراهایی از ازدواج مجدد آقای بازیگر را در فضای مجازی و رسانه‌ها به راه انداخت و باعث شکل گیری حواشی تازه‌ای پیرامون مهدی پاکدل شد. این خبر توسط مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور تا به این لحظه نه تکذیب شده است و نه تایید. البته این اولین بار نیست که مهدی پاکدل با حواشی ازدواج مجدد دست و پنجه نرم می‌کند. جدایی پرحاشیه بهنوش طباطبایی از مهدی پاکدلبهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل در ۱۳۸۹ پس از ۵ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی؛ شایعه جدیدی در راه است؟ و حالا پس از شایعاتی که سال گذشته درباره ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی منتشر شد، با انتشار این عکس جدید نوبت به مهدی پاکدل رسیده است که شایعه ازدواج مجددش با رعنا آزادی ور، ورد زبان‌ها شود.

پاسخ تند یک مداح به خواننده لس‌آنجلسی+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به اظهارات خواننده لس‌آنجلسی درباره امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد. مراسم جشن میلاد امام حسن عسکری (ع) در حسینیه‌‌ ‌محبان ‌‌اهل‌بیت (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام علی خزاعی و مدیحه‌سرایی حسین طاهری برگزار شد. خبرگزاری فارس نوشته است: در این مراسم حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به توهین خواننده لس‌آنجلسی به امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد و در ابتدای آن اظهارداشت: به کوری چشم آن خواننده کثیفی که دهانش را به بی‌احترامی باز کرد، این گونه می‌گویم: کی شود دریا به پوز سگ نجس! بخشی از شعر این نوحه به شرح زیر است: تن علی، تهمتن علی، نعره متنتن علیقدرت یل افکن علی، هیبت مدون علیروشن و مبرهن علی، وجه خدا به وجه احسن علیبرتر و سرتر ازهمه افلاک، ولی عهد خواجه لولاتولی والی والا علی، تعالی عالی اعلی علییاعلی یاعلی

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.

نانو شیشه زیست فعال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر‏ نانو مواد شیشه زیست فعالی را به دست آوردند که خواص بیولوژیک دارد.

یک سوال همیشگی درباره نمایشگاه کتاب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون سوال همیشگی درباره نمایشگاه کتاب و یک مرمت و کلی حرف و حدیث پرداخته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در کلاکت این هفته خواهید دید: >> این روز‌ها سینمای کودک و نوجوان سهم خواهی کرده است و چند فیلمی را در سینما به نمایش درآورده است البته از بین این آثار «منطقه پرواز ممنوع» پرفروش شده و به باشگاه میلیاردی‌ها پیوسته است>> چرخه نمایش فیلم‌ها همچنان مطلوب نیست و تهیه کنندگان فیلم‌های کودک اعتراض‌هایی دارند>> هادی حجازی فر بازیگر سینما و تلویزیون که در اصل کارگردان تئاتر است به خانه اول خود بازگشته است و این روز‌ها آستین بالا زده و برای جوانان اهل تئاتر جشنواره‌ای به نام «هامون» راه انداخته است>> یک مرمت و کلی حرف و حدیث درباره مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان>> سوال همیشگی درباره نمایشگاه کتاب، مکان برگزاری نمایشگاه کجاست، ‏ مصلی یا شهر آفتاب؟ و خانه به دوشی ناشران>> اعضای هیئت انتخاب فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر انتخاب شدند>> پردیس ملت میزبان اهالی رسانه در جشنواره فیلم فجر سی و هشتم

مسابقه کدنویسی مبهم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پاک کردن برنامه‌ها از کد‌های کثیف، این خلاصه مسابقه کدنویسی مبهم در باشگاه کسب و کار دانشگاه صنعتی شریف است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کسب تجربه و شناسایی نیرو‌های نخبه مهم‌ترین دستاورد شرکت کنندگان و حامیان این دست از مسابقات می‌تواند باشد.

نظرها

اخبار بیشتر