سرمایه‌های غنی فرهنگی و علمی گیلان معرف تمدن غنی ایران هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
سرمایه‌های غنی فرهنگی و علمی گیلان معرف تمدن غنی ایران هستند

سرمایه‌های غنی فرهنگی و علمی گیلان معرف تمدن غنی ایران هستند

مهرخبرگزاری مهر |
لنگرود- استاندار گیلان با اشاره به اینکه سرمایه‌های غنی فرهنگی و علمی گیلان معرف تمدن غنی ایران هستند، گفت: باید تلاش شود تا این شخصیت‌های برجسته بیشتر معرفی شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر جمعه در آیین بزرگداشت «دکتر محمدجعفر جعفری لنگرودی» در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده پرستاری و پیراپزشکی لنگرود با اشاره به پیشینه غنی گیلان، اظهار کرد: گیلان دارای چهره‌های علمی، فرهنگی و ادبی بسیاری در سطح ملی و بین المللی است که باید برای معرفی آنها تلاش‌های انجام شود.

وی با بیان اینکه دکتر جعفری لنگرودی یکی از مفاخر گیلانی و ایرانی بود، افزود: ایشان زمینه آشنایی دانش آموختگان بسیاری از کشورها را با حقوق اسلامی فراهم کردند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تخبگان علمی سرمایه‌های غنی برای معرفی تمدن غنی ایرانی و اسلامی هستند، گفت: باید تلاش شود تا این شخصیت‌های برجسته بیشتر معرفی شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه استاد جعفری لنگرودی در تدوین پیش‌نویس قانون اساسی کشور نقش مهمی ایفا کرده‌اند، تصریح کرد: از ایشان تألیفات بسیاری در این زمینه به یادگار مانده که جزو کتاب‌های مرجع علم حقوق هستند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

زارع با تأکید بر لزوم پاسداشت مفاخر کشور و به ویژه گیلان، بیان کرد: معرفی مفاخر و بزرگان علمی گیلان زمینه را برای شناساندن فرهنگ این سرزمین فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است محمدجعفر جعفری لنگرودی متولد ۱۳۰۲ در شهرستان لنگرود فقیه، فیلسوف، ادیب و حقوقدان سرشناس ایرانی و صاحب تالیفات بسیاری در دانش حقوق، فلسفه، فقه، ادبیات و تاریخ است.

در این مراسم فیلم مستند ۲۰ دقیقه‌ای از زندگی دکتر جعفری لنگرودی به نمایش درآمد. سردیس استاد جعفری لنگرودی نیز همزمان با این همایش در ابتدای بوستان ملی لنگرود نصب شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

معافیت مالیاتی به نام هنرمند، به کام سلبریتی‌ و دولت/ مثل «پدر» با غم کمتر، سریال رمضانی شبکه ۲

3+
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین18 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.

نظرها

اخبار بیشتر