عابدینی: چرا فدراسیون درمورد قرارداد ۱۰۰ میلیاردی ویلموتس شفاف‌سازی نمی‌کند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. روزنو
  4. ورزشی

عابدینی: چرا فدراسیون درمورد قرارداد ۱۰۰ میلیاردی ویلموتس شفاف‌سازی نمی‌کند!

روزنوخبرگزاری روزنو |

امیر عابدینی در خارج از کشور است. مدیرعامل اسبق پرسپولیس روز گذشته از آن سوی مرز‌ها درباره ویلموتس حرف زد و به انتقاد از فدراسیون پرداخت. این حرف‌های او با واکنش کاظم طالقانی عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون روبه‌رو شد و اتهاماتی به وی زد. عابدینی حالا در خبرورزشی جواب این حرف‌ها را می‌دهد.

آقای عابدینی بین شما و فدراسیون دعوا راه افتاد. بعد از انتقادی که از حضور ویلموتس کردید، طالقانی عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون علیه شما موضع گرفت.

درباره بعضی‌ها حرف نزنیم بهتر است. این‌ها نمی‌دانند از کجا آمدند و به کجا می‌روند. نمی‌دانند چه‌کاره فوتبال هستند و مردم هم اصلا آن‌ها را نمی‌شناسد. حرف‌هایی هم که زده‌اند بی‌سر و ته است. کارنامه دوران مدیریتی بنده در پرسپولیس مشخص است. هم موفق بودم و هم سالم. اگر موردی بود که سیستم‌های نظارتی اعلام می‌کردند.

حرف خودشان است؟

نه، این‌ها حرف دیگران است که آن‌ها بلغور می‌کنند. این حرف‌ها را به آن‌ها دیکته کرده‌اند.

یعنی منظورتان مسئولان رده بالای فدراسیون است؟

نه، اسم نمی‌برم، چون بنده حرف‌های آقای طالقانی را برای وکیلم فرستادم تا اگر نیاز بود اقدام قانونی کنیم. دوست ندارم حرفی بزنم که بهانه دست کسی بدهم.

گفتند شما باعث شدید رقم بازیکنان بالا برود.

روزی که من رفتم پرسپولیس، سه باشگاه کشاورز، بهمن و تجارت بودند که پول خوب به بازیکنان می‌دادند و تعدادی از استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها را دور هم جمع کرده بودند تا قهرمان شوند. آقای پروین و عباس انصاری‌فرد شاهد هستند ما حداقل بودجه را داشتیم، استقلال هم در همین وضع بود. حتی نتوانستیم پول قرارداد‌های ۴۰۰ هزار تومانی را بدهیم. استقلال مگر با بحران روبه‌رو نشد؟ من آمدم استقلال رفت دسته سوم. چه افرادی استقلال را بردند لیگ سه؟ همان‌هایی که این دایره پول دادن را در فوتبال ایجاد کردند. من می‌گویم آقایان تاریخ را تحریف نکنند. دروغ نگویند.

شما معتقدید فدراسیون انتقادی را برنمی‌تابد؟

متأسفانه تا یکی حرف می‌زند هجمه علیه‌اش راه می‌اندازند، فحش می‌دهند و دروغ می‌گویند. بعد مطالبی عنوان می‌کنند که مثلا شما نگران شوید.

چه مطالبی؟

همین که تهدید می‌کنند. می‌گویند وای به روزی که ما دهان باز کنیم. چرا دهان باز نمی‌کنید؟

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

شما چیزی دارید که بخواهید در جواب بگویید؟

ببینید من هم اگر بگویم دهان باز می‌کنم … ولش کن، من هم می‌شوم مثل آنها. دروغ گفتن کار من نیست. از خودم برای تهدید دیگران اراجیف نمی‌بافم.

شما ایراد اصلی‌تان به قرارداد ویلموتس است، چرا؟

من می‌گویم این قرارداد شفاف نیست. وقتی این همه آدم می‌گویند ۱۰۰ میلیارد برای سه سال به او و دستیارانش می‌دهند، چرا فدراسیون فوتبال شفاف‌سازی نمی‌کند؟ خدا را شکر در این وضع خراب، سخنگوی محترم دولت هم گفته پول ویلموتس تأمین شده. دغدغه دولت شده پول سرمربی تیم ملی. الحمدلله طرف هم نیامده دو باخت وحشتناک آورده.

وقتی شما از پرسپولیس رفتید گفتند ۸۰۰ هزار مارک مهدوی‌کیا چه شد؟ یادتان هست؟

بله، وقتی من رفتم این پول در باشگاه بود.

همان موقع به علی پروین ایراد می‌گرفتند …

علی پروین پول را هزینه باشگاه کرد. آن موقع هر مارک ۲۰۰ تومان بود. کل پول شد ۲۰۰ میلیون. هزینه یک سال باشگاه شد.

قرارداد‌ها آن موقع که بالا نبود.

روی ۱۰، ۱۵ میلیون تومان بود ولی باشگاه هزینه‌های دیگر داشت. ۲۰۰ میلیون واقعا هزینه باشگاه شد.

خیلی‌ها به ویلموتس انتقاد دارند که حتی بعد از شکست مقابل عراق هم در ایران نماند.

مدیریت تیم‌های ملی فشل است. نتیجه این می‌شود که وقتی مربی می‌آید می‌خواهد همه چیز را دیکته کند. الان شرایط ما بحرانی است. ویلموتس هر زمان دوست دارد سفر می‌رود، هر وقت بخواهد تمرین می‌دهد و هر طور هم بخواهد برنامه می‌دهد. کسی هم نیست روی او نظارت کند. طرف با خودش می‌گوید به‌به، چه جایی آمدم. پول خوب هم که به او می‌دهیم. تا حرف هم بزنیم فیفا محکوم‌مان می‌کند. هر بلایی که دوست دارند سرمان می‌آورند. می‌دانید این نتیجه چیست؟ وقتی دستپاچه با طرف قرارداد می‌بندند. آیا لازم بود ما مربی ۱۰۰ میلیاردی در این شرایط بیاوریم؟

حرف خاصی مانده؟

نه، فقط می‌خواستم بگویم آقایان می‌خواهند ذهن مردم را با حرف‌های غلط و دروغ مشوش کنند. آقایان شما تازه به دوران رسیده هستید. کارنامه بنده و اصالت کارم در فوتبال مشخص است. شما را هیچ کس نمی‌شناسد و بهتر است خودتان را بیشتر به مردم معرفی کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل

عصبانیت عجیب کریستیانو رونالدو از جیمی جامپ!

مهرمهر4 روز قبل
شب گذشته پس از پایان بازی یوونتوس و بایرلورکوزن در آلمان، وقتی یک جیمی جامپ به سمت کریس رونالو رفت و قصد عکس گرفتن با وی را داشت با عکس العمل عجیب و بدی روبه رو شد.

ویدیو؛ جو هیجان انگیز ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا پیش از شروع دیدار آژاکس-والنسیا

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- دو تیم آژاکس و والنسیا در هفته ششم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۹/۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۱-۰ خفاش‌ها به پایان رسید. پیش از شروع بازی هواداران آژاکس فضای مهیجی در ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا به وجود آوردند که ویدیو آن را مشاهده می‌کنید.

نظرها

اخبار بیشتر