گرانی کاغذ، دغدغه فعالان عرصه کتاب/ دولت از ناشران حمایت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
گرانی کاغذ، دغدغه فعالان عرصه کتاب/ دولت از ناشران حمایت می‌کند

گرانی کاغذ، دغدغه فعالان عرصه کتاب/ دولت از ناشران حمایت می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان معاون استاندار لرستان گفت: گرانی کاغذ، موجب ایجاد دغدغه برای فعالان عرصه کتاب شده است.

محمود ثمینی در آیین تجلیل از خادمان نشر لرستان با تاکید بر توجه ویژه مردم به کیفیت کتاب‌های انتشار یافته، اظهار کرد: ناشران بهترین تضمین کننده کیفیت موضوعی کتاب هستند.

وی با بیان این‌که اهمیت علم بر کسی پوشیده نیست و قاعدتا انتقال علم هم نیازمند به ابزار و امکاناتی است که باید هم به آن پرداخته شود و هم مورد توجه ویژه قرار گیرد، افزود: آگاهی‌بخشی به انسان‌ها و انتقال فرهنگ‌ها در گرو قلم ‌زدن، تحلیل کردن و اقداماتی است که همه در سایه کتاب متصور است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها در خلال بازدید از نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب بر اهمیت نشر و کتاب و نقش آن در رشد جامعه و همچنین جایگاه ویژه ناشران در کیفیت بخشیدن به موضوع کتاب‌ها تاکید فرموده‌اند که باید به‌طور جدی مدنظر قرار گیرد.

ثمینی با اشاره به این‌که موضوعاتی از جمله گرانی کاغذ، موجب ایجاد دغدغه برای فعالان عرصه کتاب شده است، اظهارکرد: گرچه عده‌ای معتقدند امروزه و به‌واسطه تکنولوژی‌های جدید و فضای مجازی، تمایل به کتاب‌های کاغذی کاهش یافته اما باید گفت آن‌ چیزی که برای انسان از ماندگاری بیشتری برخوردار بوده کتاب کاغذی است و دولت با تمام توان از ناشران و فعالان عرصه کتاب حمایت کرده و می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بلاتکلیفی تکنسین‌های سلامت دهان ودندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته بعد از افتتاح پروژه‌ها دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توسط سعید نمکی، وزیر بهداشت، چند نفر از تکنسین‌های سلامت دهان و دندان به نحوه اجرا نشدن تعهدات خدمت سه برابر تحصیل خود اعتراض کردند. با توجه به دستور وزیر بهداشت قرار بر آن بود تا تکنسین‌های سلامت دهان و دندان جذب دانشگاه علوم پزشکی شوند ولی امروز با توجه به جذب نیروهای شرکتی، تکنسین‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. گفتنی است، مطابق مصوبه جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مقرر شده تا محل به کارگیری تکنسین‌های سلامت دهان در حوزه معاونت بهداشت در مراکز خدمات جامع سلامت به روستاییان به عنوان مراقب سلامت دهان (دستیار دندان‌پزشک) و در مناطق محروم و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر باشد. همچنین تعیین محل خدمت نیز بر عهده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.

تجمع دوباره هواداران استقلال مقابل ساختمان باشگاه+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
تعدادی از هواداران تیم فوتبال استقلال مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کردند. با وجود اینکه استعفای امیر حسین فتحی توسط وزیر ورزش پذیرفته شده اما باز هم تعدادی از هواداران این تیم مقابل ساختمان این باشگاه حضور پیدا کردند. این نفرات در شرایطی که از عملکرد وزارت ورزش و مازیار ناظمی انتقاد داشتند بعد از یک ساعت حضور مقابل ساختمان خیابان سعادت آباد راهی وزارت ورزش شدند تا در آنجا تجمع کنند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که امیر حسین فتحی نیز به باشگاه استقلال رفته و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی در مقابل این باشگاه حضور دارند. فیلم حضور هواداران مقابل باشگاه را در زیر ببینید:

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

انتقاد تند کاپیتان استقلال از مدیرعامل این تیم

مهرمهر1 روز قبل
وریا غفوری کاپیتان استقلال: مردم صاحبان اصلی باشگاه هستند. الان بهترین موقع است که من افتضاح مدیریت را توضیح بدهم. کار به جایی رسیده بود که استراماچونی فکر می‌کرد باشگاه او را مسخره می‌کند.

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر12 ساعت قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.

نقد و بررسی مرسدس بنز جی‌ال‌اس مدل ۲۰۲۰

تابناکتابناک15 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر