آتش بنزین، چقدر بلیت سینماها را سوزاند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
آتش بنزین، چقدر بلیت سینماها را سوزاند؟

آتش بنزین، چقدر بلیت سینماها را سوزاند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
باوجود ناآرامی‌های بنزینی هفته گذشته در کشور، میزان کاهش استقبال مردم از سینماها نسبت به هفته قبل از آن، زیر ۱۰ درصد بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سینماهای کشور در هفته پایانی آبان، به دلیل ناآرامی‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین در کشور، شاهد کاهش حدود ۱۰ درصد از میزان فروش بلیت و ریزش نزدیک به ۷ درصد از مخاطبان فیلم‌های روی پرده بودند.

از روز جمعه ۲۴ آبان و در حالی که فروش هفته گذشته (۱۷ تا ۲۳ آبان) فیلم‌های روی پرده نوید بازگشت رونق به سینماها پس از چندماه را می‌داد، اتفاقاتی در برخی شهرها رخ داد که به یک باره فروش سینماها هم با روند کاهشی روبه‌رو شد. افزایش قیمت بنزین و شعله‌ور شدن اعتراضات در بعضی از شهرها از یک سو و قطع اینترنت از سوی دیگر، علاوه بر لغو بسیاری از برنامه‌های هنری از جمله اکران‌های مردمی چند فیلم، جشن انجمن منتقدان و …، موجب شد فروش سینماها طبق گفته رئیس انجمن سینماداران، در سه روز اول هفته گذشته، کاهشی حدودا ۹۰ درصدی را تجربه کند. این رقم البته در روزهای آخر هفته بهبود یافت و بخش عمده این کاهش جبران شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

در نهایت سینماها در هفته پایانی آبان، هرچند با کاهش مخاطب روبه‌رو شدند اما سه روز پایانی هفته روزهای خوبی را سپری کردند. در پایان این هفته {پنجشنبه ۳۰ آبان)، فروش کل سینماهای کشور از رقم شش میلیارد و ۲۳۴ میلیون تومان گذشت که سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از این رقم سهم فروش سینماهای تهران بود. ۵۰۷ هزار نفر کل مخاطبانی بودند که در این هفته در سینماها به تماشای فیلم‌های روی پرده نشستند که از این رقم هم بیش از ۲۴۷ هزار نفر تهرانی‌ها بودند. قیاس این ارقام با هفته گذشته نشان می‌دهد حدود ۷۰۰ میلیون تومان فروش و نزدیک به ۹۰ هزار مخاطب، میزان کاهش استقبال از سینماها نسبت به هفته گذشته بوده است که البته با توجه به تعطیلی بسیاری از سانس‌های سینماها در روزهای ابتدایی هفته، چندان رقم عجیبی به نظر نمی‌رسد.

مشروح این گزارش را بخوانید

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر