راه‌اندازی اپراتور موبایل مجازی در بانک ایران‌زمین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی

راه‌اندازی اپراتور موبایل مجازی در بانک ایران‌زمین

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
گروه بنگاه‌ها- فاطمه بهادری : نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت جهان ارقام پارس (جامپ) گفت: بانک ایران‌زمین اپراتور موبایل مجازی راه‌اندازی می‌کند. مهدی عباس‌نیا با بیان این مطلب افزود: این شرکت، هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک ایران‌زمین است و در این مجموعه از شرکت‌های حوزه ارتباطات، مخابرات و فناوری اطلاعات داریم. عباس‌نیا با بیان اینکه شرکت جهان ارقام پارس ماموریت شرکت‌داری برای برنامه‌ریزی استراتژیک و راهبری شرکت‌های گروه را بر عهده دارد، تصریح کرد: شرکت پدیسار انفورماتیک از جمله شرکت‌های زیرمجموعه جامپ است که در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات فعالیت دارد و با مجوز پرداخت یاری، حوزه‌های پرداخت را پشتیبانی می‌کند.

مدیرعامل شرکت جهان ارقام پارس با بیان اینکه فرزانگان پارس در زمینه شبکه‌های فیبر نوری فعالیت می‌کند، گفت: شرکت آرین تل نیز از دیگر شرکت‌های زیرمجموعه‌ این هلدینگ است که سرویس تلفن خود را به‌عنوان اپراتور موبایل مجازی با کمک از زیرساخت‌های سه اپراتور همراه اصلی راه‌اندازی می‌کند. وی ادامه داد: این اپراتور موبایل مجازی به کل کشور خدمات ارائه می‌دهد و خدمات متنوعش را به بازار و برای همه افراد معرفی می‌کند. عباس‌‌نیا با تاکید بر اینکه تقریبا همه بانک‌ها در زمینه تنوع محصولات به بلوغ رسیده‌اند و همه محصولاتشان شبیه به هم است، افزود: آنچه که توسعه محصول و خدمت را متحول می‌کند، مشارکت‌هاست. وی پیشنهاد کرد که باید در را به سوی ایده‌های جدید و فین‌تک‌ها و استارت‌آپ‌ها باز کرد. وی ادامه داد: بانک ایران‌زمین و شرکت جامپ با راه‌اندازی مرکز نوآوری از استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها حمایت می‌کند. در این راستا، با شهرداری‌های استان تهران برنامه‌ریزی کرده‌ایم که هر شهرداری برای مدارس، تورهای یک و دو روزه برای آموزش در نظر بگیرند. وی شرکت سامان ایمن‌پرداز (پاژ) را از دیگر شرکت‌های فعال هلدینگ معرفی کرد که روی کسب و کارهای موبایلی متمرکز است و چند کسب و کار را در مشهد اجرا کرده است. به گفته عباس‌نیا، شرکت سابین تجارت آریا نیز با مجوز پرداخت یاری، همه سرویس‌های PSP را ارائه می‌دهد. مدیرعامل شرکت جامپ با تاکید بر اینکه این شرکت در وهله اول وظیفه ساماندهی و سازماندهی مجدد شرکت‌ها در راستای تحول دیجیتال بازار را دارد، گفت: هلدینگ فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین، ماموریت تحول دیجیتال بانک را بر عهده دارد. وی تصریح کرد: همواره ارتباطات مخابراتی با سرعت بالا، یکی از ارکان اصلی توسعه بوده و ما در گروه ایران‌زمین و جامپ از این بازیگران بهره‌مند هستیم. مدیرعامل شرکت جهان ارقام پارس با تاکید بر اینکه صنعت موبایل و مخابرات در کنار بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت، موجب تحول شده‌اند، افزود: یکی از ارکان اصلی بانکداری دیجیتال، بهره‌مندی از مخابرات دیجیتال در برقراری ارتباطات یکپارچه است. وی کاهش هزینه‌های عملیاتی مشتریان و ایجاد مزیت رقابتی با سایر بازیگران این حوزه را از برنامه‌های آتی شرکت اعلام کرد و گفت: ما اولین بانکدار دیجیتال در کشور و سرآمد خواهیم بود.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

فیلم | مدیرعامل معتاد و کارتن خواب در جلسه رسیدگی به یک پرونده ارزی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده شرکت طرح و نقشه پناهی چهارشنبه (۱۳ آذر) در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در پرونده فساد ارزی گروه «طرح و نقشه پناهی» در دو مورد مشخص شد متهمان با یک وعده غذای گرم و یک قطعه تراول چک پنجاه هزار تومانی افراد کارتن خواب و دارای اعتیاد را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی می‌کردند.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی و خارجی نیست. به‌اعتقاد فعالان بازار در یک ماه اخیر قبل از گرانی بنزین بازار خودرو با شوک افزایش قیمت‌ها در خودروهای داخلی و خارجی مواجه شد اما این موضوع مقطعی بود به‌نحوی که بعد از گرانی بنزین فقط خودروهای دوگانه‌سوز شاهد افزایش قیمتها شدند و سایر خودروها با کاهش تقاضا در بازار روبه‌رو بودند. * تمامی خودروها فقط دارای حق گارانتی هستند و شامل خدمات دیگری (کارت طلایی، کارت نارنجی، بیمه بدنه و …) نمی‌باشد. * تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از مهرماه به بعد است. * رنگ‌های تیره (متالیک) ممکن است با قیمت‌ها بسیار بالاتری در بازار به فروش برسد.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.

نظرها

اخبار بیشتر