کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
سلتوس در نوشتار انگلیسی با حرف C شروع می شود اما کره ای ها آنرا به S تغییر داده اند زیرا در صنعت خودرو کاربردهای زیادی دارد: اس یو وی، اسپرت، اسپید(سرعت)، استایل و بسیاری از کلمات دیگر را می توان در نظر داشت که همگی با S آغاز می شوند.

عصرایران- سلتوس محصولی جدید از کیا موتورز است که در زمان رونمایی به عنوان خودرویی اقتصادی برای بازار هند و منطقه شرق آسیا معرفی شد. کیا موتورز؛ آندراپرادش هند و گوانگجو کره جنوبی را برای تولید این محصول انتخاب کرد اما اخیرا با ارائه تصاویری از مدل ۲۰۲۱ این محصول و جذابیت هایی که به عنوان یک شاسی بلند جمع و جور دارد امکان ارائه آن در سایر بازارها و بویژه آمریکا نیز مطرح شده است. حضور این محصول در نمایشگاه خودروی لس آنجلس نیز بر احتمال حضور سلتوس در آمریکا افزوده است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 2

سلتوس نامی است که در افسانههای یونانی برای اشاره به پسر هرکول استفاده شده است. اولین بار در سال ۲۰۱۸ و به شکل مفهومی معرفی شد.

سلتوس در نوشتار انگلیسی با حرف C شروع می‌شود اما کره ای‌ها آنرا به S تغییر داده‌اند زیرا در صنعت خودرو کاربردهای زیادی دارد: اس یو وی، اسپرت، اسپید (سرعت)، استایل و بسیاری از کلمات دیگر را می‌توان در نظر داشت که همگی با S آغاز می‌شوند.

در ادامه نگاهی به ویژگی‌های این محصول در مدل ۲۰۲۱ خواهیم داشت:

طراحی

به عنوان یک خودروی شاسی بلند؛ سلتوس مجموعه زیبایی را پیش روی مخاطب قرار داده است تا جائیکه می‌توانیم آنرا یک محصول متفاوت در شاسی بلندهای چند سال اخیر کیاموتورز بدانیم.

طراحان کیا تلاش کرده‌اند به رغم استفاده از مواد ارزان بویژه برای قسمت‌های پلاستیکی بدنه، خودرویی را ارائه دهند که جلوه‌های یک محصول لوکس را به نمایش بگذارد.

چراغ‌های جلوی سلتوس، متفاوت‌ترین قسمت دماغه است. اینجا از دو سطح چراغ روی هم استفاده شده که امتداد آنها (چراغ‌ها) در گریل (جلوپنجره) نیز یک فضای دو طبقه ایجاد کرده است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 10کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 11

همانطور که در تصاویر مشاهده می‌شود این محصول همانند سایر تولیدات جدید کیا موتورز از الگوی معروف دماغ ببری برای گریل استفاده کرده است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 13

کیا، کمبود‌های کیفی بخش‌های پلاستیکی را با قطعات کرومی رنگ جبران کرده است که در بخش دماغه نیز شاهد حضور پررنگ این عناصر هستیم.

از طرف دیگر می‌توانیم سلتوس را به عنوان یک شاسی بلند اسپرت نیز مورد توجه قرار دهیم. ارتفاع ۱۸۲ میلیمتری کف از زمین؛ فضایی مناسب را برای طراحی بامپر (سپر) ایجاد کرده است. سینی پلاستیکی نقره‌ای با سه ورودی بزرگ هوای مستطیلی به شکل قطعه‌ای مجزا روی بامپر قرار گرفته است. فرورفتگی عمیق محل قرارگیری مه شکن‌ها در طرفین با گرافیک خلاقانه بر زیبایی‌های این بخش از نما افزوده است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 16

اگر مقداری به خودرو نزدیک شوید در بخش هایی از نوار بالایی قاب گریل که در فاصله دور نمای کرومی دارند یک بافت مش دیده می‌شود که دقیقا همین بافت روی روکش صندلی‌ها نیز کار شده است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 18کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 19

باید به این نکته نیز اشاره شود که سلتوس از الگوی طراحی مکعبی الهام گرفته شده و بنابراین از ستون A تا نوک دماغه که لوگوی کیاموتورز قرار گرفته شیب مشخصی وجود ندارد. در چنین شرایطی می‌بینیم که هودلاین‌ها (خطوط روی درپوش موتور) عملا در خط دید هم سطح، به چشم نمی‌آیند درحالیکه دو چین کاملا برجسته روی این درپوش موتور ایجاد شده است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 21

با حرکت به سمت نمای جانبی، نشانگر راهنما چسبیده به هلال پلاستیکی فندر (گلگیر) و در ادامه عناصر کرومی شامل زه و دستگیره درب‌ها جلب نظر می‌کند. رینگ‌های الماسه آلومنیومی که کیا برای این محصول معرفی کرده نیز طراحی بسیار خوبی دارند و در اندازه‌های ۱۶، ۱۷ و ۱۸ اینچی باتوجه به تریم قابل سفارش است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 24کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 25

در نمای عقب، سلتوس بیشتر شبیه محصولات لوکس طراحی شده تا یک شاسی بلند اقتصادی! چراغ‌های اصلی الگوی جالبی دارند که یک نوار کرومی با چراغ دنده عقب وارد آنها شده است.

کمی پایین‌تر نیز چراغ‌های قرمز هشدار داخل یک فرورفتگی قرار گرفته‌اند که این بخش در هماهنگی با مکان مه شکن‌ها در بامپر جلو ایجاد شده است. تقریبا بیشتر بامپر عقب را ادامه پلاستیک مشکی رنگی که دور تا دور بدنه حرکت کرده، تشکیل داده است.

خروجی‌های اگزوز در طرفین داخل یک قاب کرومی قرار دارند و در بخش میانی نیز یک شبه دیفیوزر نقره‌ای رنگ قرار گرفته است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 29کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 30کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 31کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 32کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 33کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 34کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 35کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 36

براساس اطلاعات وب سایت کیاموتورز؛ طول خودرو ۴۳۱۵ میلیمتر، عرض ۱۸۰۰ میلیمتر، ارتفاع ۱۶۴۵ میلیمتر و فاصله بین محورها ۲۶۱۰ میلیمتر گزارش شده است.

کابین و امکانات هوشمند

فضای داخل کابین سلتوس در نقدهای کارشناسانه نمرات قابل قبولی را به خود اختصاص داده و نقطه قوت آن به طراحی و جانمایی جزئیات در کنسول جلو مربوط می‌شود.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 40

اینجا یک نمایشگر ۱۰٫۲۵ اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و دوربین‌های محیطی مشاهده می‌شود که طراحی عمودی روی کنسول آن طرفداران خاص خود را دارد.

یک نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی در قسمت نشانگرهای آمپر و همچنین نمایشگر هدآپ ۸ اینچی برای این محصول استفاده شده است.

از امکانات سلتوس می‌توان به: پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، ۳ پورت یو اس بی، شارژ بی سیم ویژه تلفن هوشمند، سیستم صوتی از برند مطرح بوز با ۸ اسپیکر، نورپردازی هوشمند داخل کابین، ورود بدون کلید، هماهنگی با تلفن هوشمند، و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی سلتوس دارای امکاناتی شامل: ۶ کیسه هوا، شاسی با فولاد تقویت شده، کروز کنترل تطبیقی، سنسورهای پارک جلو و عقب، سامانه پایداری الکترونیکی، نمایش نقاط کور دید راننده، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری، سامانه ایمنی تشخیص عابر پیاده، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو در خطوط و …

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 45کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 46کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 47کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 48کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 49کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 50کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 51

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 53

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 55

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 57

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 59

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 61

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 63

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 65

پیشرانه

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 68

برای سلتوس ۲۰۲۱ دو موتور قابل سفارش است و این خودرو در ۳ تریم به فروش می‌رسد. موتور ۴ سیلندر تنفس طبیعی ۲ لیتری با خروجی ۱۴۶ اسب بخار و گشتاور ۱۳۲ پوندفوت در تریم‌های اس و ال اکس و ایی اکس. موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۱٫۶ لیتری با خروجی ۱۷۵ اسب بخار و گشتاور ۱۹۵ پوندفوت قابل سفارش برای تریم‌های اس و اس اکس.

موتور ۲ لیتری با جعبه دنده سی وی تی و نمونه ۱٫۶ لیتری با جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک ارائه خواهد شد.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 71کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 72کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 73کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 74کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 75کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 76کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 77کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 78کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 79کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 80کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 81کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 82

کیا سلتوس اکس لاین مفهومی

همزمان با تولید سلتوس، کیا از دو نمونه تیونینگ شده با نام‌های اکس لاین تریل اتک و اکس لاین اربن مفهومی نیز رونمایی کرده که این دو محصول بر پایه پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو معرفی شده‌اند. ویژگی‌های آفرودی مانند سامانه تمام چرخ محرک، سیستم تعلیق تقویت شده و افزایش ارتفاع خودرو از زمین برابر با ۲۳۳ میلیمتر از ویژگی‌های این محصولات است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 85

نوع رینگ‌های به کار رفته در لاستیک‌های آفرودی نیز اختصاصی بوده و در اندازه ۱۷ اینچی انتخاب شده است.

تزئینات اضافی برای بدنه مانند پراژکتورها نیز قابل مشاهده است.

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 88

براساس اعلام کیاموتورز قیمت پایه برای تریم ال اکس مجهز به سامانه تمام چرخ محرک کمتر از ۲۲ هزار دلار خواهد بود. همچنین تریم اس محرک جلو نیز قیمت مشابهی خواهد داشت.

مازیار دانیالی

کیا موتورز و معرفی فرزند هرکول/ نقد و بررسی شاسی بلند ۲۲ هزار دلاری با مدل ۲۰۲۱ (+تصاویر) - 91

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو2 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

(ویدئو) تبدیل انسان به ربات

فراروفرارو1 روز قبل
شرکت رباتیک Skeletonics یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه‌های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می‌دهد. به گزارش فرارو، این اسکلت خارجی Arrive نام گرفته و در شرکتی تولید شده که محصولات آن به انسان این امکان را می‌دهد که احساس غول‌پیکر بودن پیدا کند. ربات Arrive چهارمین محصول تولید شده این شرکت در حوزه اسکلت خارجی است و پوشیدن آن نسبت به دیگر مدل‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است و وزن کمتری هم دارد. تهیه این ربات ژاپنی ارزان نیست و قیمت آن از حدود ۷۰ هزار پوند آغاز می‌شود و کسانی که قصد تن کردن این ربات را دارند، باید از قبل آموزش ببینند زیرا استفاده از آن خیلی هم آسان نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، شرکت ایران خودرو اعلام کرد خودروهای عرضه شده در این پیش فروش شامل سمند EF۷ پایه گازسوز، پژو پارس سال، دنا پلاس و پژو ۲۰۷I است. موعد تحویل خودروها نیز آذرماه ۹۹ عنوان شده است. همانند شرایط پیش فروش گذشته، هر کدملی قادر است تنها یکی از خودروهای موجود در این بخشنامه را انتخاب کند. امکان تغییر کد کلاس و رنگ خودرو از سوی ایران خودرو در این قرارداد وجود دارد و امکان صلح برای آن در نظر گرفته نشده است. در این بخشنامه، پس از فرا رسیدن موعد تحویل خودرو، در صورت اعلام شرکت ایران خودرو و تمایل مشتری امکان تغییر شرایط ثبت نام (تمدید موعد تحویل) با همان شرایط وجود خواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
به تازگی شرکت آلمانی دایملر خودروی جدید مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ را رونمایی کرده است تا قبل از عرضه، مشتریان و علاقمندان را با قابلیت و امکانات جدید آن آشنا کند. خبرگزاری ایسنا: به تازگی شرکت آلمانی دایملر خودروی جدید مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ را رونمایی کرده است تا قبل از عرضه، مشتریان و علاقمندان را با قابلیت و امکانات جدید آن آشنا کند. سرانجام خودروی مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ با تغییر و تحولات متعددی در سیستم محرکه و همچنین طراحی ظاهری رونمایی شد. مدل‌های استاندارد همچون GLA ۲۵۰ این خودرو به سیستم چرخ‌های جلو محرک و مدل GLA ۲۵۰ ۴MATIC به سیستم تمام چرخ محرک مجهز شده‌اند. در زیر تصاویری از خودروی مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ را مشاهده خواهید کرد:

نظرها

اخبار بیشتر