نانوایان اصفهانی حق تغییر قیمت و کیفیت نان را ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اصفهان امروز
  4. اقتصادی

نانوایان اصفهانی حق تغییر قیمت و کیفیت نان را ندارند

اصفهان امروزخبرگزاری اصفهان امروز |

نانوایان اصفهانی حق تغییر قیمت و کیفیت نان را ندارند - 1

۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۶:۱۴ / کد خبر:۷۷۷۱۰ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: نانوایان استان حق هیچگونه تغییری در قیمت و کیفیت نان را ندارند و در صورت مشاهده چنین تخلفی با آنها برخورد می‌شود ایرج موفق در گفت و گو با ایرنا افزود: در زمان حاضر هیچ مشکلی از نظر توزیع و عرضه آرد و نان در استان اصفهان وجود ندارد و قیمت و سهمیه‌ای آن نیز تغییر نکرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اظهار داشت: همه نانوایان ملزم به نصب تابلوی قیمت مصوب نان در مغازه هستند و از روز شنبه دوم آذر امسال با نانوایان فاقد تابلو به‌عنوان متخلف برخورد خواهد شد.

وی از مردم خواست تا هرگونه تغییر در قیمت یا کیفیت نان را به سامانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان (۱۲۴) گزارش کنند.

موفق در باره آخرین قیمت انواع نان در استان خاطرنشان کرد: قیمت نان سنگک در نانوایی‌های یارانه‌پز، بدون کنجد یکهزار تومان و با کنجد یکهزار و ۳۰۰ تومان و در نانوایی‌های نیمه یارانه‌پز قیمت نان بدون کنجد یکهزار و ۳۰۰ تومان و با کنجد یکهزار و ۶۰۰ تومان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، قیمت نان تافتون تنوری بدون کنجد در نانوایی‌های یارانه‌پز را ۴۰۰ تومان و با کنجد ۴۵۰ تومان، تافتون ماشینی ساده ۳۵۰ تومان و با کنجد ۴۰۰ تومان، لواش ماشینی۲۵۰ تومان، بربری ساده را ۶۰۰ تومان و با کنجد ۷۰۰ تومان اعلام کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی به قیمت انواع نان در نانوایی‌های نیمه یارانه‌پز نیز اشاره و اضافه کرد: در این نانوایی‌ها، قیمت نان بربری ساده ۸۰۰ تومان و با کنجد ۹۰۰ تومان، تافتون تنوری و ماشینی ساده ۵۰۰ تومان و با کنجد ۵۵۰ تومان، نان طرح خانگی ساده ۶۲۵ تومان و با کنجد ۷۰۰ تومان، نان طرح کمشچه با وزن خمیر ۳۰۰ گرم ساده ۷۵۰ تومان و با کنجد ۸۵۰ تومان، نان طرح کمشچه با وزن خمیر ۳۵۰ گرم ۸۷۵ تومان و با کنجد یکهزار تومان، لواش ماشینی ۳۵۰ تومان، نیمه‌حجیم ساده ۹۰۰ تومان و با کنجد یکهزار تومان، هر کیلوگرم نان خشکه کنجدی ۶ هزار تومان و هر کیلوگرم نان خشکه قندی کنجدی نیز ۱۲ هزار تومان است.

قیمت نان، مهر امسال در استان اصفهان افزایش یافت که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان برای انواع نان، متغیر بود.

مهر سال گذشته نیز قیمت نان در این استان حدود ۱۰ درصد افزایش یافت هرچند به گفته رییس وقت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، این مقدار افزایش قیمت چندان مورد قبول نانوایان نبود و آنها خواهان افزایش درصد بیشتری بودند.

قبل از سال ۹۷، آخرین مصوبه شورای آرد و نان برای نرخگذاری قیمت مربوط به آذر سال ۱۳۹۳ بود.

در شهرستان اصفهان ۹۸۰ و در کشور بالغ بر ۸۵ هزار واحد رسمی نانوایی وجود دارد.

۲۰ درصد واحدهای تولیدی نان در اصفهان از آرد آزاد و ۸۰ درصد از آرد یارانه‌ای استفاده می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر