رایزنی ترامپ با جمهوری‌خواهان سنا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی

رایزنی ترامپ با جمهوری‌خواهان سنا

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
دنیای اقتصاد : مقامات کاخ سفید و سناتورهای حزب جمهوری‌خواه درباره دو هفته محاکمه ترامپ در سنا گفت‌وگو کردند. به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، مقامات ارشد کاخ سفید از جمله جرد کوشنر روز پنج‌شنبه به‌طور خصوصی با سناتورهای جمهوری‌خواه دیدار کردند و از احتمال محاکمه دو هفته‌ای، به همراه جدول زمانی فرآیند محاکمه در سنا سخن گفتند. ۶ سناتور عمدتا از کمیته قضایی سنا از جمله لیندسی گراهام، جان کندی از لوییزیانا و مایک لی از یوتا در جلسه‌ای با حضور مقامات کاخ سفید دیدار داشتند. از افراد کاخ سفید نیز در این جلسه می‌توان به پت سیپولونه، میک مولوانی، کفیل کارکنان کاخ سفید و چند مقام ارشد دیگر اشاره کرد. گفته می‌شود در این جلسه حاضران کاخ سفید بیشتر شنوای پروسه بودند. گراهام به خبرنگاران گفت: «واقعا نمی‌دانم چه کسی این همه مشتاق محاکمه طولانی‌مدت و غیرضروری است؟» در این راستا یکی از مقامات کاخ سفید درباره حضور افراد دولت آمریکا در سنا به واشنگتن‌پست گفت که بحث‌ها اصلا در مورد توافق نبوده و بیشتر رد و بدل شدن ایده‌ها بوده است.

این جلسه به میزبانی اریک یولند، مدیر امور قانون‌گذاری کاخ سفید برگزار شد که پیش‌تر برای سالیان طولانی به‌عنوان مشاور در سنا مشغول به کار بوده است. این جلسه بخشی از طرح کاخ سفید برای دیدار با سناتورهای کلیدی است که چهره به چهره صورت می‌گیرد و ترامپ با برخی از آنها خود نیز رودررو گفت‌وگو کرده است تا عیار استیضاح توسط کاخ سفید سنجیده شود. گراهام گفت ما درخصوص اتفاقات در مجلس نمایندگان و دیدگاه سناتورها نسبت به جلسات محاکمه در سنا گفت‌وگو کردیم. این سناتور تصریح می‌کند که وی می‌خواسته به کاخ سفید بفهماند آرای کافی برای کنار گذاشتن پرونده وجود ندارد و سنا ناگزیر به برگزاری محاکمه است. گراهام ادامه داد: «بیشتر افراد موافق این امر هستند که ۵۱ رای وجود ندارد تا این پرونده پس زده شود.» گراهام، مدیر پیشین استیضاح کلینتون در مجلس نمایندگان، آنچه را که پیش‌تر تجربه کرده بود با حاضران در جلسه در میان گذاشت و گفت که نحوه برگزاری محاکمه در سنا چگونه است.

در این شرایط ترامپ هم روز پنج‌شنبه با ۸ سناتور کلیدی قرار ناهار در کاخ سفید گذاشت و درباره نحوه محاکمه در سنا گفت‌وگو کرد. این دیدارها در شرایطی صورت می‌گیرد که اگر ترامپ بتواند رای ۸ سناتور را به سود خود جلب کند می‌تواند پرونده استیضاح در سنا را پیش از محاکمه به هوا بفرستد. با این حال ۸ سناتور جمهوری‌خواه از ایالت‌های مردد (نه دموکرات، نه جمهوری‌خواه) تحت فشار هستند تا به قانون اساسی عمل کنند. این ۸ سناتور شامل میت رامنی از ایالت یوتا، سوزان کالینز از ایالت مین، بن ساسه از ایالت نبراسکا، جانی ارنست از ایالت آیووا، لیزا مورکوفسکی از ایالت آلاسکا، مارتا مک‌سالی از ایالت آریزونا، کری گاردنر از ایالت کلرادو و لامار الکساندر از ایالت تنسی هستند. به گزارش ووکس، در بین این ۸ نفر میت رامنی سرسخت‌ترین افراد حاضر است که با ترامپ مشکل اساسی درباره نحوه حکومت‌داری وی دارد اما با این حال در جلسه ناهار کاری با ترامپ حضور داشته است. پولیتیکو در گزارش نوشت که ترامپ با جمهوری‌خواه مهاجم نسبت به برنامه‌هایش دیدار و گفت‌وگو داشته است. به گفته پولیتیکو گفت‌وگوی ترامپ با میت رامنی و سوزان کالینز دو سناتور کلیدی از اهمیت بیشتری برخودار بوده است. این در حالی است که دیدار ترامپ با سناتورها به این ۸ قانون‌گذار محدود نشد و وی تا آخر روز پنج‌شنبه با ۴۰ سناتور دیدار داشته است. رامنی البته پیش از این دیدار گفت که از نظر وی ترامپ مرتکب خطا شده است و نباید از یک کشور خارجی درخواست می‌کرده تا از جو بایدن تحقیق کند. او همچنین از حضور در این جلسه استقبال کرد و گفت: «این جلسه دیدار با رئیس‌جمهوری است. در مورد هر چیزی که بخواهد رئیس‌جمهور می‌تواند آزادانه صحبت کند. من انتظار این دعوت را نداشتم اما خوشحال می‌شوم از خواسته‌های رئیس‌جمهوری مطلع شوم.» برای برکناری ترامپ در حال حاضر نیاز به ۶۷ رای است و ترامپ قصد دارد با ۵۳ سناتور جمهوری‌خواه رایزنی داشته باشد تا برگزاری جلسات محاکمه و استیضاح را منتفی کند؛ در عین حال حتی با برگزاری این جلسات نیز به گفته بسیاری از کارشناسان همراهی جمهوری‌خواهان با دموکرات‌ها برای برکناری ترامپ بسیار نامحتمل است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب16 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس که طرفدار باقی ماندن در اتحادیه اروپا است، پیشنهاد همکاری با حزب کارگر را در صورت قبول خواسته‌های آن‌ها مطرح کرده است. هم‌چنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۲۵۱ دلار کانادا افزایش یافت. میشل آرون، استراتژیست ارزی در موسسه «استیت استریت» گفت: داده‌های اخیر نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در وضعیتی بهتر از چیزی که پیش‌تر تصور می‌شد قرار دارد. به دنبال کاهش شدید رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان، دولت ژاپن اعلام کرده یک بسته محرک ۱۲۰ میلیارد دلاری را برای تقویت رشد اقتصادی این کشور به زودی عملیاتی خواهد کرد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۶۲۱ دلار مبادله شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در اولین اقدام سیاسی میان ایران و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، امروز ژیو وانگ تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی که اخیرا مورد عفو قرار گرفته بود با دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ربوده شده توسط دولت آمریکا معاوضه شد. بر اساس این گزارش، برایان هوک در سوئیس او را از دولت این کشور تحویل گرفته است.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر