تعمیر ۱۰۰ درصدی واحدهای سیل‌زده در لرستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تعمیر ۱۰۰ درصدی واحدهای سیل‌زده در لرستان

تعمیر ۱۰۰ درصدی واحدهای سیل‌زده در لرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان مدیرکل بنیاد مسکن لرستان از تعمیر ۱۰۰ درصدی واحدهای سیل‌زده در استان خبر داد.

مسعود رضایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی واحدهای احداثی در مناطق سیل‌زده استان ۶۰ درصد و واحدهای تعمیری ۱۰۰ درصد است.

وی افزود: تا امروز اقدامات خوبی در روند بازسازی و ارزیابی و بررسی ۱۹۶۹ روستا انجام شده که ۴۶ هزار و ۶۶۹ واحد در شهرها و روستاهای استان بررسی و ارزیابی آن‌ها انجام شده است.

مدیرکل بنیادمسکن لرستان تصریح کرد: از این تعداد ۴۸ هزار فقره برای انواع تسهیلات به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند که از این تعداد هم ۱۲ هزار و ۵۸ فقره آن‌ها احداثی است.

رضایی ادامه داد: ۱۹ هزار و ۴۸۲ واحد تعمیراتی داریم و ۱۶ هزار و ۶۲۲ معیشتی بوده و در بحث همکاری بسیار خوب بانک‌ها باعث شد که ۴۳ هزار و ۸۰ واحد عقدقرارداد انجام شده است و ۴۲ هزار پرداختی داریم.

وی اضافه کرد: در بحث پیشرفت فیزیکی کارهای صورت گرفته حدود ۱۱ هزار و ۶۴۰ واحد تاکنون آواربرداری، فنداسیون ۱۰ هزار و ۱۰۰ واحد هم اجرا، حدود ۸۵۰۰ اسکلت نصب و ۶ هزار واحد دیوارچینی و ۶۴۰۰ واحد سقف آن‌ها اجراشده است که ۲۵۰۰ واحد به مرحله گچ‌وخاک و بهره‌برداری رسیده‌اند.

مدیرکل بنیادمسکن لرستان بیان کرد: واحدهای تعمیری ۱۸ هزار و ۵۴۹ واحد هستند که تعمیراتشان شروع شده و خوشبختانه ۱۸ هزار و ۴۱۴ فقره آن به بهره‌برداری رسیده و تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، نشریه کوریره دلاسرا مدعی شده است که باشگاه اینتر به آتالانتا پیشنهادی ۳۵ میلیون یورویی داده است تا هافبک این تیم دژان کولوسفسکی را به خدمت بگیرد و این پیشنهاد توانسته نظر مدیران تیم آبی‌و‌مشکی‌پوش برگامو را جلب کند. با این حال هنوز یک مانع بزرگ بر سر انتقال این بازیکن به سن‌سیرو وجود دارد و آن باشگاه پارماست، باشگاهی که کولسفسکی را تابستان امسال از آتالانتا قرض گرفت. کونته زمانی که سرمربی یوونتوس بود، ویدال را تمرین داده و شناختی کافی از او دارد. او از باشگاه خواسته ویدال را در بازار ژانویه از بارسلونا قرض بگیرند و بعد در صورت رضایت از عملکرد این بازیکن در پایان فصل قراردادش را قطعی کنند. کولوسفسکی ۱۹ ساله دوران بازیگری حرفه‌ای خود را در آتالانتا آغاز کرد، اما از آنجایی که در این تیم فرصت چندانی برای بازی به دست نمی‌آورد، تابستان امسال به صورت قرضی به پارما پیوست.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، جاده گهرباران شهرستان میاندورود یکی از جاده‌های مرگبار کشور به‌شمار می‌رود که سالانه ده‌ها نفر در آن به‌علت حوادث رانندگی و نقص راه جان خود را ازدست می‌دهند. حوادث رانندگی، انحراف و واژگونی خودروها در کانال آب حاشیه جاده گهرباران به معضلی تکراری برای شهروندان میاندورودی تبدیل شده است که بیشتر اینها از فقدان شانه خاکی، نبود گاردریل حاشیه کانال آب زمین‌های دشت‌ناز و در مجموع نقص راه نشأت می‌گیرد. در ادامه سلسله حوادث رانندگی در جاده گهرباران روز گذشته یک دستگاه خودروی پراید در جاده گهرباران نرسیده به پمپ بنزین روستای اناردین در کانال آب حاشیه جاده واژگون شد که یک نفر از سرنشینان آن در دم جان‌باخت. سخنگوی مرکز فوریت‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تایید این خبر اظهار کرد: در این حادثه یک آقای ۳۶ ساله فاقد علائم حیاتی بوده که به بیمارستان بوعلی شهرستان نکا منتقل شده است. ذکریا اشکپور با اشاره به وقوع دیگر حوادث رانندگی در این محور تصریح کرد: در حوادث رانندگی در جاده گهرباران دو خانم ۶۷ و ۶۰ ساله و یک آقای ۴۳ ساله توسط آمبولانس پایگاه‌های اورژانس ولوجا، پیامبر اعظم و سورک به بیمارستان امام (ره) ساری منتقل شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر