افزایش مجدد مصرف سیگار الکترونیکی در‌ آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سلامت
افزایش مجدد مصرف سیگار الکترونیکی در‌ آمریکا

افزایش مجدد مصرف سیگار الکترونیکی در‌ آمریکا

فارسخبرگزاری فارس |
نتایج یک بررسی آماری حاکی از‌ آن است که مصرف سیگار الکترونیکی به طور مداوم در‌آمریکا رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی آماری حاکی از‌ آن است که مصرف سیگار الکترونیکی به طور مداوم در‌آمریکا رو به افزایش است.

به گفته کارشناسان، نرخ استعمال این نوع از سیگار به میزان قابل توجهی در میان جوانان دیده می‌شود و یکی از علل مهم دخیل، قیمت پایین آن است.

طبق آمار جدیدی که روز پنجشنبه توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) منتشر شده، تنها ۱۳٫۷ درصد از بزرگسالان آمریکایی در سال ۲۰۱۸ سیگار می‌کشیدند و این نرخ حداقل ۱۴ درصد کمتر از سال ۲۰۱۷ بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه های پزشکی و سلامت

درحالی که شمار افراد سیگاری بزرگسال در‌ آمریکا رو به کاهش است، اما جوانان به سوی دخانیات می‌روند و بسیاری از انها سیگار الکترونیکی را برای استعمال انتخاب می‌کنند؛ با این تصور که این سیگار ضرر خیلی کمتری نسبت به سیگارهای معمولی دارد؛ در حالی که کارشناسان این موضوع را به طور کلی رد می‌کنند.

نتایج نشان داده است که ۴۹٫۱ میلیون آمریکایی (حدود ۲۰ درصد) در حال حاضر از یک یا چند نوع محصولات دخانی استفاده می‌کنند.

افزایش مجدد مصرف سیگار الکترونیکی در‌ آمریکا - 7

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آثار مخرب سیگار روی بدن انسان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

انباشت زباله‌های بیمارستانی سرکوچه‌های شهر + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، زباله‌های بیمارستانی به زباله‌های شهر بازگشتند. مدتی می‌شود که دوباره شاهد دور ریخت زباله‌های بیمارستانی در مخزن‌های زباله شهری هستیم که در دسترس کودکان کار و زباله گردان قرار می‌گیرد. براساس آمارهای جهانی بین ۱۰ تا ۵۲ درصد زباله‌های بیمارستانی عفونی هستند و حتی در صورت بازیافت نیز ممکن است باعث انتقال بیماریهای واگیردار شوند. چرا که این زباله‌های بیمارستانی می‌تواند به آنها آسیب‌های گاه جبران ناپذیر وارد کند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از این جبهه گیری اعلام کرده است مردم می‌توانند با دیدن زباله‌های بیمارستانی در مخازن زباله با وزارت بهداشت تماس گرفته و مراکز بهداشتی متخلف را معرفی کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
بسیاری از چپ دست‌ها را با زور مجبور می‌کردند برخلاف طبیعت شان، با دست راست بنویسند. گرچه هیچ ژن راست دستی یا چپ دستی ای وجود ندارد، اما دی ان ای در چپ دست بودن یا راست دست بودن آدم‌ها نقش دارد. راست دستی و چپ دستی در میان تعدادی از گونه‌های غیر انسانی مثل میمون‌های بزرگ هم وجود دارد، با این تفاوت که جمعیت راست دست‌ها و چپ دست‌های آن‌ها معمولا تقریبا برابر است. چپ دست بودن با معایبی همراه است، مثلا میزان وقوع سوانح شغلی در میان چپ دست‌ها بیشتر است. در چنین شرایطی اگر چپ دست باشید از برتری شگفت انگیزی برخوردارید چون بیشتر افراد عادت به مبارزه با راست دست‌ها دارند.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
بسیاری از افراد مایلند بدون نیز به استفاده از دارو و موارد شیمیایی جوان بمانند. درواقع تغذیه نقشی موثر در سلامت افراد ایفا می‌کند. یک رژیم غذایی سرشار از ویتامین E و چربی‌های سالم به شما کمک می‌کند تا چهره‌ای جوان‌تر داشته باشید. پرتقالپرتقال نقشی موثر در جوانسازی پوست دارد. چرا که پرتقال سرشار از ویتامین C است، که به رخشندگی و شادابی پوست کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر