نورافکنی در لانه مخوف «خفاش‌های طلایی»!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

نورافکنی در لانه مخوف «خفاش‌های طلایی»!

رکناخبرگزاری رکنا |
شش عضو یک باند مخوف سرقت طلا و جواهرات از منازل مشهد درحالی با صدور دستورات ویژه قضایی در چنگ قانون گرفتار شدند که اعضای این باند وحشتناک علاوه بر سوابق سرقت های مسلحانه در جنوب کشور، در برخی پرونده های امنیتی نیز نقش مهمی داشته اند.

نورافکنی در لانه مخوف «خفاش‌های طلایی»! - 1

به گزارش رکنا، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی روز گذشته با بیان این خبر گفت: از اوایل امسال، سرقت طلا و جواهرات از منازل مشهد به طرز غیرمتعارفی افزایش یافت. قاضی سید جواد حسینی افزود: بررسی محتویات پرونده‌های متشکله در مراکز انتظامی نشان می‌داد که سرقت‌های مذکور با شیوه تخریب قفل درها با دیلم و در ساعات به خصوصی از شب صورت می‌گیرد و دزدان فقط به دنبال طلا و جواهرات، سکه و پول نقد هستند.

سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد اضافه کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا و با تدابیر سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی) گروه ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با هدایت سرهنگ شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی) مامور رسیدگی به سرقت‌های مذکور شدند چرا که تحقیقات و رصدهای اطلاعاتی بیانگر آن بود که پلیس با اعضای یک باند بسیار حرفه‌ای و آموزش دیده روبه روست.

وی در ادامه تصریح کرد: اهمیت این ماجرا موجب شد تا یکی از قضات زبده دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، رسیدگی قضایی به این پرونده را درحالی به عهده بگیرد که برخی شواهد و مدارک موجود از خطرناک بودن اعضای این باند حکایت داشت بنابراین اولین مرحله از اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان با راهنمایی و دستورات قاضی دکتر حسن زرقانی آغاز شد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد خاطرنشان کرد: تحقیقات میدانی و رصدهای اطلاعاتی در مناطق جغرافیایی وقوع این جرایم نشان می‌داد که اعضای این باند خطرناک با استفاده از دو دستگاه پژو ۴۰۵ سفیدرنگ بیشتر سرقت‌ها را در مناطق احمد آباد، بولوار سجاد، فلسطین، قاسم آباد، آزادشهر، وکیل‌آباد و … انجام می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی حسینی تاکید کرد: ادامه بررسی‌ها همچنین مشخص کرد که سارقان منازل آپارتمانی را در اوایل شب زیرنظر می‌گیرند و زمانی که با تاریکی واحدهای مسکونی روبه رو می‌شوند و از خالی از سکنه بودن منازل اطمینان حاصل می‌کنند به صورت پوششی و با نگهبانی دادن یکی از پژو سواران در داخل خودرو، دیگر عوامل باند به دنبال طلا و جواهرات و سکه می‌گردند و در کمترین زمان ممکن از محل می‌گریزند.

این مقام قضایی ادامه داد: وضعیت سرقت‌های مذکور موجی از نگرانی را در میان مال باختگان و اعضای خانواده‌های آنان ایجاد کرده بود اما تحقیقات پرونده به صورت محرمانه و سری پیش می‌رفت چرا که نتیجه اقدامات اطلاعاتی حکایت از آن داشت که اعضای این باند خطرناک در برخی مسائل امنیتی ویژه نیز نقش مهمی دارند.

وی گفت: به همین دلیل و با دستورات ویژه دادستان مرکز خراسان رضوی، گروه ورزیده کارآگاهان با رعایت همه جوانب امنیتی زیر نظر قاضی زرقانی، شگردهای عملیاتی را تغییر دادند و به سرنخ هایی رسیدند که نشان می‌داد یکی از مظنونان اصلی پرونده سرقت سوابق کیفری وحشتناکی مانند سرقت‌های مسلحانه در جنوب کشور را دارد بنابراین استعلام‌ها و هماهنگی بین دستگاه‌های قضایی مشهد و یکی از استان‌های جنوبی کشور صورت گرفت و مشخصات کامل این فرد که ماه‌ها قبل از زندان گریخته بود، در اختیار کارآگاهان آگاهی قرار گرفت.

قاضی حسینی تصریح کرد: قطعات پازل سرقت‌ها و عاملان این جرایم روی میز شعبه ۴۰۵ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد کنار یکدیگر در حال چیده شدن بود که ناگهان با رصدهای اطلاعاتی، سرنخ‌های مهمی از سرکرده مخوف این باند به دست آمد و عملیات کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ دیزآوندی (رئیس دایره مبارزه با سرقت) وارد مرحله جدیدی شد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی افزود: ادامه تحقیقات شبانه روزی بالاخره سرکرده باند را در تور اطلاعاتی کارآگاهان انداخت و مشخص شد که اعضای این باند خطرناک منزلی را در بولوار وحدت مشهد اجاره کرده‌اند و با دستبرد به منازل شهروندان درصدد تهیه مبالغ هنگفت برای ادامه جرایم خاص و دستبردهای هولناک هستند.

قاضی سیدجواد حسینی با اشاره به این که هیچ کدام از اعضای باند از خراسان رضوی نبودند، درباره روند گسترده فعالیت‌های اطلاعاتی اضافه کرد: ابتدا با هماهنگی سردار تقوی همه راه‌های گریز متهمان بسته شد و اعضای شش نفره این باند در تور اطلاعاتی پلیس قرار گرفتند تا این که شب جمعه گذشته کارآگاهان در چند شاخه عملیاتی و با نظارت مستقیم قاضی حسن زرقانی وارد عمل شدند و مخفیگاه دزدان را در بولوار وحدت مشهد به محاصره درآوردند.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: در این عملیات چند ساعته شش عضو این باند که یکی از آنان زن جوانی است در چنگ قانون گرفتار شدند.

وی گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، مقدار زیادی اسناد و مدارک و لوازم سرقتی به دست آمده است که تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.

این مقام قضایی با قدردانی از دستورات و حمایت‌های ویژه مسئولان قضایی استان و همچنین فرماندهان انتظامی خاطرنشان کرد: همه اعضای باند دارای سوابق کیفری و به ویژه سرقت مسلحانه هستند اما سرکرده باند علاوه بر آن‌ها، جرایم امنیتی ویژه‌ای را نیز در پرونده سیاه خود دارد!

قاضی حسینی به دلایل امنیتی توضیح بیشتری در این باره نداد اما گفت: زن جوان که روابط نامشروع با یکی از اعضای دستگیر شده باند دارد، طلا و جواهرات سرقتی را در مشهد به طلافروشی‌ها می‌فروخت که تاکنون دو مالخر طلاهای سرقتی در منطقه طلاب مشهد هم شب گذشته دستگیر و به پنجه قانون سپرده شدند.

معاون دادستان مشهد که در سال‌های نه چندان دور به پرونده‌های جنایی رسیدگی می‌کرد و هم اکنون نیز بر رسیدگی به پرونده‌های جرایم خاص نظارت دارد، به نورافکنی در لانه مخوف باند «خفاش‌های طلایی» نیز اشاره کرد و افزود: اعضای این باند بین ۲۳ تا ۳۵ ساله هستند و از همان دوران نوجوانی به ارتکاب جرم روی آورده‌اند.

وی گفت: دو دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ سفید رنگ که در ارتکاب سرقت‌ها استفاده می‌شد نیز با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی توقیف شده است و اعضای باند در بازجویی‌های تخصصی چند ساعته با حضور قاضی پرونده در پلیس آگاهی تاکنون به بیش از ۲۰ فقره سرقت در مناطق سجاد، فلسطین، قاسم آباد، احمدآباد و … اعتراف کرده‌اند.

قاضی سیدجواد حسینی در پایان گفت: بررسی‌های دقیق و بازجویی از متهمان برای کشف سرقت‌های دیگر آنان همچنان ادامه دارد و اطلاعات بیشتر در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سجادپور

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

در باشگاه استقلال چه تغییراتی اتفاق افتاده؟

خبری16 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۳ آذرماه

خبری18 ساعت قبل

آلودگی مجدد هوا و افزایش چشم‌گیر آلاینده‌ها

خبری20 ساعت قبل

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی: برخی می‌خواهند شبکه ملی اطلاعات را زیر سئوال ببرند/ به ذهن هیچ مسئولی نمی‌رسد که اینترنت را قطع کند

خبرآنلاین13 دقیقه قبل

مخالفت شدیدکیهان با مطرح شدن استعفای رئیس جمهور/ نقشه دشمنان است

خبرآنلاین14 دقیقه قبل

خانواده‌های کودکان «پروانه‌ای» این روزها علاوه بر غم بیماری باید دغدغه تحریم‌ها را هم داشته باشند

ایلنا15 دقیقه قبل

ببینید | ویدیویی خاطر انگیز از دیدار علی دایی و مرحوم ناصر حجازی

خبرآنلاین18 دقیقه قبل

وزیر ارتباطات: اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است

جام نیوز20 دقیقه قبل

قیمت آپارتمان نوساز در تهران/ جدول

خبرآنلاین21 دقیقه قبل

مطالبه ۶ میلیارد دلاری ایران از کره جنوبی/ سئول: پول را واریز کرده‌ایم، بدلیل تحریم‌ها قابل انتقال نیست

خبرآنلاین21 دقیقه قبل