آقای تاج! باور کنید با بیانیه نوشتن به جام جهانی نمی‌رویم!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. ورزشی
آقای تاج! باور کنید با بیانیه نوشتن به جام جهانی نمی‌رویم!

آقای تاج! باور کنید با بیانیه نوشتن به جام جهانی نمی‌رویم!

ایسناخبرگزاری ایسنا |
شکست برابر عراق در انتخابی جام جهانی، پایانی بر عملکرد تیم ملی در سال ۲۰۱۹ بود و تیم ملی تا چهار ماه دیگر در یک بازی رسمی به میدان نخواهد رفت.

به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران نتایج خوبی در انتخابی جام جهانی کسب نکرده و از سوی دیگر عملکرد کادر فنی تیم ملی از جهات مختلف مورد بحث است. مارک ویلموتس و همکارانش در کنار مدیران فدراسیون فوتبال عملکرد پرانتقادی داشتند.

ویلموتس با وجود به مخاطره افتادن وضعیت تیم ملی، به ایران نیامد و مستقیم از فرودگاه راهی کشورش شد. او حتی در شرایطی که تیم‌های ملی عراق و بحرین در اردن به مصاف هم رفتند، این بازی را از نزدیک مشاهده نکرد تا خیلی زود مهیای جشن کریسمس و سال نوی میلادی شود.

این قبیل رفتارها در حالی از سوی او رخ می‌دهد که وزیر ورزش اخیرا گفته او حقوق سه ماه آینده را هم دریافت کرده و دیگر دغدغه مالی برای ادامه فعالیت او با تیم ملی مطرح نیست. با ان حال ویلموتس همچنان یک مربی پروازی است که فقط هنگام بازی‌ها کارت سرمربی‌گری تیم ملی را به گردنش می‌اندازد و به اردو می‌رود.

از سوی دیگر، فدراسیون فوتبال که این روزها احساساتی‌تر از همیشه شده و فقط به انتشار مطالب احساسی با عناوین "تیم ملی مسافر جام جهانی می‌شود"و "تیم ملی بازمی‌گردد" هیچ برنامه‌ای برای تیم ملی ارائه نکرده است. به قول سعدی «به عمل کار برآید به سخندانی نیست.» شاید هم به سخنرانی!

مهدی تاج و محمدرضا ساکت در پناه این مطالب احساسی، هیچ یک از برنامه‌های تیم ملی را تشریح نکردند و اخیرا فرصت برگزاری بازی دوستانه را هم از دست داده‌اند تا پازل ناکامی و فرصت‌سوزی در تیم ملی کامل شود.

سلسله اتفاقات ناامید کننده درباره تیم ملی در شرایطی رخ داده که سال ۲۰۱۹ برای تیم‌های ملی به پایان رسیده و فیفا تا ماه مارس ۲۰۲۰ (فروردین ۹۹) هیچ پنجره‌ای برای بازی‌های ملی ندارد و اگر وضعیت به منوال ماه‌های گذشته باشد، قطعا تیم ملی در خواب و کادر فنی در استراحت به سر خواهد برد.

طی ماه‌های گذشته غیبت ویلموتس به واسطه تاخیر در دریافت دستمزدش توجیه پذیر بود و اهالی فوتبال هم حق را به او می‌دادند اما اکنون فدراسیون فوتبال هنوز واکنشی درباره نیامدن این سرمربی به ایران نداشته و برنامه‌ای را هم برای ادامه ماه‌های آینده اعلام نکرده است.

انتظارات از فدراسیون فوتبال این است که به جای قلم‌فرسایی و تاکید بر برنامه‌ریزی برای تیم ملی، برنامه‌ای را برای تیم ملی ایران در پاییز و زمستان پیش رو ببیند. تعطیلات نیم فصل نخست لیگ برتر فرصت خوبی برای برگزاری اردوهای کوتاه مدت و بازی‌های دوستانه است.

همچنین فدراسیون فوتبال باید با تشریح برنامه کادر فنی در ماه‌های پیش‌رو از قبیل حضور در مسابقات باشگاهی برای شناخت بهتر از عملکرد بازیکنان در داخل و خارج از کشور، برای هواداران نگران تیم ملی روشنگری کند که چه برنامه‌ای برای موفقیت ایران در ادامه راه صعود به جام جهانی دارد.

در غیر این صورت باید هدیه ناخواسته بحرین و عراق را پس بزنیم و فرصت صدرنشینی در این گروه و صعود بی‌قید و شرط به مرحله بعد را از دست بدهیم زمستانی سرد و خوابی طولانی مدت را تجربه کنیم و در حسرت روزهای گذشته بمانیم.

به گزارش ایسنا، دو مطلبی که در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده به این شرح است:

تیم ملی مسافر جام جهانی می‌شود (۲۹ آبان ۱۳۹۸)

لحظه شمار برای شروع دوباره، زودتر از آنچه بتوان فکرش را کرد آغاز شده است. میدان هنگ کنگ و بعد کامبوج و در ادامه بحرین و عراق نزدیک‌تر از هر زمان دیگری است. صرف نظر از دو بازی گذشته که البته محک فردا شد، نگاه‌ها به نخستین روزهای سال نو و بهار آینده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار ورزشی روز دنیا

اینک که سرنوشت تیم ملی، دست خودش افتاده نیک می‌دانیم چراغ این خانه هرگز خاموش نخواهد شد.

فدراسیون و تیم ملی هم‌صف و یک صدا با مردم، در راه موفقیت شب و روز نمی‌شناسند و در این راستا هر اقدامی برای موفق شدن لازم باشد انجام خواهند داد و بی شک تصمیم گیران فوتبال از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند بود.

برنامه‌ای جامع برای موفقیت، پیش پای تیم ملی قرار دارد و مردان مرد ملی هیچ مانعی را برنمی‌تابند.

صرف نظر از گمانه زنی‌های غیر واقعی مطرح شده، هر اتفاقی که بتواند تیم ملی را به عنوان تیم نخست به مرحله بعد رهنمون سازد میسر خواهد شد.

ما به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود می‌کنیم.

تیم ملی بازمی‌گردد (۲۴ آبان ۱۳۹۸)

۱. شکست در ذات خود اگرچه تلخ و حزن آور است اما بی شک در زوایای پنهان خود حاوی درس‌های مهمی است.

فدراسیون فوتبال ضمن عذرخواهی از نتایج دو دیدار اخیر تیم ملی، تاکید می‌کند ارزیابی تمامی مباحث مرتبط جهت بررسی دقیق فرآیندهای طی شده و بهره وری از ظرفیت‌های بالقوه آتی آغاز شده و نتایج آن به اطلاع مردم شریف خواهد رسید.

۲. کادر فنی و بازیکنان تیم ملی در دو مسابقه اخیر تلاش خود را انجام دادند و فدراسیون فوتبال تمام کارهای لجستیک و پشتیبانی اعم از پرواز چارتر، هتل و … را انجام داد. بی شک فدراسیون ضمن تاکید بر باز بودن باب گفت‌وگو بر این باور است شرط انصاف، نقد منصفانه در جهت اصلاح و کمک به تیم ملی در میدان‌های بعدی است. اتفاقی که از شب گذشته تا امروز در کلام راهگشا و پرمحتوا بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان ارزنده فوتبال کشور و همچنین آحاد مردم هویدا بود و در این میان اما برخی معدود از فرصت استفاده کرده و اغراض شخصی را علیه فوتبال ملی بر زبان آوردند که البته چهره آنان برای مردم که صاحبان واقعی فوتبال هستند شناخته شده است.

لیک فدراسیون وظیفه خود می‌داند با مردم بی پرده سخن بگوید و لاجرم از نقش عده‌ای در برهم زدن آرامش فوتبال و افشا هویت آنان در زمان مقتضی پرده بگشاید بی شک اما رویه غالب در جهت نقد کارگشا و دلسوزانه می‌تواند زمینه ساز تکرار روزهای خوش فوتبال در سطح ملی باشد. بازه زمانی به وجود آمده در این مرحله، بهترین زمان جهت ترمیم امور مربوطه است و فدراسیون فوتبال در این راه کمترین فرصت را از دست نخواهد داد تا فروردین ۹۹ استارت دوباره‌ای بر آغاز درخشش دوباره یوزها باشد، آن هم در فرصت حضور تماشاگران خونگرم ایرانی در سه مصاف حساس خانگی که از هم اکنون برای آن بهار دل انگیز لحظه شماری می‌کنیم.

از یاد نبریم تاریخ فوتبال مملو از روزهایی است که مردان حماسه ساز فوتبال ملی در سخت‌ترین لحظات برگ‌های تازه‌ای از افتخار را به این کتاب قطور افزوده‌اند و باور داریم تیم ملی بازمی‌گردد.

۳. توضیح مهم دیگر در بحث برگزاری بازی دوستانه در فیفادی آتی است‌فدراسیون فوتبال رایزنی‌ها را از مدت‌ها قبل آغاز کرد.

استرالیا، ژاپن، چین، پاراگوئه، برزیل، امارات، لیبریا، هند و گرجستان کشورهایی بودند که فدراسیون با آنها به مرحله مذاکره رسید. در این میان، درخواست رقم‌های بالا از سوی شرکت‌های برگزارکننده، عدم توافق بر سر محل برگزاری و بعضا تمایل نداشتن به مسابقه در آن تاریخ در نهایت باعث عدم انجام مسابقه شد.

نقدهای مطرح شده در این باره قطعا دلسوزانه است اما توجه به مشکلات فدراسیون در حوزه‌های مرتبط قطعا می‌تواند روشنگر مباحث باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، درحالی که سرپرست باشگاه استقلال تاکید کرده هنوز یک مورد دیگر از درخواست‌های استراماچونی برای حل مشکلاتش باقی مانده و باید در مورد کاهش مدت قراردادش هم تصمیم گیری شود، سخنگوی وزارت ورزش زمان حضور این مربی ایتالیایی در تهران را مشخص کرد. براساس خبری که مازیار ناظمی در صفحه شخصی خود اعلام کرده، آندره استراماچونی روز جمعه به ایران خواهد آمد. وی در این مورد نوشت: «به طلوع استراماچونی نزدیکیم. ۴۸ ساعت پرماجرا داشتیم. از وزارت خارجی و پرونه سفیر ایتالیا ممنونیم.»
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، هفته دوازدهم لیگ برتر بسکتبال با برگزاری هفت دیدار دنبال شد که در بازی بزرگ هفته تیم صدرنشین پتروشیمی بندر امام مقابل تیم دوم جدول یعنی شهرداری گرگان متحمل شکست سنگینی شد. شاگردان شاهین‌طبع با این پیروزی نشان دادند که امسال هم برای قهرمانی به میدان آمدند و در گرگان به هیچ تیمی باج نمی‌دهند. در دیگر بازی مهم هفته نفت آبادان میزبان تیم شیمیدر قم بود که با نتیجه ۶۶ بر ۷۲ نتیجه را به میهمان خود واگذار کرد. شاگردان سیامک ویسی توانستند میزبان خود را ۹۰ بر ۸۱ شکست داده و به پیروزی ارزشمندی دست پیدا کنند. مس کرمان هم در تهران مقابل نیروی زمینی در یک بازی نزدیک ۸۰ بر ۷۶ به پیروزی دست پیدا کرد.

گل سلیم آمالا به آرسنال (استاندارد لیژ ۲-۰ آرسنال)

طرفداریطرفداری2 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: باشگاه رئال مادرید وضعیت کیلیان امباپه را زیر نظر دارد و مترصد فرصتی مناسب برای به خدمت گرفتن ستاره فرانسوی پاری‌سن‌ژرمن است، بازیکنی که زین‌‌الدین زیدان بارها علاقه‌اش به او را به طور علنی نشان داده و از این بازیکن تمجید کرده است. نشریه «اسپورت» چاپ کاتالونیا اکنون خبر می‌دهد که باشگاه رئال مادرید هدف‌گذاری کرده در تابستان ۲۰۲۱ سراغ جذب امباپه ۲۰ ساله برود، این در حالی است که قرارداد فعلی این مهاجم فرانسوی با پارس‌سن‌ژرمن تا سال ۲۰۲۲ اعتبار دارد. مدیران رئال مادرید بر این باورند که جذب کیلیان در این تابستان امکان‌پذیر نیست، برای همین در حال برنامه‌ریزی برای خرید او در سال پایانی قراردادش با پاریسی‌ها هستند. امباپه که در سال ۲۰۱۷ به طور قرضی از موناکو به پاری‌سن‌ژرمن پیوست و یک سال بعد قراردادش با این باشگاه فرانسوی قطعی شد، تاکنون در ۱۰۳ بازی از رقابت‌های مختلف برای پاریسی‌ها به میدان رفته و ۷۳ گل نیز به ثمر رسانده است. او این فصل هم شروعی طوفانی داشته و در ۱۶ بازی از رقابت‌ها مختلف، ۱۳ گل زده و هشت پاس گل به نام خود ثبت کرده است.

بسکتبال NBA؛ ۱۰ عملکرد برتر بازی‌های ۱۱ دسامبر (فصل ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر