دربرنابئو چه خبر است؟ |چرخش حول محوری به نام «افت ستاره‌ها» منهای بنزما
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. ورزشی
دربرنابئو چه خبر است؟ |چرخش حول محوری به نام «افت ستاره‌ها» منهای بنزما

دربرنابئو چه خبر است؟ |چرخش حول محوری به نام «افت ستاره‌ها» منهای بنزما

فارسخبرگزاری فارس |
در شرایطی کنونی تمام موضوعات در برنابئو حول محور و معضلی به نام افت ستاره‌ها می‌چرخد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئال مادرید بعد از جدایی رونالدو حتی با گذشت یک فصل همچنان به دنبال پرچمداری برای تیم است تا بازیکنان تیم با تاثیرپذیری و الگو قرار دادن وی دوباره در قالب یک روح در بدن تیم موفقیت‌های گذشته را تکرار کنند.

افت محسوس و یکباره مودریچ

لوکا مودریچ طراح و بازی‌سازی و در اصل قلب تپنده رئالی‌ها در چند سال گذشته در کنار کاسمیرو و کروس مثلث کمربندی میانی قوهای سپید را به یک ستون برای موفقیت تیم تبدیل کرده بودند. ستاره کروات بعد از اینکه با رئال سه قهرمانی متوالی در لیگ قهرمان را کسب کرد سپس با تیم ملی کرواسی راهی فینال جام جهانی شد و پس از آن مورد عنایت خاص سران یوفا و فیفا و حتی فرانس فوتبال قرار گرفت و تمام عناوین فردی برترین بازیکن سال فیفا، یوفا و سپس توپ طلا را به دست آورد. اما مشکل از همین جا شروع شد که مودریچ بعد از کسب این عناوین بزرگ دیگر آن بازیکن سابق و تاثیرگذار نشد و هیچگاه نتوانست انتظارات زیدان را برآورده کند. طولی نکشید که این افت انگیزه محسوس به نتایج تیم هم سرایت کرد و رئال مقابل تیم‌ها ته‌جدولی لالیگا هم امتیاز از دست داد. افت این بازیکن به اینجا ختم نشد و سرمربی تیم ملی کرواسی هم در چند بازی گذشته وی را به تیم ملی دعوت نکرد تا ناکامی و افت چشمگیر این هافبک بیش از پیش به چشم آید تا دود این آفت به چشم رئال و زیدان برود.

دربرنابئو چه خبر است؟ |چرخش حول محوری به نام «افت ستاره‌ها» منهای بنزما - 4

بنزما مرد اول برنابئو

در این بین تنها بازیکنی که نه تنها با افت مواجه نشده بلکه سعی کرده جای خالی و کم‌کاری همبازی‌های خود را جبران کند کریم بنزما مرد محبوب زیدان است. با رفتن رونالدو فضا برای کار این مهاجم فرانسوی باز شد و بر اساس آمار منتشر وی در ۱۵ بازی گذشته ۱۱ گل و ۵ پاس گل را برای همبازی‌های‌هایش ارسال کرده است اما مشکل اینجاست که یک دست به تنهایی صدا ندارد و کریم در خط حمله با وجود درخشش نتوانسته رئال را به جایگاه واقعیش برساند، کاری که رونالدو یک تنه از پس آن برمی‌آمد.بنزما حتی بعد از اینکه زیدان در کنفرانس خبری وی را اسطوره رئال خواند از قبول این عنوان ارزنده سر باز زد تا بیشتر مشخص شود که وی تحت شرایط سخت نمی‌تواند و نمی‌خواهد لیدر تیم باشد. در نهایت با این وجود وی همچنان مرد شماره یک برنابئو در این روزها به حساب می‌آید.

دربرنابئو چه خبر است؟ |چرخش حول محوری به نام «افت ستاره‌ها» منهای بنزما - 7

بیل ستاره بی فروغ و مصدوم و پرحاشیه

ماجرای حضور و بازی بیل در رئال مادرید به معمای مبهمی مبدل شده که با اینکه زیدان بارها به شکل‌های مختلف عنوان کرده که این ستاره ولزی مهره‌ای تاثیرگذار در ترکیب رئال است اما وی هر روز با حاشیه‌ سازی‌های مختلفی که ایجاد می‌کند سعی در اثبات خلاف گفته‌های مرد فرانسوی را دارد. مصدومیت‌ها متوالی، حواشی زیاد از جمله بازی گلف با وجود مصدومیت و اخباری مبنی بر جدایی در نیم فصل از وی یک ستاره به تمام معنا بی فروغ را ساخته که بازیچه دست رسانه‌ها شده است. بیل نیز یکی از پاشنه آشیل‌های رئال و زیدان دراینروهای حساس به حساب می‌آید. باید دید با نزدیک شدن ژانویه آیا وی رئال را ترک خواهد کرد.؟

در خبری بخوانید: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

ازارد ناجی سر در گم

وقتی ادنازارد پس از کش و قوس بسیار و هزینه کلان از چلسی راهی رئال شد، کارشناسان به این بازیکن بلژیکی به چشم حلقه گمشده رئال می‌نگریستند اما هر چه از ابتدای حضور وی گذشت کار برای وی در خط حمله سخت و سخت‌تر شد تا جایی که بعد از مصدومیت نابهنگام کسی برای بازگشت وی به ترکیب لحظه‌شماری و بی‌تابی نمی‌کرد چرا که دیگر بازیکنان جایگزین اگر بهتر از وی توپ نمی‌زنند اما بدتر از ازارد هم نبودند و نمی‌شد فرقی بین تاثیرگذاری او یا وینیسوس یا حتی یوویچ در ترکیب رئال قائل شد. تنها نقطه قابل دفاع از وی در این روزهای مسئله‌ای ثابت شده در فوتبال به نام رسیدن به هماهنگی و فرصت دادن برای تطبیق با شرایط و فضا و حتی همبازی‌های جدید است. وی در پایان هفته دوازدهم در ۷ بازی در لالیگا تنها یک گل به ثمر رسانده است.

دربرنابئو چه خبر است؟ |چرخش حول محوری به نام «افت ستاره‌ها» منهای بنزما - 13

ناهماهنگی ستاره‌های جدید

رئال از ابتدای فصل ۷ بازیکن جدید را به تیم اضافه کرده که با احتساب خامس ۸ نفر می‌شوند. مندی، آرئولا، ملیتائوادر، دیاز براهام، رودریگو، ازارد و یوویچ بازیکنانی هستند که با نظر زیدان به رئال پیوستند و امید آن می‌رود که با هماهنگی این بازیکنان رئال آن هارمونی سابق خود را به دست آورد. موضوعی که زیدان با اطمینان از آن حرف می‌زند اما مخالفان و کارشناسان با هر شکست رئال از عدم موفقیت این برنامه در آینده از آن سخن می‌گویند.

الکلاسیکو

زیدان تا زمان الکلاسیکو یعنی ۲۷ آذر زمان دارد تا تمام موانع را برطرف کند تا بتواند با درخشش در بازی حیثیتی مقابل بارسا هم جایگاه خود را روی نیمکت تثبیت کند هم گفت‌های خود را به اثبات برساند.

در نهایت در شرایطی کنونی تمام موضوعات در برنابئو حول محور و معضلی به نام افت ستاره‌ها می‌چرخد و زیدان برای ایجاد انگیزه در بازیکنان سابق و فراهم کردن بستری برای هماهنگی بازیکنان جدید چاره‌ای بیاندیشد.

انتهای پیام/ک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خلاصه بازی استقلال و پدیده/ پدیده قربانی بعدی غول آبی

مهرمهر1 روز قبل
استقلال و پدیده در قالب هفته سیزدهم لیگ برتر به مصاف همدیگر رفتند که این بازی با تک گل شیخ دیاباته به سود استقلالی‌ها به پایان رسید. در این فیلم خلاصه بازی را مشاهده می‌کنید.

جشن تولد مهدی قائدی در اردوی استقلال (فیلم)

ایلناایلنا2 روز قبل

ببینید | محمدرضا احمدی به خاطر این شوخی جنجالی ناچار به عذرخواهی از استقلالی‌ها شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
شوخی جنجالی محمدرضا احمدی گزارشگر بازی استقلال و پدیده شهر خودرو با همکارش روی تصاویر و در زمانی که هنوز مسابقه آغاز نشده بود، او را وادار به عذرخواهی از هواداران استقلال کرد.

حاشیه دیدار استقلال و شهرخودرو | واکنش هواداران به بازیکنان تیم مشهدی/ رحمتی تشویق شد اما با حسینی روبرو نشد+ فیلم

فارسفارس1 روز قبل
هنگامی که رحمتی خود را گرم می‌کرد هواداران استقلال این بازیکن را مورد تشویق قرار داده که رحمتی نیز در واکنش به این تشویق‌ها به سمت آنها رفت و مقابل جایگاه‌ها تعظیم کرد. در ادامه هواداران استقلال سیدحسین حسینی را مورد تشویق قرار دادند. نکته جالب عدم رویارویی رحمتی و حسینی در زمین با یکدیگر بود. * بازیکنان شهرخودرو با لباس‌های سرمه‌ای وارد زمین شده که هواداران استقلال نسبت به آنها واکنش نشان دادند. * بازیکنان تیم استقلال با کمی تأخیر نسبت به بازیکنان پدیده برای گرم کردن وارد زمین شدند.

خلاصه بازی نساجی ۲-۲ سپاهان (لیگ برتر ایران - ۱۳۹۸/۹۹)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- دیدار تیم‌های نساجی و سپاهان از هفته سیزدهم لیگ برتر ایران با تساوی ۲-۲ خاتمه یافت. نور افکن و مهدی زاده برای سپاهان گلزنی کردند و گل‌های میزبان نیز توسط ممشلی و عباس زاده به ثمر رسید.

تا دقیقه ۳۰: استقلال ۰ - ۰ شهرخودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در ادامه بازی‌های هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر فوتبال تیم استقلال در ورزشگاه آزادی و با قضاوت اشکان خورشیدی و در حضور حدود ۵۰ هزار تماشاگر میزبان شهرخودروی خراسان است. ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمد دانشگر، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، مسعود ریگی، علی کریمی، میلیچ، فرشید اسماعیلی، مهدی قائدی و شیخ دیاباتهسرمربی: آندره آ استراماچونیترکیب شهرخودرو: سیدمهدی رحمتی، حسین مرادمند، علی نعمتی، علی فرامرزی، فرشاد محمدی مهر، سعید صادقی، اکبر صادقی، علی نبی‌زاده، حسین مهربان، امین قاسمی‌نژاد و یونس شاکریسرمربی: یحیی گل محمدیشوت محکم مسعود ریگی در دقیقه چهار از پشت محوطه جریمه شهرخودرو از کنار دروازه این تیم به شکلی خطرناک راهی اوت شد. در دقیقه ۱۶ ضربه حسین مهربان به تیر دروازه استقلال اصابت کرد.

نظرها

اخبار بیشتر