بهره گیری از تشکل‌های مذهبی برای ارتقای محتوای برنامه‌های دینی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
بهره گیری از تشکل‌های مذهبی برای ارتقای محتوای برنامه‌های دینی

بهره گیری از تشکل‌های مذهبی برای ارتقای محتوای برنامه‌های دینی

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: بهره گیری از توان تشکل های مذهبی برای ارتقای محتوای برنامه های دینی و مناسبتی سازمان تبلیغات اسلامی در دستورکار است.

حجت الاسلام مجید باباخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در اراک، پیرامون برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در سال جاری اظهار داشت: در حال حاضر اساسنامه جدید کانون مداحان با همکاری مداحان پیشکسوت و مسئولین کانون مداحان کشور در حال آماده سازی است تا برگزاری انتخابات و فضایی جدید را در آن شاهد باشیم، چرا که بیش از ۱۰ سال از فعالیت کانون مداحان می‌گذرد و با فراز و نشیب هایی همراه بوده است که باید بتوان موفقیت‌های آن را حفظ کرده و ارتقا دهیم.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: در همین راستا نظر داریم با توجه به مناسبت‌های مختلف در طول سال، برنامه‌های مطلوب‌تری برای برگزاری توسط مجموعه تشکل‌های مذهبی طرح ریزی و در نظر گرفته شود.

باباخانی افزود: در ارتباط با آئین اعتکاف، از هم اکنون برنامه ریزی‌های لازم در حال انجام است و پیش بینی می‌شود در اعتکاف پیش رو، تعداد شرکت کنندگان به عدد یک میلیون نفر نزدیک شود.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: همچنین استفاده از توان تشکل‌های مذهبی شاخص برای برگزاری برنامه‌های محتوایی و مناسبتی سازمان تبلیغات اسلامی از قبیل برنامه‌های ایام فاطمیه، دهه فجر، اربعین و محرم از دیگر برنامه‌های سازمان تبلیغات است.

وی بیان کرد: در حال برنامه ریزی پیگیر برگزاری دیدار مداحان با رهبر معظم انقلاب هستیم تا این امکان برای تمامی مداحان کشور فراهم شود.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور اظهار کرد: اقدامات مربوط به هیات‌های اندیشه ورز در حوزه‌های شعر آیینی، نوحه، هیئات، سیره پژوهی، رسانه‌های مجموعه‌های فرهنگی و … آغاز شده است و سازمان تبلیغات اسلامی با بهره مندی از نخبگان این عرصه و توان و اندیشه آن‌ها، این مسیر را دنبال می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/قزوین معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور با پیشنهاد تأسیس کانون نخبگان امداد استان قزوین گفت: نخبگان کمیته امداد قزوین می‌توانند این کانون را به صورت یک موسسه مردم نهاد تأسیس کنند تا خدمات خود را به فرزندان امداد و مناطق محروم ارائه دهند. به گزارش ایسنا، معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور با پیشنهاد تأسیس کانون نخبگان امداد استان عنوان کرد: نخبگان امداد قزوین می‌توانند این کانون را به‌صورت یک موسسه مردم نهاد تأسیس کنند تا این نخبگان جوان خدمات خود را به فرزندان امداد و مناطق محروم ارائه دهند. شناسایی ۱۱۰ نخبه امداد در قزوینمجید مومنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین با اشاره به اینکه ۱۱۰ نفر نخبه تحت پوشش کمیته امداد در استان شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: ۲۹ هزار خانوار با جمعیت ۵۷ هزار نفری تحت پوشش کمیته امداد استان قزوین هستند. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین با اشاره به سخنان حضرت علی (ع) در خصوص موفقیت عنوان کرد: داشتن هدف، همت، دوست خوب، استفاده از تجربه‌ها، مشورت و نظم و برنامه‌ریزی، شش رمز موفقیت به شمار می‌رود. عدم خلاقیت مهم‌ترین چالش در حوزه فرهنگیحجت‌الاسلام محمود مولایی معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا کانون نخبگان در استان قزوین راه‌اندازی شود، گفت: تکنولوژی و پیشرفت سرعت بالایی دارد و عدم خلاقیت مهم‌ترین چالش در حوزه فرهنگی محسوب می‌شود و نخبگان در ایجاد خلاقیت اثرگذار خواهند بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی ادامه داد: شناخت دقیق زوایای وجودی حضرت فاطمه زهرا (س) و حرکت مسوولانه در مسیر ایشان موجب سعادت دنیا و آخرت و شکست توطئه‌های گسترده فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی می‌شود. همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان در موضوع‌های مختلف جزو برنامه‌های مهم و محوری این اداره‌کل است. این مسوول فرهنگی استان تاکید کرد: زندگی امامان (ع) هرکدام چراغی در مسیر حرکت و هدایت هستند و باید به عنوان یک ضرورت مورد عنایت روحانیان و طلاب قرار گیرند. استان یزد یک هزار و ۵۰۰ روحانی و حدود پنج هزار طلب دارد. ۴۹ درصد از یک میلیون و ۱۹۰ هزار نفر جمعیت استان یزد را بانوان تشکیل می‌دهند.

در آستانه پرواز سیمرغ سی و هشتم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​امسال سینمای رسانه‌ها در ۴ نوبت، فیلم‌های جشنواره را به نمایش می‌گذارند. نخستین نوبت به «سه کام حبس» رسید و «شنای پروانه» آخرین فیلم داستانی است که در جشنواره به نمایش درمی آید. مستند‌ها و فیلم‌های کوتاه هم آخرین نوبت‌ها را به خود اختصاص دادند. اعضای هیئت انتخاب، تنوع را ویژگی این دوره جشنواره می‌دانند. امسال جشنواره آیین گشایش ندارد و قرار است هزینه آن برای کمک به هموطنان سیل زده در سیستان و بلوچستان صرف شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: مرکز درمان ناباروری استان یکی از بهترین و مجهزترین مراکز کشور است. دکتر سید علی‌نادر دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خوشبختانه امروز نخستین فرزند مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان به نام سپهر متولد شد. وی تاکید کرد: مرکز درمان ناباروری لرستان یکی از بهترین و مجهزترین مراکز کشور است و به جرات می‌گویم به لحاظ تجهیزات، تخصص و فضای فیزیکی کم‌نظیر است. رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به یک خبر خوب دیگر، تصریح کرد: علاوه بر متولد شدن نخستین فرزند مرکز درمان ناباروری لرستان، امروز نخستین عمل جراحی مردان هم انجام شد. همچنین از تک‌تک همکاران جهاد دانشگاهی استان که با روحیه جهادی همت و تلاش کردند، تشکر می‌کنم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
نقد پرفورمنس آرتاین ضرورت همان نحوه صحیح برقراری مراحل ساخت تا ارائه است. از این رو پرفورمنس آرت در هر دو شاخه هنر‌های تجسمی و هنر‌های نمایشی به صورتی کاملا بیرونی و با استفاده از قدرت ذاتی همه هنر‌ها به درونی‌ترین لایه‌های ترس و شیدایی و مالیخولیایی بشر از موقعیت فعلی او یورش می‌برد. اما عموما پرفورمنس آرت خود را از گفتار «نه دیالوگ» می‌رهاند تا بتواند بدون تقلید اجرایی در زمانه خود رها شود، شناخت و تبیین این لایه‌ها و نه ذم و ستایش اجرا، از طریق شناسایی و کشف لایه‌های سنجش‌گر، زیر نظر نقد پرفورمنس آرت خواهد بود. لازم به توضیح است که مدل زیرین فقط از تحقیقات پژوهشی نگارنده از دو کتاب اصلی پرفورمنس آرت، یکی از هلن پاریس و دیگری از راسل گلد برگ است. در کتاب‌های دیگر بیشتر به هنر‌های اجراگری بر می‌خوریم و همین اشتباه ما را به جایی می‌کشاند که بیاییم درباره بازیگری پرفورمنس آرت (!)

نظرها

اخبار بیشتر