بهترین زمان سفر به بندرعباس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. اقتصادی
بهترین زمان سفر به بندرعباس

بهترین زمان سفر به بندرعباس

کجاروخبرگزاری کجارو |

بندرعباس نیز مانند کیش و قشم از مقاصد محبوب گردشگردی استان هرمزگان است. آیا می‌دانید بهترین زمان سفر به بندرعباس چه زمانی است.مقاله‌های مرتبط:دیدنی های بندرعباس، قلب تپنده تاریخ، صنعت و تجارت جنوب (قسمت اول)دیدنی های بندرعباس، قلب تپنده تاریخ، صنعت و تجارت جنوب (قسمت دوم)راهنمای سفر به هرمزگان

بهترین زمان سفر به بندرعباس، مرکز استان هرمزگان، از جنبه‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. شاید شما هم بخواهید بدانید که بهترین زمان سفر به بندرعباس از نظر آب‌و‌هوا یا شرکت در رویدادهای مختلف چه زمانی است یا اینکه چه زمانی این شهر کاملا خلوت است.

بندرعباس با جاذبه‌های طبیعی مانند آب گرم گنو و موزه‌های جالب و منحصر‌به‌فرد مانند موزه خلیج‌ فارس، موزه آب، موزه حیات‌وحش و آثار تاریخی ارزشمندی مانند معبد هندوها و حمام گله‌داری که موزه مردم‌شناسی بندرعباس را نیز در خود جای داده است، هر سال گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در ادامه با ما با بررسی بهترین زمان سفر به بندرعباس از ابعاد مختلف همراه باشید.

بهترین زمان از نظر آب و هوا

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 5

عکاس: مهین بی‌غم (خبرگزاری ایرنا)

گرم‌ترین زمان در این شهر از اوایل تیر تا اوایل مرداد ماه بوده و میزان متوسط دمای در این زمان ۳۴٫۴ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دما ۳۸٫۳ درجه سانتی‌گراد است. سردترین زمان بندرعباس هم از اوایل دی تا اوایل بهمن است؛ متوسط دمای بندرعباس در این زمان ۱۸٫۴ درجه سانتی‌گراد، حداقل دما ۱۳٫۲ و حداکثر دما ۲۳٫۵ درجه سانتی‌گراد است.

در کل بهترین زمان سفر به بندرعباس از اوایل آذر تا اوایل فروردین است. متوسط دمای شهر در این ماه‌ها از ۱۸ تا ۲۳ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و حداکثر دما در این ماه‌ها ۲۸ درجه سانتی‌گراد است.

شلوغ‌ترین و خلوت‌ترین زمان

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 10

عکاس: مهین بی‌غم (خبرگزاری ایرنا)

قطعا سه ماه زمستان (مخصوصا ماه‌های دی و بهمن) و ایام نوروز بندرعباس بیشترین مسافر دارد و اگر در ایام تعطیل فصل زمستان یا ایام نوروز به بندرعباس سفر کنید، شلوغی آزارتان می‌دهد و با مشکل کمبود مراکز اقامتی و قیمت بالای آن‌ها مواجه می‌شوید.

بندرعباس تابستان‌های طاقت‌فرسایی دارد و گاهی اوقات رطوبت و گرمای هوا واقعا غیرقابل تحمل می‌شود؛ مخصوصا در فصل خرماپزان (تیر تا مرداد) که گرمای هوا به اوج خود می‌رسد و حتی فضاهای بسته هم غیر قابل تحمل می‌شود، در ضمن ممکن است در این فصل دچار گرمازدگی شدید هم بشوید. به همین دلیل تعداد اندکی از افراد در تابستان این شهر را برای سفر انتخاب می‌کنند.

بهترین زمان سفر برای شرکت در رویدادها

یکی از رویدادهای جالب بندرعباس جشنواره مجسمه‌های شنی است که در مهر ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شد و گردشگران و حتی اهالی خود بندرعباس از آن استقبال زیادی کرده‌اند. در این جشنواره که در بوستان ساحلی غدیر بندرعباس برگزار می‌شود و چندین روز طول می‌کشد، انواع مجسمه‌ها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف در معرض نمایش قرار می‌گیرند.

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 16

عکاس: سعید دانشور (خبرگزاری میزان)

جشنواره جهله‌نگاری یکی دیگر از جشنواره‌های جالب بندرعباس است که در اواخر اسفند و ایام نوروز در بوستان ساحلی سورو برگزار می‌شود. در این جشنواره نقاشی‌ها و طرح‌های زیبایی روی جهله (کوزه‌های سفالی سنتی استان هرمزگان) کشیده می‌شود.

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 19

عکاس: نادر ناصری (خبرگزاری ایرنا)

جشنواره خرید بندرعباس یکی از رویدادهای دیگر بندرعباس است که در اوایل دی ماه برگزار می‌شود و نباید آن را از دست دهید، از برنامه‌های این جشنواره می‌توان به تخفیفات ویژه در مراکز خرید و مراکز اقامتی شهر، جنگ‌های ویژه شبانه، قرعه‌کشی و اهدای جوایز، جشنواره مجسمه‌های شنی، تورهای بندرعباس گردی، نمایشگاه‌های غذاهای بومی و لباس‌های محلی و همچنین اجرای تئاترهای خیابانی و موسیقی محلی اشاره کرد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 23

منبع: خبرگزاری برنا

جشنواره خلیج‌‌ فارس یکی دیگر از جشنواره‌های جذاب بندرعباس بوده که هر سال در دهم اردیبهشت مصادف با روز ملی خلیج‌ فارس برگزار می‌شود و جشنواره موسیقی مرزداران خلیج فارس یکی از برنامه‌های اصلی این جشنواره است که در آن گروه‌های موسیقی استان‌های هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان و آذربایجان در بوستان غدیر بندرعباس به اجرای موسیقی محلی استان خود می‌‌پردازند.

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 26

عکاس: محمد صادق نیک‌گستر (خبرگزاری پویا)

جشنواره اقوام ایرانی و خلیج‌فارس یکی دیگر از رویدادهای قابل‌‌توجه بندرعباس است که از بیستم تا پایان دی در بوستان دولت‌آباد می‌شود و از میان برنامه‌های آن می‌توان به اجرای موسیقی و آئین‌های اقوام مختلف، نمایش و فروش صنایع‌دستی اقوام مختلف و همچنین برنامه‌های خاصی مثل برپایی سیاه چادر اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 29

عکاس: فرزاد منتی (خبرگزاری تسنیم)

توصیه می‌کنیم اگر به آئین‌های سنتی عزاداری محرم علاقه‌مند هستید، در محرم نیز به بندرعباس سفر کنید. یکی از مراسم آئینی‌ها مردم بندرعباس در ماه محرم، مراسم علم‌شویی است که قدمتی در حدود دویست یا سیصد سال دارد و هر سال در دوم محرم برگزار می‌شود. در این مراسم ۱۲ چوب صندل که به آن‌ها علم گفته می‌شود، با آب دریا شسته و پس از آن معطر می‌شوند و پس از نماز مغرب طی مراسمی با عنوان آماده‌سازی علم‌ها، با پارچه پوشانیده و برای عزاداری‌ها آماده می‌شوند.

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 32

عکاس: نادر ناصری (خبرگزاری ایرنا)

مراسم سنگ‌ زنی یا چک چکو یکی دیگر از مراسم آئینی شهر بندرعباس در محرم است که قدمتی ۳۰۰ ساله دارد و در سال ۱۳۸۸ در فهرست میراث معنوی یونسکو به ثبت رسید. در این مراسم عزاداری، تعدادی از افراد در مقابل هم قرار می‌گیرد و در حالی حرکات ریتمیک و خاصی را انجام می‌دهند، دو تکه چوب را با ریتم خاصی به یکدیگر می‌زنند.

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 35

عکاس: امین حکمت

مراسم سینه‌زنی سنتی بندرعباس یکی دیگر از مراسمی است که نباید آن را از دست بدهید. در این مراسم عده‌ای دور مداح حلقه می‌زنند و پس از اینکه دستشان را روی کمر یکدیگر قرار می‌دهند، می‌چرخند و با انجام حرکات خاص با ریتم خاص سینه می‌زنند.

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 38

عکاس: مهدی پدرام‌خو (خبرگزاری مهر)

مراسم علم‌ گردانی میناب با قدمتی ۴۰۰ ساله نیز مراسمی است که هر سال در پنجم محرم در شهر میناب در ۱۰۸ کیلومتری شرق بندرعباس با شکوه و جلال خاصی برگزار می‌شوند. در این مراسم که همراه با مراسم نوحه‌خوانی و سینه‌زنی سنتی استان هرمزگان برگزار می‌شود، علم‌هایی که به نام حضرت محمد و ائمه اطهار نام‌گذاری شده‌اند، در سطح شهر حرکت داده می‌شوند و در نهایت به حسینیه لب رودخانه‌ای واقع در بلوار ساحلی انتقال داده می‌شوند و پس از اذان مغرب مراسم عزاداری باشکوهی در این حسینیه برگزار می‌شود. فاصله زمانی بندرعباس و میناب یک ساعت و ۳۰ دقیقه است.

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 41

منبع: خبرگزاری مهر

هزینه هتل‌های بندرعباس

بهترین زمان سفر به بندرعباس - 44

منبع: جا اینجاستبهترین هتل های بندرعباس؛ بندر دوست داشتنی هرمزگان

قیمت هتل‌های بندرعباس از ۷۵ تا ۳۱۶ هزار تومان متغیر است و با بودجه‌ای در حدود ۱۵۰ هزار تومان می‌توانید یک هتل مناسب را برای اقامت انتخاب کنید؛ البته قطعا قیمت‌ها در برخی از ایام سال مانند تعطیلی‌های فصل زمستان و ایام نوروز افزایش قابل توجهی دارد و در تابستان کاهش پیدا می‌کند.

عکاس تصویر کاور: مهین بی‌غم (خبرگزاری ایرنا)

کجارو به گردشگرانی که قصد سفر به یزد یا دیگر مقاصد داخلی را دارند، در انتخاب ارزان‌ترین تور کمک می‌کند. شما می‌توانید از میان پکیج‌های ده‌ها آژانس معتبر همکار کجارو، تور بندرعباس را انتخاب و سفرتان را با پایین‌ترین قیمت، برنامه‌ریزی کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-مدیرعامل مگاموتور گفت: در جریان راه‌اندازی و افتتاح خط تولید مجموعه طبق در مگاموتور با تکیه بر توان داخلی موفق به صرفه جویی ۲۰ میلیارد ریالی شدیم. به گزارش سایپانیوز، عباس شهریاری گفت: در راستای افزایش ظرفیت محصول تیبا از سوی سایپا، پروژه راه‌اندازی خط تولید مجموعه طبق تیبا با تکیه بر توان داخلی شرکت مگاموتور در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه توانستیم تمام مراحل این پروژه شامل طراحی، سفارش گذاری، ساخت و نصب تجهیزات، برنامه نویسی و اتوماسیون صنعتی خط تولید را با بهره مندی از توان علمی و تخصصی کارشناسان مگاموتور با موفقیت به مرحله تولید آزمایشی برسانیم. شهریاری افزود: از اقدامات خوب و قابل توجهی که در ساخت و راه اندازی این خط صورت گرفت استفاده حداکثری از ظرفیت داخلی بود، به طوری که در کنار بهره مندی از توان دانش فنی کارشناس مگاموتور در موضوع تجهیزات و ابزار آلات نیز توانستیم با کمترین خرید وسایل و تجهیزات این خط را به مرحله تولید برسانیم. وی با اشاره به ظرفیت خط تولید مجموعه طبق تیبا خاطرنشان کرد: بر اساس شیفت کاری، ظرفیت تولید این خط قابلیت رسیدن به ۶۰۰ مجموعه (Set) را داراست و یکی از ویژگی‌های آن امکان تولید طبق برای دیگر محصولات گروه خودروسازی سایپا است. گفتنی است پروژه طراحی، ساخت، نصب تجهیزات و راه اندازی خط تولید مجموعه طبق تیبا که توان تولید همزمان مجموعه طبق برای محصولات هردو خانواده X۱۰۰ و X۲۰۰ را دارد ضمن افزایش توان علمی و تخصصی مگاموتور، صرفه‌جویی در حدود ۲۰ میلیارد ریال را به همراه داشته است.
وانانیوزوانانیوز10 ساعت قبل
فرش ماشینی یا فرش دستباف؟ هرچند فرش دستباف در نگاه اول ارجحیت دارد در مقابل فرش ماشینی، اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان پی برد که فرش ماشینی هم رقیبی چندان دست و پا بسته نیست. چرا فرش ماشینی از فرش دستباف بهتر است؟ قیمتاولین مزیت فرش ماشینی در مقابل فرش دستباف قیمت آن می‌باشد. اما ابعاد فرش ماشینی به صورت استاندارد ۳ سایز اصلی می‌باشد: فرش ۱۲ متری، فرش ۹ متری و فرش ۶ متری. ارتباط قیمت فرش ماشینی با ابعاد مختلف آنقیمت فرش ماشینی چطور محاسبه می‌شود؟ محاسبه قیمت فرش ماشینی بر اساس قیمت فرش ۱۲ متری محاسبه می‌شود. پس با توجه به مطالب بیان شده، قیمت فرش ماشینی ۶ متری نصف قیمت ۱۲ متری، قیمت قالیچه و کناره ۴ متری، یک سوم فرش ۱۲ متری، قیمت کناره ۳ متری، یک چهارم قیمت فرش ۱۲ متری و قیمت کناره ۲ متری، یک ششم قیمت فرش ۱۲ متری می‌باشد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ آقای عباس قبادی در گردهمایی روسای سازمان‌های صمت استان‌ها که با حضور وزیر صمت برگزار شد، افزود: بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، افزایش قیمتی در کالا‌ها نداشته‌ایم. معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت با تاکید بر اینکه در مورد افزایش قیمت مرغ ما ورود نکرده‌ایم، گفت: در حال حاضر افزایش قیمت مرغ همزمان با شب عید و ماه مبارک رمضان به صلاح نیست، چرا که نهاد‌ه‌های دامی هم افزایش قیمت نداشته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید انواع باتری موبایل

تکراتوچند ثانیه قبل

جنجال افلاتوکسین در شیر پاستوریزه؛ واقعیت یا تخیل؟

ایرنا4 دقیقه قبل

تصادف مرگبار درمیدان چهارشیر اهواز؛ سرعت زیاد جان سرنشینان ال نود را گرفت + تصاویر

تسنیم4 دقیقه قبل

قضات قلابی در گرگان دستگیر شدند

تسنیم6 دقیقه قبل

کانون بوی نامطبوع در پایتخت مشخص شد

قدس آنلاین6 دقیقه قبل

۶ اعتراف مهم BBC در گزارش ۶ دقیقه‌ای درباره عین‌الاسد

همشهری7 دقیقه قبل

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ خروج سکه از مدار افزایشی، عقب‌نشینی دلار از مرز روانی

اقتصادنیوز9 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1