گابریل گارسیا مارکز چگونه روزنامه‌نگاری بود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک

گابریل گارسیا مارکز چگونه روزنامه‌نگاری بود؟

تابناکخبرگزاری تابناک |
گابریل گارسیا مارکز در کنار داستان‌نویسی، همواره یک روزنامه‌نگار باقی ماند. روزنامه‌نگاری برای مارکز چیزی حدود چهار دهه طول کشید. کتاب «رسوایی قرن» که به تازگی با ترجمه علی شاکر از سوی نشر خزه به بازار آمده، مطالب دست‌چین شده‌ای است که او در فاصله دهه 50 تا 80 میلادی نوشته است. گزارش‌های مارکز در این کتاب اغلب شوخ‌طبعانه، جزئی‌نگر، قصه‌گو و گاه جادویی و دارای رگه‌هایی مشترک با ادبیات هستند. این روایت تاریخی را درباره روزنامه نگاری مارکز می‌بینید و می‌شنوید.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیکیفیت 480کیفیت 284

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.

۱۵ آذر، روز هوانیروز

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ارتش در زمینه ساخت قطعات دست به کار بزرگی زده است و آن بی نیاز کردن کشور از واردات قطعات بالگردهاست. با مجهز شدن بالگردها به انواع موشک‌ها، قدرت هوانیروز ارتش روز به روز در حال افزایش است.

فیلم/ روایت شاهدان عینی از حادثه سقز

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

روند ساخت زیر گذر گیشا و تونل استاد معین

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غرب به شرق زیر گذر گیشا از هفته آینده به طور موقت از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح بر روی خودرو‌ها بازگشایی خواهد شد. هم اکنون کار اصلی ساخت این زیرگذر به پایان رسیده است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند. طول زیرگذر گیشا هزار و ۱۰۰ متر و بخش مسقف آن هم ۲۰۰ متر است که تا پایان سال این طرح به بهره برداری خواهد رسید. در تونل استاد معین نیز حفاری‌ها انجام شده و ساخت دیواره‌های رمپ آن هم به پایان رسیده است و ۲ ماه دیگر این تونل افتتاح می‌شود.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل و مدیرعامل مرکز همکاری‌های خاورمیانه ژاپن (JCCME) در نشستی زمینه‌های توسعه همکاری دو طرف در زمینه‌های آموزش را مورد بررسی قرار دادند. وی در این رابطه گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده قرار است با همکاری طرف ژاپنی در سال ۲۰۲۰ میلادی پنج دوره آموزشی و ۶ سمینار تخصصی در حوزه آب و برق اجرا کنیم. فرحناکیان با اشاره به اینکه عناوین دوره‌ها در اختیار طرف ژاپنی قرار گرفته است، افزود: قرار است پس از تایید طرف ژاپنی و اعلام به ایران، حداکثر ظرف یک ماه برنامه زمانی مشخص برای اجرای منظم دوره‌ها در سال ۲۰۲۰ را ارائه و سپس اجرای دوره‌ها را آغاز کنیم. مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: همچنین توافق کردیم که علاوه بر اجرای دوره‌های آموزشی در ژاپن بتوانیم به منظور بهره مندی بیشتر متخصصان، از حضور مربیان و اساتید ژاپنی در کشورمان استفاده کنیم. وی در پایان، بررسی و سنجش دقیق میزان اثرگذاری دوره‌های آموزشی با همکاری طرف ژاپنی را از دیگر توافق انجام شده در این نشست عنوان کرد.

نظرها

اخبار بیشتر