ایستادگی در برابر توطئه‌های آمریکایی - صهیونیستی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ایستادگی در برابر توطئه‌های آمریکایی - صهیونیستی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مشاور مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام در قاهره، تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته در برابر توطئه‌های بزرگی استقامت کرده است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، مشاور مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام در قاهره، تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته در برابر توطئه‌های بزرگی استقامت کرده است.

محمد السعید ادریس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین، در پاسخ به سؤالی درباره اقدام دولت آمریکا در تشکیل اتاق عملیات به ریاست مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور برای فرماندهی اغتشاشات در ایران گفت: ایران برای جنگ سنتی و مقابله با دشمنانش با شلیک موشک و استفاده از انواع سلاح آماده است و باید این آمادگی حفظ و حتی تقویت شود. اما ایران همچنین باید هوشیار باشد که انواع دیگری از جنگ هم وجود دارد که در واقع نسل چهارم جنگ هاست و کشور‌های مختلف با آن روبرو هستند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیبیشتر کشور‌های عربی از جمله سوریه، لبنان، عراق و مصر این نوع جنگ رنج می‌برند و ایران هم از این نوع جنگ در امان نخواهد بود.ایران از سال ۱۹۷۹ تاکنون در برابر توطئه‌های بزرگی، ایستادگی کرده است. ایران درک کرده است که باید توازن نظامی وجود داشته باشد و باید به فناوری‌های پیشرفته از جمله در زمینه هسته‌ای و بالستیک دست پیدا کند. ایران به این پیشرفت‌ها رسید و توانست استقامت کند. ایران توانست توازن بازدارندگی در برابر دیگر طرف‌ها ایجاد کند. سخنان روز گذشته فرمانده کل سپاه پاسداران در این چارچوب و برای ایجاد توازن بازدارندگی بیان شد.

ادریس افزود: سؤال مهم آن است که ایران چگونه می‌تواند در این جنگ پیروز شود؟ این سؤال درباره عراق و لبنان هم مطرح است.هوشیاری در برابر توطئه های صیونیستیرئیس شورای امنیت اسرائیل بر لزوم استفاده این رژیم از آنچه در لبنان رخ می‌دهد، تاکید کرد. او گفت: هر چه فشار‌ها بر ملت لبنان بیشتر شود، ملت لبنان بیش از پیش، حزب الله را مسئول این شرایط خواهد دانست. هدف اسرائیل فراهم کردن زمینه خلع سلاح حزب الله است، زیرا رژیم صهیونیستی از سلاح حزب الله وحشت دارد و می‌خواهد آن را از بین برد. آن‌ها می‌خواهند لبنان را به شرایط پیش از شکل گیری مقاومت بازگرداند. یعنی لبنان به کشوری تبدیل شود که هر زمان که سران اسرائیل خواستند به آن حمله کنند. اسرائیل می‌خواهد به زمانی بازگردد که به لبنان حمله می‌کرد و می‌توانست پایتخت این کشور را اشغال کند. اگر مقاومت و سلاح مقاومت از بین برود، لبنان از دست خواهد رفت. مسئولان حزب الله باید درک کنند که اسرائیل امیدوار است ملت لبنان با دست خودش، حزب الله را خلع سلاح کند. مسئولان حزب الله باید این فرصت را از دست دشمنانشان بگیرند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

محمد السعید ادریس گفت می‌خواهند لبنان در اردوگاه سازش در منطقه قرار گیرد و از تامین امنیت اسرائیل حمایت ک. ند. هدف اساسی آمریکا و نیز اروپا در منطقه خاورمیانه، تامین منافع اسرائیل است. باید از این واقعیت آگاهی کامل داشته باشیم. می‌خواهند لبنان را زیر فشار واقعی قرار دهند.طبقه سیاسی حاکم در لبنان باید درک کند که ملت این کشور خواهان تغییر واقعی هستند و مطالبات مشروعی دارند که باید به آن‌ها احترام گذاشت. غربی‌ها در ظاهر پیشنهاد تشکیل دولت فن سالار در لبنان را مطرح می‌کنند، اما هدف شومی از این پیشنهاد دارند. دولت لبنان باید از افرادی تشکیل شود که در پرونده‌های فساد دست نداشته‌اند. دولت لبنان نباید دولتی باشد که در برابر رژیم صهیونیستی تسلیم شود. حزب الله به عنوان یک عامل اساسی در معادلات لبنان باید طرفی در آینده ساختن این کشور باشد. باید از حق ملت لبنان در تشکیل دولت جدید به دور از فساد حمایت کرد. شخصیت‌های سیاسی فعلی نباید در این دولت حضور داشته باشند. اما نباید چنین دولتی، مجری خواسته‌های آمریکا، فرانسه و انگلیس باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر1 روز قبل
امروز در مجلس شورای اسلامی به بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و بررسی لایحه دو فوریتی درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌پردازند.

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

باور استعدادها، راهی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و اروپا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاورد‌ها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان گفت: نیرو‌های علمی و دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرند، در این جلسه مسائلی در رابطه با مشکلات این شرکت‌ها اعم از در حوزه تامین اجتماعی، فضای کسب و کار، مالیات، گمرک و مجوز‌ها مطرح شد، اما مگر غیر از دولت این موضوع به جای دیگری ربط دارد، چرا باید کاری کنیم فضای کسب و کار مشکل پیدا کند، دولت می‌تواند لایحه فوریتی در این باره به مجلس بیاورد و مشکلات را حل کند. آقای پزشکیان با بیان اینکه رئیس دولت و معاون وزیر می‌گویند وضعیت کسب و کار بد است و ما رتبه صد و چندمی در فضای کسب و کار داریم چه کسی باید این وضع را اصلاح کند، ادامه داد: ما در دو موضوع هسته‌ای و موشک‌ها نگاه ویژه و تعهد سیاسی داشتیم و با قدرت حرفمان را در دنیا به کرسی نشاندیم و امروز می‌دانید قادریم کارمان را انجام دهیم، مسوولان ارشد مملکت باید بپذیرند با دانشمندان و جوانان می‌شود مملکت را درست کرد اگر پیشنهادی برای حل مشکلات دارند می‌توانند آن را به مجلس بیاورند ما هم با تمام قدرت آماده همکاری هستیم. آقای پزشکیان گفت: نیازمند عزم و اراده ملی و اعتماد به جوانان هستیم، برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، علوم، بانک مرکزی و سازمان ثبت تشکیل و با کمیسیون‌های مربوط به مجلس هماهنگی شود، به این شرکت‌ها اختیاراتی داده شود و با تعهد و عزم و اراده از آن‌ها حمایت و دفاع کنیم. نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است مقابل آمریکا و تحریم‌ها بایستیم باید به مغز‌ها و استعداد‌ها باور داشته باشیم، اگر آن‌ها را باور و حمایت کنیم، آمریکا، اروپا وهیچ قدرتی نمی‌تواند ما را زمین گیر کنند بلکه از بحران هم نجات پیدا می‌کنیم؛ راه نجات ممکلت علم و دانش است و نمایندگان نیز با قدرت پشتیبان این امر هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.

نظرها

اخبار بیشتر