توانایی دیدنی فیل‌ها در ماساژ دادن و نقاشی کشیدن! + فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. باشگاه خبرنگاران

توانایی دیدنی فیل‌ها در ماساژ دادن و نقاشی کشیدن! + فیلم

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران |
تایلند از فیل به عنوان نماد ملی و عامل مهم در رونق صنعت گردشگری و کشاورزی استفاده می‌کند.
توانایی دیدنی فیل‌ها در ماساژ دادن و نقاشی کشیدن! + فیلم - 0

به گزارش گروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان، تایلندی‌ها با آموزش فیل‌ها از آنها برای انجام حرکات نمایشی جذاب در جشنواره‌های محلی سالانه و همچنین کارناوال‌های شادی استفاده می‌کنند.

فیل‌های خوش نژاد آسیایی با رنگ‌های روشن، قد سه تا چهار متر و وزن هفت تا هشت تن، عضو گارد ویژه شاهنشاهی این کشورند که در جشن‌های پادشاهی و مناسبت‌های ملی و مذهبی با شکوه خاصی در خیابان‌های بانکوک رژه می‌روند.

فیل‌ها نماد ملی این کشور هستند به طوری که تصویر فیل روی مهر‌های اداری تایلند حک شده و زیر نامه‌های اداری از این مهر استفاده می‌شود. فیل‌های روشن آسیایی با هوش سرشاری که دارند تنها موجود بزرگ جثه‌ای هستند که می‌توانند تصویر خودشان را در آینه تشخیص دهند و حتی روی کاغذ نقاشی کنند.

این فیل‌ها در زمینه برگزاری تور‌های گردشگری برای جنگل گردی گردشگران نیز فعال هستند.

کشاورزان تایلندی هم از این حیوان قوی هیکل برای جابجایی سنگین‌ترین بار‌ها و انجام فعالیت‌های کشاورزی دشوار بهره می‌گیرند.

این فیل‌ها با داشتن چهل هزار عضله فعال در خرطومشان قادرند هزاران کار ریز و درشت را به وسیله این خرطوم بلند انجام دهند.

فیل‌های جنس نر در نژاد آسیایی دارای عاج هستند که متاسفانه در تایلند به ویژه کامبوج شکار می‌شوند به طوری که جمعیت فیل‌های نر رو به انقراض است.

تایلند یکصد هزار فیل داشته است که این تعداد به علت شکار و بعضا نازایی ناشی از شوک‌های الکتریکی برای آموزش بسیار کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: مرگ فیل‌ها به دلیل خشکسالی در زیمباوه + فیلم 

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بدون تعارف

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، جراح حاذقی که دو تا رکورد دارد یکی در تعداد جراحی هایش که به چند هزار تا میرسد و دومی در اخلاق و مرام است.

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.

آتش‌سوزی مهیب در سوله ۵ هزار متری تهران + فیلم و تصاویر

رکنارکنا1 روز قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با بیان اینکه محل آتش‌سوزی خارج از حوزه استحفاظی آتش‌نشانی تهران بود، گفت: در محل حادثه آتش‌نشانان شهر قدس نیز حضور داشته و مشغول عملیات بودند. وی تصریح کرد: محل حادثه ساختمان سه طبقه بزرگ به وسعت هر طبقه حدود ۵ هزار بود که قصد داشتند آن را به سردخانه صنعتی تبدیل کنند. ملکی ادامه داد: داخل تمام طبقات موادغذایی مخصوصا انواع روغنهای غذایی، کره و ظروف بسته‌بندی نگهداری می‌شد و کاملا شعله‌ور بود. سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اشاره به متصاعد شدن دود و حرارت به بیرون از ساختمان، خاطرنشان کرد: شدت حرارت به قدری بالا بود که بخشی از دیوارها و سقفها ترک خورده، دفرمه شده و احتمال تخریب ساختمان وجود داشت. وی افزود: آتش‌نشانان با استفاده از آب و تزریق کف عملیات خود را آغاز کردند، اکنون آتش خاموش شده و از سرایت بیشتر آن به اطراف جلوگیری به عمل آمده است.

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

فیلم/ روایت شاهدان عینی از حادثه سقز

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
فارسفارس15 ساعت قبل
ضمنا هیچ نوع تکنولوژی وارد کشور نشده است، در صورتی که اصولا باید والدهای مادری این بذور نیز وارد کشور می‌شدند و تولید بذر در داخل خود کشور ما صورت می‌گرفت. از دیگر مشکلات اختصاص مناطق مخصوص تولید بذر چغندرقند به مزارع غیربذری سبب از بین رفتن تولید داخلی شده است. * شرکت‌های نفتی بذر وارد می‌کنند؟ از دیگر مشکلات، ورود شرکت‌های فعال در زمینه‌های پتروشیمی یا نفت به بحث واردات بذر است که بدون ضابطه اقدام به واردات بذر کرده‌اند. در دشتی که بذر چغندرقند تولید می‌شود، به علت انتقال بیماری، نباید چغندرقند غیربذری کشت کرد. این دو موضوع باعث از بین رفتن کامل تولید بذر چغندرقند کشور و وابستگی بذر چغندرقند به فرانسه می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر