جانشین سپاه استان ایلام: نیروهای مسلح با جوانان متعهد برای دفاع از امنیت پایدار در همه عرصه‌ها حاضر هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
جانشین سپاه استان ایلام: نیروهای مسلح با جوانان متعهد برای دفاع از امنیت پایدار در همه عرصه‌ها حاضر هستند

جانشین سپاه استان ایلام: نیروهای مسلح با جوانان متعهد برای دفاع از امنیت پایدار در همه عرصه‌ها حاضر هستند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با تشریح تفکر بسیج برای امنیت کشور گفت: امروز نیروهای مسلح ما با جوانان متعهد و متخصص که فکر در گرو اندیشه‌های انقلاب دارند شب و روز برای دفاع از امنیت پایدار در همه عرصه‌ها حاضر هستند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام سرهنگ قدرت‌الله کریمیان عصر امروز در جمع بسیجیان شهرستان دره‌شهر اظهار داشت: نقش بی‌بدیل بسیج در بازسازی تراز انقلاب آن را به‌عنوان مظهر اقتدار و نقطه عطفی در جمهوری اسلامی ایران تبدیل کرده است.

وی اظهار کرد: به گفته مقام معظم رهبری اگر ما بتوانیم جوانان مؤمن و انقلابی در قالب بسیج پای‌کار داشته باشیم کشور ما ایمن خواهد بود.

کریمیان با بیان اینکه بسیج همواره در همه عرصه‌های مهم خود را به زیبایی نشان داده است، افزود: در حوادث اول انقلاب، دوران دفاع مقدس، سازندگی، محرومیت‌زدایی و امنیت پایدار شاهد نقش بی‌بدیل بسیج بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: امروز نیز بسیج در همه عرصه‌ها به خاطر اعتلای همه‌جانبه جامعه کمک‌حال دولت است.

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام یادآور شد: در حوادث طبیعی مانند سیل، آتش‌سوزی، زلزله و نیز کنگره عظیم اربعین به زیبایی شاهد حضور بسیج و مدیریت آن‌ها بودیم و این از برکات انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: بسیج به‌عنوان مولود انقلاب هم‌تراز با آن حرکت کرده و توانسته خود را به جایگاهی برساند که امروز در هر جا کشور گره‌ها سرانگشتان آن باز می‌شود.

وی افزود: در چهل سالی که از ۵ آذر گذشت حوادث زیادی رقم خورد که هر کدام به‌دنبال خارج کردن انقلاب از روال طبیعی خود بود.

کریمیان تصریح کرد: حوادث اخیر نشان می‌دهد هنوز کسانی که از ملت و نظام سیلی خورده‌اند امیدوارند که در جایی از بزنگاه تاریخ این انقلاب از مسیر خود خارج شود.

وی در ادامه بابیان اینکه این افراد بدانند انقلاب بحران ناپذیر است، گفت: قطعا انقلاب در مسیر بالندگی و پیشرفت قرار دارد و به آن چشم‌اندازی که تبلور جمهوری اسلامی است می‌رسد.

جانشین بسیج استان ایلام اظهار داشت: امروز اقتدار و پیشرفت در موشک‌های ما جایگاهی رسیده که پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با سامانه فوق افسانه‌ای سوم خرداد ایران ساقط می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما برای هرگونه تهدید آماده‌ایم گفت: با ساقط کردن پهپاد آمریکا همه تهدیدها و جنگ مختصری که قرار بود انجام دهد به‌کلی منتفی شد.

کریمیان یادآور شد: امروز نیروهای مسلح ما با جوانان متعهد و متخصص که فکر در گرو اندیشه‌های انقلاب دارند شب و روز برای دفاع از امنیت پایدار در همه عرصه‌ها حاضر هستند.

جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام مردم را قدرت نرم جمهوری اسلامی دانست و افزود: مردمی فهمیم، آگاه در عرصه‌های مختلف خودشان را به اثبات رسانده‌اند و دشمنان بدانند اگر بعضا مردم به‌عنوان مطالبه به‌حق به مسئولان و نمایندگان معترض هستند اما نظام و انقلاب را دوست دارند.

وی تأکید کرد: این نظام باوجود تحریم‌های ناجوانمردانه، اجماع‌های جهانی ضد ایران، جنگ قومیت‌ها، ترور دانشمندان هسته‌ای جوان و خیلی از موضوعات دیگر همچنان استوار ایستاده زیرا شهدا با خون پاکشانان را تثبیت کرده‌اند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

کریمیان افزود: در تمامی فتنه‌گری‌های آشوب‌های چند سال اخیر با میدان‌داری استکبار مانند کوی دانشگاه ۷۸، فتنه ۸۸, دی ۹۸ که فتنه‌گران و آشوب‌های مسلحانه چند روز اخیر مردم به صحنه آمده و قائله را ختم کرده‌اند.

وی تصریح کرد: استکبار و فتنه‌گران بدانند با وجود رهبر حکیم و هوشمند، ملت با بصیرت و اتحاد سه قوه توطئه‌ها همه خنثی می‌شوند.

جانشین بسیج استان ایلام خاطرنشان کرد: هر چقدر از اقتدار استکبار در منطقه کم می‌شود به همان میزان اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران بیشتر می‌شود که در همه عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی آن را به اثبات رسانده‌ایم.

وی اظهار داشت: علی‌رغم همه سختی‌ها، تحریم‌ها و اجماع‌های جهانی میزان توسعه‌یافتگی ایران از بعضی کشورهای منطقه بالاتر است.

کریمیان یادآور شد: مطالبه و انتظار به حق مردم از این وضعیت موجود و میزان توسعه یافتگی ما بالاتر بوده و باید به نظام فرصت داد تا استعدادهایش شکوفا شود.

وی تصریح کرد: کشور از لحاظ منابع طبیعی، موقعیت استراتژیک، دسترسی به آ‌ب‌های آزاد و نیروهای مردمی غنی است و دشمن می‌خواهد با ایجاد آشوب و هرج و مرج امید مردم را از نظام بگیرد.

کریمیان در ادامه با بیان اینکه با هوشیاری مقام معظم رهبری و حضور ملت در صحنه این بار نیز تیر دشمن به سنگ خورد، گفت: این مردم شایسته تکریم هستند و مسئولان و با تمام توان نگذارند که سختی و فشارهای اقتصادی بر ملت ما بیشتر شود.

وی با اشاره به وضعیت امنیت استان در آشوب‌های اخیر یادآورشد: با همکاری و هماهنگی شورای تامین استان‌های کشور، سپاه، نیرو انتظامی، فرمانداری و سایر مسئولان حوادث اخیر به خوبی در استان مدیریت شد.

کریمیان افزود: توانستیم عرصه‌های از اتحاد و همدلی را رقم بزنیم و باید به این موضوع پرداخته شود که چقد همگرایی و همراهی برای حفظ نظام برای ما مهم است.

وی تصریح کرد: با افتخار می‌گویم که در حوادث اخیر دشمن افسرده، پشیمان و نگران و شکست خورده و دیگر نظام استکبار قدرت لازم را ندارد.

این مقام نظامی با تاکید بر اینکه امروز نظام استکبار با همه هزینه‌های سنگین دیگر ابرقدرت نیست گفت: با نقش‌آفرینی ما در محور مقاومت عراق، سوریه، لبنان و یمن دیدگاه‌های جمهوری اسلامی و تفکر اسلامی نشر پیدا کرده است.

جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام خاطرنشان کرد: مردم کارگردان و بازیگران این آشوب‌ها را مانند آمریکا، سلطنت‌طلب‌ها، آل‌سعود، منافقین، آلمان و فرانسه بشناسند زیرا دشمن خود را در هر زمان و مقطعی نشان می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
این مقام انتظامی بیان کرد: نتیجه تحقیقات صورت گرفته در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت و دستور شناسایی و دستگیری متهم از سوی قاضی پرونده صادر شد. سرهنگ نادر مرادیدستگیری خواننده لس آنجلسیمعاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت از دستگیری خواننده لس آنجلسی خبر داد. کلانتر محله تهرانسر افزود: هر دو طرف دعوی برای بررسی موضوع به کلانتری منتقل شدند و تحت تحقیقات پلیسی قرار گرفتند. سرهنگ مالمیر با اشاره به اعتراف متهم به جرم ارتکابی، افزود: متهم برای اخذ دستور قضائی به مرجع قضائی معرفی شد. سرهنگ نثاری ابراز داشت: متهم با دستور شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه ۱۵ تهران روانه زندان شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور کشور اظهار داشت: نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از همان اوایل کودکی از طریق کارکردهای آموزشی و فرهنگ سازی بسیار موثر است. وی افزود: ۸۲درصد از تصادفات در کشور تحت تاثیر سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، نداشتن توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی است. وی، ۱۵درصد از تصادفات کشور به دلیل سرعت غیر مجاز است، گفت: متاسفانه در استان فارس این میانگین به ۱۶ درصد رسیده است. وی تصریح کرد: ۹۲ درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است. رییس پلیس راهور ناجا در پایان گفت: کلیه مسئولان در بخش‌های مختلف استان فارس باید برای کاهش و پیشگیری از تصادفات رانندگی اقدامات لازم را انجام دهند تا همچنان استان فارس را در کاهش تصادفات رانندگی در کشور سرآمد ببینیم.

هر نیم ساعت یک نفر در کشور براثر تصادف فوت می‌کند

رکنارکنا3 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور کشور اظهار داشت: نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از همان اوایل کودکی از طریق کارکردهای آموزشی و فرهنگ سازی بسیار موثر است. وی افزود: ۸۲درصد از تصادفات در کشور تحت تاثیر سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، نداشتن توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی است. وی، ۱۵درصد از تصادفات کشور به دلیل سرعت غیر مجاز است، گفت: متاسفانه در استان فارس این میانگین به ۱۶ درصد رسیده است. رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بستن کمربند ایمنی در جاده‌های برون شهری برای همه سرنشینان الزامی است، عنوان کرد: ۱۲ درصد از جان باختگان حوادث جاده‌ای، کودکان هستند که هیچ نقشی در تصادف نداشته‌اند. وی تصریح کرد: ۹۲ درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: کردستانی‌ها از هفته گذشته تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان کمک کرده‌اند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: افراد خیر می‌توانند کمک‌های نقدی خود را نیز از طریق صندوق‌های دایر شده در مراکز شهرها یا شماره حساب ۹۹۹۹۹ هلال احمر نزد تمام بانک‌ها اهدا کنند. محمدی به فعال بودن سه پایگاه ثابت هلال احمر در سنندج اشاره کرد و اظهار داشت: اپیکیشن #۱۱۲* هم ابزاری برای اهدای کمک‌های نقدی به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان است. بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است. جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای ۱۲ پایگاه امداد جاده‌ای، ۱۰۰ تیم امدادی، چهار هزار داوطلب فعال و بیش از ۴۰ هزار داوطلب آموزش دیده و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ نادر رحمانی، گفت: برابر آخرین گزارش‌های دریافتی، بارش برف در اکثر محورهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و محور میروان-سقز در استان کردستان را شاهد هستیم. به گفته رحمانی، به دنبال بارش باران فراوان و طغیان رودخانه در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان برخی محورهای مواصلاتی مسدود شده‌اند. محورهای شهداد-نهبندان، ‌ جیرفت-ساردوئیه در کرمان و خراسان جنوبی، محورهای جاسک-چابهار و جاسک-میناب در هرمزگان و محورهای رودبار-ایرانشهر و ایرانشهر-دهکلوت، اصلی‌ترین محورهایی هستند که در حال حاضر به علت طغیان رودخانه مسدود هستند. وی افزود: در نظر داریم با توجه به میزان بار ترافیکی که ممکن است در جاده چالوس مشاهده کنیم، محدودیت ترافیکی بر رفت‌وآمد در این محور مواصلاتی اعمال کنیم که البته هنوز تصمیمی برای ساعت اجرای این محدودیت ترافیکی، اتخاذ نشده است. رحمانی با عنوان این مطلب که از سایر محورهای مواصلاتی کشور مشکل خاص ترافیکی گزارش نشده است، گفت: از مردم درخواست داریم که پیش از آغاز سفر از طریق شماره گیری ٨٨٢۵۵۵۵۵ طی ساعات شبانه روز از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور مطلع شوند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/فارس فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه روزانه براثر تصادفات در فارس ۴ نفر جان خود را از دست می‌دهند، گفت: براساس آمارهای ۹ ماهه امسال، تعداد فوت شدگان جاده حوادث رانندگی در فارس ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. سردار رهام‌بخش حبیبی پنجشنبه ۳ بهمن در دهمین سمینار بین‌المللی کاهش حوادث رانندگی در شیراز، گفت: براساس آمار ۹ ماهه امسال از مجموع تصادفات در استان فارس عامل ۴۰ درصد حوادث توجه نداشتن راننده به جلو و ۳۶ درصد تخطی از سرعت مطمئنه بوده است. به گزارش ایسنا به نقل از سایت پلیس فارس، این مقام انتظامی ادامه داد: انحراف به چپ، خستگی و خواب آلودگی، رعایت نکردن حق تقدم و فاصله طولی و تغییر مسیر ناگهانی از دیگر علل تصادفات در فارس بوده است. این مقام انتظامی با بیان اینکه بیشترین ساعات بروز حوادث رانندگی در استان فارس بین ساعت ۱۶ تا ۲۴ با سهم ۴۵ درصدی رخ داده است، گفت: در عین حال ساعت ۸ صبح الی ۱۲ کمترین تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند. حبیبی با بیان اینکه روزانه در استان فارس ۴ نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، گفت: همه تلاش پلیس این است که روز به روز آمار تصادفات جاده‌ای و کشته‌های ناشی از آن کاهش یابد.

نظرها

اخبار بیشتر